Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Photoshop Masterclass 2

Materiał, który obejmuje ponad 30 lekcji, dokładnie i szczegółowo omawia zagadnienia związane z pracą w Photoshopie - od szkicu, poprzez malowanie, wykorzystanie zdjęć, aż po finalną korekcję koloru i post produkcję

36 lekcji

5h 46min

5 (12 oceny)

Photoshop Masterclass 2 - Tajniki Kreacji

Chcesz poznać zaawansowane techniki fotomanipulacji oraz cyfrowego malarstwa? Ten kurs Adobe Photoshop Masterclass jest właśnie dla Ciebie! Autorem kursu jest Maciej “Valp” Hajnrich, cyfrowy artysta, projektant graficzny oraz art director z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Maciej przedstawia kompletny proces tworzenia autorskich ilustracji oraz omawia krok po kroku to, jak efektywnie wykorzystać techniki fotomanipulacji oraz cyfrowego malarstwa, które idealnie się uzupełniają podczas tworzenia surrealnych - i nie tylko - światów. Materiał, który obejmuje ponad 30 lekcji, dokładnie i szczegółowo omawia zagadnienia związane z pracą w Photoshopie - od szkicu, poprzez malowanie, wykorzystanie zdjęć, aż po finalną korekcję koloru i post produkcję.

Wszystkie wykorzystane ilustracje są bogate w detal, tak więc prześledzenie procesu tworzenia każdej z nich pozwoli Ci zrozumieć jak efektywnie używać narzędzi Photoshopa do stworzenia unikatowego obrazu.

Matka Ziemia

W tej części kursu wykorzystamy stockowe zdjęcia do stworzenia tytułowej Matki Ziemi, czyli postaci będącej częścią górskiego pejzażu. Skupimy się na efektywnym użyciu technik fotomanipulacji oraz cyfrowego malarstwa do opracowania wizerunku naszej postaci: zaczniemy od wyretuszowania (a właściwie wygładzenia) portretu, a następnie stworzymy oryginalną fakturę twarzy z wykorzystaniem tekstur.Postać Matki Ziemi będzie posiadać akcenty futurystyczne, takie jak szklany hełm, unikalne detale na twarzy czy też roślinny mózg, a wszystkie te elementy namalujemy od podstaw.W dalszej części zajmiemy się tworzeniem górskiego pejzażu. Tutaj także będziemy bazować na zdjęciach, a naszym głównym narzędziem będzie pędzel. Sprawdzimy jakie pędzle najlepiej sprawdzą się do malowania gór, mgieł, chmur a także śniegu. Dowiemy się jak efektywnie wykorzystać zdjęcia oraz jak wykonać korekcję koloru do stworzenia imponującej ilustracji fantasy.

Ósemka Karo

Ilustracja karty do gry. Będzie to surrealna ósemka stworzona z gałek ocznych, ułożonych jedna na drugiej, którą następnie umieścimy w szklanym zbiorniku w kształcie symbolu karo.Zaczniemy od przygotowania szkicu, który posłuży nam za bazę do tworzenia całej ilustracji. W kolejnych lekcjach będziemy zastępować elementy robocze materiałem, który powstanie z wykorzystaniem narzędzi takich jak Pędzel czy Lasso.Do stworzenia szklanych paneli i efektu cieczy wykorzystamy techniki cyfrowego malarstwa, natomiast za pomocą zdjęć dodamy tekstury, aby całość była jeszcze bardziej realistyczna i bogata w detal.W ten sposób połączymy techniki cyfrowego malarstwa oraz fotomanipulacji do stworzenia szklanych paneli a także tytułowej ósemki, do powstania której wykorzystamy zdjęcia gałki ocznej i którą następnie w kreatywny sposób przerobimy na symbol karty do gry. Całość umieścimy w zaprojektowanym przez nas szablonie.Omówimy także zagadnienia związane z wyborem przestrzeni kolorystycznej oraz z pracą w wysokiej rozdzielczości gotowej do druku. W ten sposób dowiesz się jak wykorzystać potencjał Photoshopa oraz jakie są korzyści płynące z pracy w wybranej przestrzeni kolorystycznej.

