Masz już konto? Zaloguj się
Artykuły

Nowy eduweb - czy warto?

Opublikowany 28 lipca 2023

Od zawsze staraliśmy się, aby serwis eduweb był miejscem pełnym praktycznej wiedzy, która pozwala uczyć się technologii jutra po to, by pracować wydajniej i budować przewagi z pomocą technologii. Można powiedzieć, że dziś jesteśmy bliżej realizacji tej wizji, niż kiedykolwiek w historii naszego serwisu.

Dziś mam przyjemność ogłosić to, nad czym pracowaliśmy intensywnie przez ostatni rok, a na co składa się całe nasze doświadczenie w budowaniu serwisu eduweb przez 15 lat. Oddajemy do Waszej dyspozycji nową wersję eduweb, w ramach której najważniejsze zmiany to:

✨ Zupełnie nowy design w wersji jasnej i ciemnej

✨ Ścisła integracja ze społeczności

✨ Asystent AI

W tej, wyjątkowej edycji Newslettera chciałbym powiedzieć Ci więcej o tym, co przygotowaliśmy i jak możesz do nas dołączyć.

👉 Zobacz nowy serwis >>

Miejsce, gdzie poczujesz się dobrze

Nowy eduweb projektowaliśmy z myślą o przyszłości. Nie naszej, a Twojej i Twoich umiejętności. Wiemy, jak trudno obecnie być pewnym swojej wiedzy w czasach galopującej w zawrotnym tempie technologii. Trudno jest znaleźć miejsce, które oferuje dobrej jakości materiały i pozwala pozostać na bieżąco. Przez natłok informacji próbujemy szukać wiedzy wszędzie a to sprawia, że tracimy czas a wiedza jest rozproszona, szczątkowa i pobieżna. To, jak się uczymy zmienia się cały czas i to, jak uczyliśmy się do tej pory nie do końca przystaje do technologicznej rzeczywistości. Naszym celem było stworzyć miejsce, które pomaga Ci realizować Twoje cele. Miejsce, w którym poczujesz się pewnie, otoczony wiedzą i przyjaciółmi, którzy w dojrzały i profesjonalny sposób dzielą się wiedzą, prowadzą wspólnie projekty, awansują i zdobywają nową pracę. To, co dziś odsłaniamy to nowy rozdział wspaniałej przygody, do której chcę Cię zaprosić.

Unikalny design eduweb

Na potrzeby eduweb stworzyliśmy jeden z najbardziej zaawansowanych Design Systemów, z którymi przyszło nam pracować w Figmie. To efekt kilkuset godzin pracy i starannego tworzenia komponentów, które składają się na nowoczesny i responsywny design z szeregiem ciekawych opcji, takich jak komentarze i notatki.

Komponenty zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby nie tylko były elastyczne, ale też stworzone w ramach wariantów i wykorzystujące najnowsze możliwości narzędzi. Czy to jest w ogóle istotne? Naszym zdaniem, bardzo. UX najważniejsza rzecz, z którą styka się użytkownik w serwisie a dla nas to warstwa, która powinna być wizytówką platformy, która uczy technologii.

Proszę, zapoznaj się z nowym designem i koniecznie daj nam znać, co o nim myślisz!

Integracja ze społecznością

Od ponad 2 lat rozwijamy społeczność Ahoy! na której obecnie mamy już ponad 4000 osób, które wspierają się w rozwiązywaniu problemów, zdobywaniu pracy i zleceń, ale przede wszystkim - wspólnie tworzą projekty i spędzają czas w ramach naszych spotkań. Społeczność od zawsze była ważną częścią naszego serwisu, a teraz stanowi z nim praktycznie jedność. Począwszy od wspólnego planu, przez pytania, które dodawane do kursów pojawiają się też na społeczności, aż po naszą walutę $AHOY, którą teraz można zdobywać na eduweb i przesyłać na portfel społeczności po to, aby wymienić ją na atrakcyjne łupy jak wejściówki na konferencje, czy rozdać innym w postaci napiwków.

Asystent AI

Technologia od zawsze była dla nas najważniejsza w kontekście nauki. Jesteśmy przekonani, że Internet to najlepsze miejsce do przyswajania wiedzy a technologia powinna to umożliwiać. Dlatego bardzo dużo inwestujemy w ro zwój naszej platformy tak, aby w innowacyjny sposób można było zdobywać wiedzę. Szereg funkcji umożliwia dodawanie notatek, komentarzy w odpowiednim miejscu w playerze, a tagi i źródła wkrótce ułatwią nawigację z lekcji do lekcji.

Jednak to, nad czym pracowaliśmy intensywnie przez ostatnie miesiące to Asystent AI, dostępny na razie we wczesnej wersji. Asystent umożliwia wykorzystanie sztucznej inteligencji do zdobywania wiedzy w niesamowicie efektywny sposób. Ma możliwość konwersacji jak ChatGPT, ale jego model uzupełniony jest o materiały związane z konkretną technologią oraz bazę kursów eduweb. Asystent pomoże Ci na przykład rozszerzyć wiadomości z kursu, sprawdzi Twój kod i zasugeruje poprawkę, podpowie gdzie znajdują się odpowiednie źródła czy wyjaśni lepiej pojęcia dotyczące konkretnej technologii. Możesz też poprosić go aby podsumował daną lekcję lub zadał Ci do niej pytania sprawdzające.

Obecnie asystent jest w wersji beta a my pracujemy nad jego rozwojem. Z czasem asystent zyska jeszcze więcej możliwości, dopasowując się do Ciebie i Twojego stylu nauki. Będzie mógł także za Twoją zgodą zapamiętać i przywołać Twoje notatki.

