Masz już konto? Zaloguj się

Kurs React Native

Tworzenie aplikacji mobilnych zawsze kojarzyło się z czymś trudnym i wymagającym. Jednak mimo pewnych różnic względem tworzenia stron internetowych mobile to dalej front-end, który przy pomocy React Native możesz tworzyć tak samo prosto i wygodnie, jak wersje webowe! W tym Kursie dowiedz się jak wykorzystać tę technologię, tak, by już wkrótce być w stanie stworzyć swoją pierwszą aplikację mobilną.

41 lekcji

5h 51min

4 (3 oceny)

React Native - Mobilne Aplikacje z React

Tworzenie aplikacji mobilnych zawsze kojarzyło się z czymś trudnym i wymagającym. Jednak mimo pewnych różnic względem tworzenia stron internetowych mobile to dalej front-end, który przy pomocy React Native możesz tworzyć tak samo prosto i wygodnie, jak wersje webowe! W tym Kursie dowiedz się jak wykorzystać tę technologię, tak, by już wkrótce być w stanie stworzyć swoją pierwszą aplikację mobilną.

Witaj w świecie mobile!

Zarówno iOS jak i Android posiadają swoje natywne SDK, do obsługi którego musimy poznać nowe języki - Swift czy Kotlin, o Objective-C czy Javie nie wspominając. Z kolei React Native jest do tego świetną alternatywą, która pozwala tworzyć jeden kod na obie platformy. Dodatkowo - bazuje na najpopularniejszym frameworku webowym, co znacząco zmniejsza próg wejścia.

Komponenty

Tak samo jak "czysty" React, React Native opiera się na komponentach. Poznasz ich specyfikę i nauczysz się poprawnie budować UI aplikacji. Zrozumiesz też jak najwydajniej zarządzać skomplikowanym layoutem, takim jak długie listy, i jak to wszystko łatwo stylować.

Animacje

Animacje to nie tylko efekty przyjemne dla oka - to przede wszystkim dobry UX, który pozwala użytkownikowi odnaleźć się w aplikacji i zrozumieć jej mechanikę. Podczas kursu poznasz wszystkie podstawowe metody i koncepcje tworzenia animacji oraz poznasz sposoby optymalizacji ich działania. Dodatkowo omówimy prawidłowe podejście do dużo bardziej skomplikowanych interaktywnych animacji, przedstawimy ciekawe biblioteki oraz best-practices.

Nawigacja

Praktycznie każda aplikacja, niezależnie od tego, czy web, czy mobile, składa się z wielu widoków i ekranów. Zarządzanie ścieżkami, jakimi użytkownik może się poruszać, to jedna z najważniejszych rzeczy - a w tym kursie dowiesz się jakich narzędzi należy używać i jak łatwo obsługiwać zagnieżdżone ekrany.

Offline-first

Niewątpliwym atutem aplikacji jest to, że może praktycznie bez ograniczeń przechowywać content w urządzeniu telefonu, a przez to - dostarczać treści niezależnie od dostępności internetu. Omówimy różne koncepcje zapisywania danych oraz poznamy metody i narzędzia do ich wdrażania.

Deployment

Przybliżymy ci proces wypuszczania aplikacji "w świat" oraz przedstawimy narzędzia, z których sam autor korzysta do ułatwienia tego procesu.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest dla każdego kto zna podstawy JavaScript oraz React i chciałby się rozwijać i tworzyć mega ciekawe projekty, które mogą używać aparatu czy sensorów smartfona.

Czego się nauczysz?

 • Konfiguracja środowiska i zrozumienie tego, jak działa React Native

 • Omówienie komponentów i różnic względem web

 • Zrozumienie i obsługa nawigacji

 • Tworzenie animacji przy zachowaniu pełnej wydajności

 • Cachowanie danych i podejście offline-first

Zawartość

React Native

12 rozdziały 41 lekcji 5h 51min

 • Wstęp do mobile

  18min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Wstęp do mobile

  14min

 • Jak działa RN

  6min

  Jak działa React Native?

  6min

 • Wprowadzenie do RN

  43min

  Pierwszy projekt w Expo

  5min

  Struktura projektu Expo

  5min

  React Native CLI

  6min

  Xcode

  9min

  Android Studio

  5min

  Narzędzie do debugowania

  12min

 • Komponenty i stylowanie

  1h 1min

  Główne komponenty

  Podgląd lekcji

  11min

  Stylowanie (StyleSheet)

  6min

  StyledComponents

  11min

  Buttony

  10min

  TextInput

  9min

  Flexbox

  13min

 • Platform specific code

  10min

  Platform specific code

  Podgląd lekcji

  10min

 • Listy

  45min

  ScrollView

  Podgląd lekcji

  16min

  FlatList

  14min

  Optymalizacja FlatList

  15min

 • WebView

  20min

  Dynamic (apka Hybrydowa)

  13min

  Static (HTML)

  6min

 • Nawigacja

  38min

  react-navigation / nawigatory

  8min

  Tab navigation

  13min

  Stack navigation

  9min

  Nested navigators

  8min

 • Animacje

  1h

  Animated

  6min

  Native driver

  5min

  Animated.sequence

  3min

  Animated.loop

  6min

  Animated.interpolate

  9min

  Animatable

  8min

  Animacje interaktywne (scroll)

