Menu

Kurs montazu filmów

W ramach: Wideo i Audio

Czym jest: Technika filmowa

Niezależnie od tego czy chcesz zawodowo zająć się produkcją filmów, a może po prostu chcesz sprawdzić swoich sił w nowej dziedzinie - te kursy to coś dla Ciebie. Nauka produkcji filmów z kursami eduweb.pl przebiega od samych podstaw. Powiemy Ci jak zacząć tworzyć własne filmy, od etapu nagrań i tego jak dobrać sprzęt filmowy, poprzez podstawy pracy operatora filmowego, przygotowania planu i układania kadrów, aż po katalogowanie i porządkowanie materiału filmowego. Na koniec zajmiemy się wspólnie tym jak przygotować materiał filmowy do produkcji.

Odpowiemy na częste pytania początkujących osób tłumacząc jaki sprzęt filmowy wybrać zarówno jako pierwszy sprzęt do produkcji filmów, jak i w zależności od konkretnej sytuacji. Opowiemy Ci o tym jak przygotować się do różnych sytuacji, jakie wyniknąć mogą na planie filmowym.

Podczas nauki produkcji filmów z kursów dowiesz się również jakie są podstawy kompozycji filmów i reżyserii, po czym będziesz w stanie zaplanować scenariusz własnych produkcji. Dowiesz się co czyni produkcje filmowe wyjątkowymi i jakie czynniki sprawiają, że zapadają w pamięć na długo.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów Technika filmowa

Stanowiska: Visual FX Designer, Animation designer, Sound Designer
Wynagrodzenia netto: 3000-3800 zł
Kto rekrutuje? CD Projekt RED, Ten Square, ef+ worldwide, Nizio Design International, Techland

zobacz oferty pracy
1 godzina 36 minut

Wideo dla Fotografów

Filmowanie od Podstaw

W tym kursie poznasz techniki filmowania od samych podstaw. Przekonasz się jak prawidłowe wykorzystanie czasu naświetlania, balansu bieli czy rozdzielczości może wpłynąć na jakość Twojego filmu. Nawet, jeżeli przedtem nie miałeś do czynienia ze sztuką filmową - w trakcie poszczególnych lekcji na praktycznych przykładach omówimy wszystkie niezbędne zagadnienia, tak, byś mógł stworzyć estetyczne i ciekawe projekty. Omówimy wykorzystanie najczęstszych akcesoriów, takich jak popularny gimbal czy rejestratory oraz mikrofony. Dowiesz się jak poprawić jakość swoich nagrań dzięki prawidłowej stabilizacji obrazu czy autofokusa. Następnie w obszernym materiale opowiemy Ci o prawidłowym ruchu kamery. W następnych lekcjach przejdziemy do zagadnień natury audiowizualnej oraz estetycznej - dowiesz się jak profile kolorystyczne wpływają na odbiór filmu, a także dowiesz się jak wyciągnąć maksimum z dźwięku w swoim nagraniu. Na ostatnie rozdziały pozostawiliśmy ciekawy, popularny ostatnio temat, jakim jest vlogowanie. Przekonasz się jaki zestaw do vlogowania sprawi, że będziesz w stanie przygotować profesjonalnie wyglądające produkcje. Na końcu przejdziemy przez zagadnienia związane z synchronizacją audio i color gradingiem, które będą wisienką na torcie Twojej nauki filmowania!

Jakub Kaźmierczyk

}