Jesteśmy przekonani, że dokładnie tak będzie wyglądać nauka przyszłości. Choć obecna wersja nie jest jeszcze docelową, fakt że asystent pojawił się na eduweb już teraz powoduje, że możecie spodziewać się masy ciekawych treści zoptymalizowanych pod zupełnie nowy model nauki.

Nauka przyszłości

!https://space.eduweb.pl/files/misc/llhEonoyc2LZKvNUqin6/64c401bb0731a8beff0fd97b\_https-3A-2F-2Fstorage.mlcdn.com-2Faccount\_image-2F198849-2FbsJci8stwayNynI4DxzJpnRCGREMOsgYOfByQhQm.jpeg

Jeśli rozejrzeć się dookoła, serwisy, które oferują dostęp do wiedzy na ogół sprzedają jednorazowo kursy, których autorom płacą od godziny materiału. To zupełnie przestarzały model, który premiuje sam zakup (a więc i setki promocji i zniżek), a nie zdobywanie wiedzy. Dodatkowo, materiały są przesadnie długie dlatego, że ktoś właśnie za to płaci. Przecież ucząc się, chcemy zdobywać wiedzę w jak najkrótszym a nie jak najdłuższym czasie!

Patrząc na branżę edukacyjną i ogromne spadki popularności największych serwisów z kursami, przewidujemy, że w ciągu kilku lat wszystko zmieni się za sprawą AI. Jesteśmy już teraz na to gotowi i jako pionierzy staramy się stworzyć efektywny model nauki wspierany sztuczną inteligencją.

To wprowadzenie do dużo skuteczniejszego modelu, nad którym pracujemy na eduweb a który opiera się na nauce kontekstowej. Zamiast przerabiać godziny materiałów z konkretnego zagadnienia, dużo skuteczniejsze jest płynne poruszanie się po tematach, które nas interesują niezależnie od tego, w którym kursie się znajdują. Już teraz AI pomaga nam odpowiednio katalogować i opisywać treści, a wkrótce Asystent będzie mógł serwować je w niespotykany dotąd sposób.

Materiały na eduweb a Ahoy!

W ramach eduweb będziemy tworzyć najwyższej jakości kursy, które będą zasilały naszą platformę oraz ścieżki. W ostatnim czasie skupialiśmy się na technologicznej stronie serwisu, a po jego premierze przestawiamy się niemal w całości na zasilanie go treścią.

Z kolei na Społeczności, poza masą wątków i osób, z którymi możesz porozmawiać, będziemy zamieszczać treści luźniejsze, tworzone także przez społeczność i takie, które aktualizują wiedzę o branżowe nowości. W ramach społeczności Ahoy! będzie też dostępne dla Ciebie archiwum newsletterów oraz wideo, które już teraz liczy kilkaset pozycji! Więcej o tym, czym jest Ahoy! opisałem w dedykowanym artykule:

📖 Dowiedz się, czym jest społeczność Ahoy!

Na społeczności cały czas coś się dzieje, a obecnie planujemy działania w ramach nadchodzącego Sezonu 3, które obejmują między innymi Sprinty.

Co to takiego?

Sprinty umiejętności

!https://space.eduweb.pl/files/misc/kdMoUbbSTA5wNxkA4vqG.jpeg

W tym sezonie wprowadzamy tematyczne miesiące do naszych społeczności, co oznacza, że w każdym z miesięcy dla danej specjalizacji wybierzemy wiodący temat, wokół którego będzie skupiała się cześć naszych aktywności.

Będzie to też temat przewodni mini-bootcamów, które będziemy organizować w ramach każdej ścieżki. Każdy sprint potrwa 21 dni i będzie służył pozyskaniu bardzo konkretnych kompetencji. W ramach Sprintu przewidzieliśmy szereg nagranych materiałów, wydarzeń na żywo, dedykowane przestrzenie społeczności i wiele więcej!

Co najważniejsze, udział w Sprintach będzie bezpłatny dla osób z aktywnym abonamentem eduweb i Ahoy (będzie wymagał posiadania $AHOY).

Jakie Sprinty przygotowaliśmy? Jeszcze nad nimi pracujemy, ale będą niesamowicie ciekawe! Więcej dowiesz się w dedykowanym artykule, który przygotowaliśmy dla Sezonu 3:

Zobacz, co planujemy w Sezonie 3 na Ahoy!

To dopiero początek niespodzianek, ponieważ w ramach Ahoy! mamy dla Was także zupełnie nową stronę i archiwa, a także Skrzynię Skarbów, która umożliwi zdobywanie atrakcyjnych łupów, np. wejściówek na konferencje, w zamian za naszą walutę, którą możesz zdobywać także za aktywności na eduweb!

Jeden wspólny abonament

Duże zmiany dotyczą planów eduweb, ponieważ przygotowaliśmy jeden wspólny abonament, który umożliwia Ci dostęp do wszystkich naszych treści i społeczności. To najlepszy sposób na wykorzystanie maksimum tego, co znajdziesz w obu serwisach i jednocześnie najbardziej przystępny cenowo.

Dodatkowo, z okazji startu nowego serwisu przygotowaliśmy na niego specjalną ofertę, z której zdecydowanie warto skorzystać:

Kupuję dostęp do pełnego eduweb & Ahoy!

Możesz też zdecydować się na ograniczoną wersję, z dostępem do Twojej ulubionej specjalizacji, gdzie abonament zaczyna się już od 66 zł brutto miesięcznie! Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak zróżnicowanych planów, które odpowiadają każdym potrzebom.

👉 Sprawdź cennik i porównaj plany

Jesteśmy niezwykle podekscytowani kolejną odsłoną eduweb a także naszej społeczności oraz mamy pewność, że to przełomowy moment w historii naszej platformy. Nie możemy się doczekać, aż sprawdzisz jej działanie a także dołączysz do nas!