Strażnik Sadu

Projekt ilustracji wykorzystanej na okładce magazynu Practical Photoshop Polska. Tym razem omówimy techniki tworzenia niezbędne do stworzenia surrealnej ilustracji, którą zbudujemy od podstaw.Głównym elementem tej części kursu będzie tworzenie motywów roślinnych oplatających fragmenty lewitującej bryły. Omówimy techniki przygotowania materiałów: od maskowania zdjęć, po malowanie korzeni, tak, aby wszystkie elementy do siebie idealnie pasowały. Wykorzystamy także narzędzia Photoshopa do modelowania korzeni w taki sposób, aby ich kształt formował kształt z naszego szkicu.Z tej części kursu dowiesz się jak wprowadzić efekty świetlne oraz cząsteczkowe, a także pozostałe detale, dzięki którym ilustracja stanie się jeszcze bardziej surrealna.Docelowo omówimy także techniki post produkcji oraz korekcji koloru. Będziemy eksperymentować z adjustami oraz trybami krycia. Skupimy się także na sposobach polepszenia jakości finalnej ilustracji dzięki zwiększeniu dokładności, z jaką Photoshop renderuje nasz projekt.Przećwiczymy także narzędzia do pracy z tekstem i stworzymy przykładowy projekt graficzny, w którym typografia jest integralną częścią ilustracji.

Materiał dodatkowy

W tej części kursu w dalszym ciągu będziemy omawiać techniki fotomanipulacji oraz cyfrowego malarstwa. Wykorzystując narzędzia Photoshopa stworzymy realistyczny efekt 3D przy pomocy narzędzi do projektowania grafiki dwuwymiarowej: wykorzystując zdjęcia oraz tekstury stworzymy lustrzane powierzchnie dla naszych kryształów.W kolejnej części kursu dowiesz się jak zorganizować plik oraz jak edytować kolory tak, aby zmiana scenerii z ciemnego lasu na zimową była szybka i efektywna.Następnie zajmiemy się tworzeniem maski-czaszki. Dowiesz się jak wykorzystać narzędzia z Photoshopa do szkicowania oraz malowania maski dla naszej postaci od podstaw. Dowiesz się także jak teksturę z wykorzystaniem pędzli a także jak wprowadzić refleksy świetlne do finalnego projektu.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Photoshop Masterclass został przygotowany z myślą o osobach, które pracują w Photoshopie i chcą tworzyć autorskie ilustracje. Jeśli jesteś początkującym artystą i zapoznałeś się już z podstawami, to dzięki temu kursowi dowiesz się jak tworzyć niezwykłe ilustracje z wykorzystaniem zdjęć oraz technik cyfrowego malarstwa. Autor przedstawia własne sztuczki, dzięki którym te dwie techniki uzupełniają się wzajemnie.

Czego się nauczysz?

 • Projektowanie postaci

 • Teksturowanie twarzy oraz innych obiektów

 • Tworzenie projektu w wysokiej rozdzielczosci

 • Tworzenie bryl imitujacych 3D w srodowisku 2D

 • Malowanie i modelowanie motywów roslinnych

 • Tworzenie efektu pólprzezroczystosci

 • Techniki maskowania oraz wycinania zdjec

 • Praca z kolorem, zalety RGB, konwersja na CMYK

 • Artystyczny retusz, czyli tworzenie efektu malarskiego

 • Porównanie 8bit i 16bit na kanal

 • Kompletne pliki zródlowe

Zawartość

Photoshop Masterclass 2

5 rozdziały 36 lekcji 5h 46min

 • Wstęp do kursu

  2min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

 • Matka Ziemia (Mother Earth)

  1h 38min

  Wstęp do Mother Earth

  Podgląd lekcji

  2min

  Projekt postaci

  11min

  Teksturowanie twarzy

  12min

  Tworzenie futurystycznego hełmu

  12min

  Efekt malarski

  8min

  Malowanie roślinnego mózgu

  11min

  Fotomanipulacja tła

  14min

  Górski pejzaż

  9min

  Dolina w górskim pejzażu

  8min

  Malowanie mgły

  4min

  Korekcja koloru

  7min

 • Ósemka Karo (Eye'ght of Diamonds)

  1h 31min

  Wstęp do Ósemki Karo

  Podgląd lekcji

  1min

  Rozdzielczość oraz kolor

  12min

  Ustalenie kompozycji

  9min

  Ambientowe tło

  10min

  Diamentowe karo

  9min

  Gałki oczne

  11min

  Efekty półprzezroczystości

  9min

  Dodawanie tekstur i dopracowanie detali

  7min

  Korekcja koloru

  11min

  Konwersja na CMYK i zakończenie

  10min

 • Strażnik Sadu (The Orchard Keeper)

  1h 50min

  Wstęp do Strażnika Sadu

  Podgląd lekcji

  1min

  Pomysł na eksperymentalny projekt

  6min

  Teksturowanie bryły

  11min

  Przygotowanie materiałów oraz malowanie korzeni

  11min

  Malowanie korzeni c.d.