  15min

  Zaawansowane animacje

  8min

 • Offline first

  23min

  Offline First - co to znaczy

  9min

  AsyncStorage basics

  9min

  AsyncStorage list

  5min

 • Deployment

  27min

  Android, signing, apk vs bundle

  11min

  iOS profiles, scheme

  6min

  Firebase tools

  5min

  Fastlane

  5min

 • Podsumowanie

  1min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Piotr Szaciński

Średnia ocen autora: 5

Bio
Hej! Programuje od 15 lat, a mobile zajmuje się od prawie 10. To nie tylko programowanie, ale cały ekosystem, trendy jak messenger/superapps, PWA, itp. Od 3 lat jestem odpowiedzialny za dział mobile w firmie Panowie Programiści oraz pomagam różnym firmom w tym jak używać tego kanału i maksymalnie go wykorzystywać. Bywam również mentorem na meetupach organizowanych przez DevMeetings. Jeszcze w trakcie studiów na Politechnice Warszawskiej zaczynałem interesować się Androidem i Javą jeszcze w wersji 2.3. Potem przesiadłem się na iOS od wersji 7 (objective-c), a obecnie zajmuje się głównie technologiami JS - React/React Native i generalnie MERN.
Inne kursy tego autora
React Native

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

bardzo chaotycznie prowadzony kurs

Norbert Foik

29 maja 2021

Bardzo nierówny poziom kursu. Są fantastyczne fragmenty jak "Jak działa React Native", "Wstęp do mobile", "Optymalizacja FlatList" czy "Offline First" i takie, które można by nagrać od nowa jak "Deployment" oraz skrócić np cały dział o animacjach. Brakowało mi głębszego i bardziej "na spokojnie" wejścia w temat useCallback. W kodzie był bałagan, apka wyglądała tak, jak by była wymyślana podczas pisania. Przywiązanie do najlepszych praktyk widoczne przy stylowaniu zupełnie znikało w miejscach gdzie kopiowany był kod podczas omawiania animacji. Najbardziej zawiedziony jestem potraktowaniem expo jako gorszego, mniej dojrzałego sposobu pisania. Sam przepisałem ostatnio dwie apki z react native do expo. Zalety expo: - nie ma kodu ios i androida - z linuxa da się odpalić apkę na ios - nie trzeba łączyć się kablem do komputera - nie ma problemów z kluczami, podpisywaniem - da się zrobić CI/CD na gitlabie łatwo - można budować apkę ios z linuxa na serwerach expo zostały tu pominięte. Zamiast tego jest nie jasna informacja o tym, że są jakieś natywne rzeczy, których na expo nie zrobię. Brakuje konkretnych przykładów, żebym zrozumiał na jaki dokładnie kompromis idę. Zabraklo gestów. Gdzie jest multitouch? Nie ma komunikacji z aparatem, geolokalizacją, pytania użytkownika o zgodę na uprawnienia do zasobów, dostępu do plików na telefonie. Jest dużo rzeczy, które różnią apki mobilne od webowych i to wokół nich powinien być skoncentrowany ten kurs. Nic nie ma o zmiennych środowiskowych, o tym, jak ustawić inny adres api na produkcji a inny na komputerze programisty. Nie napisaliśmy ani jednego testu automatycznego. Zabrakło pokazania testflight, był tylko wspomniany, że istnieje. Nie było nic o wymogach do deploymentu, gdzie wejść, gdzie założyć konto, co jest wymagane, że apple chce jakiś numer firmy z jakieś rejestru z USA, chyba 4 godziny poszły na szukanie tego jak robiłem to pierwszy raz, o tym ile się czeka na akceptację apki, na co zwrócić uwagę, może jakieś generatory do polityk prywatności, generator do ikonek, jak zrobić screenshoty w wymaganych rozmiarach, może są do tego narzędzia... Osoba bez doświadczenia nie ma szans oszacować kosztów i komplikacji zwykłego dodania apki do obu storów, a ten kurs wcale w tym nie pomaga. Z drugiej strony jestem bardzo wdzięczny autorowi za: - pokazanie narzędzi do debugowania - omówienie co dzieje się pod spodem, gdzie spodziewać się wąskich gardeł - pokazanie crashlitics - pokazanie różnych opcji stylowania komponentów - nauczenie mnie animacji, nie wiedziałem o tym nic - podstawy nawigacji - wskazanie, że mogę zintegrować realm Więc to nie jest tak, że kurs nie jest warty swojej ceny i gdybym miał kupić go jeszcze raz, to bym go kupił.

Daniel Gustaw

25 grudnia 2021

Mateusz

27 maja 2023

Kurs React Native

 • 41 lekcji wideo

 • 5h 51min materiału

 • Ostatnia rewizja 23.06.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w React Native

 • 41 lekcji wideo

 • 5h 51min materiału

 • Ostatnia rewizja 23.06.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Kursy które mogą Cię również zainteresować