  9min

  Modelowanie korzeni

  11min

  Światło i efekty cząsteczkowe

  14min

  Fotomanipulacja detali

  15min

  Eksperymentowanie z kolorem

  11min

  Praca z kolorem - 8bit vs 16bit

  8min

  Praca z tekstem

  12min

 • Dodatkowe techniki

  45min

  Złudzenie trójwymiaru

  16min

  Zmiana kolorystyki projektu

  12min

  Tworzenie maski czaszki

  17min

Autor kursu

Maciej Hajnrich

art director, projektant graficzny, artysta cyfrowy

Średnia ocen autora: 5

Bio
Valp, a właściwie Maciej Hajnrich, jest art directorem, projektantem graficznym oraz cyfrowym artystą, który mieszka i pracuje w Katowicach. Jego projekty zdobyły uznanie na całym świecie, m.in. kilkukrotnie zdobiły ulice Londynu, pojawiły się także na niezliczonej ilości okładek albumów muzycznych, magazynów, reklam prasowych, kampanii outdorowych a także telewizyjnych. Maciej pracował między innymi z ESPN The Magazine, Western Digital, Warner Bros., Sony Music, Orlen czy WWF.

Ilustracje dla musicalu Priscilla - Queen of the Desert, albumu grupy Pendulum - Immersion oraz edycji kolekcjonerskiej gry Władca Pierścieni - Wojna na Północy to jedne z najbardziej znanych prac w jego portfolio.

Cyfrowe malarstwo oraz fotomanipulacja to ulubione techniki, które Maciej na codzień wykorzystuje w swojej pracy oraz chętnie prezentuje je w autostkich lekcjach i kursach wideo, także anglojęzycznych. Jego portfolio znajduje się na stronie www.valpnow.com.

Twitter: @valpnow Instagram: @valp Facebook: www.facebook.com/valpnow Behance: www.behance.net/valpnow
Inne kursy tego autora
Photoshop Masterclass 2

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Na ten kurs czekałem bardzo bardzo długo ale opłacało się czekać zapowiada się świetny kurs !! :) :) :)

Karol Bendowski

13 listopada 2017

Cieszę się, że ten kurs wreszcie się pojawił. Dużo sobie po nim obiecuję.

user deleted

13 listopada 2017

Kurs bardzo obszerny, pełne uzupełnienie wiedzy o Photoshopie. Prowadzący jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. Brawo!!!

user deleted

28 listopada 2017

Dużo nowości jak dla mnie, a pracuję na photoshopie nie od wczoraj. Kolejny kurs warty swoich pieniędzy.

Daniel Kozlowski

29 listopada 2017

Doskonałe kompendium wiedzy z kreacji w Ps. Maciej przedstawia kompletny proces tworzenia ilustracji stosując kolarz cyfrowy / fotomanipulację oraz cyfrowe malarstwo. Polecam! :)

Mateusz Majewski

25 grudnia 2019

Dodatkowe informacje , których można było się dowiedzieć.

Patryk Korszun

26 lutego 2020

Świetny kurs!

Marcin Niesyn

11 marca 2020

W porządku kurs

Patryk Korszun

27 marca 2020

Bardzo ciekawy kurs :)

Anna Nowakowska

29 października 2020

Super materiał :)

Anna Nowakowska

28 listopada 2020

Karina Knyspel

6 grudnia 2020

Znakomite materiały

Kamil Pawłowski

26 września 2021

Kurs Photoshop Masterclass 2

 • 36 lekcji wideo

 • 5h 46min materiału

 • Ostatnia rewizja 15.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Photoshop Masterclass 2

 • 36 lekcji wideo

 • 5h 46min materiału

 • Ostatnia rewizja 15.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych