Menu

DaVinci Resolve

Czym jest: DaVinci Resolve?

DaVinci Resolve to powszechnie stosowana w branży filmowej aplikacja do montażu wideo, stworzona przez firmę Blackmagic. Najczęściej stosowana jest jako narzędzie do color gradingu, czyli gradacji kolorystycznej oraz popularnego “kolorowania wideo”, co pozwala w łatwy sposób zmienić diametralnie klimat całego wideo.

Obecnie aplikacja DaVinci Resolve jest bardzo prężnie rozwijana, a jej możliwości stopniowo się powiększają. Do dużych zalet DaVinci Resolve należy to, że jej darmowa wersja jest bardzo zaawansowana, i często w pełni wystarcza w przypadku zastosowania amatorskiego i hobbystycznego.

Nauka DaVinci Resolve jest dość prosta, a sam program jest przystępny i łatwy w obsłudze. To dobre narzędzie dla początkujących montażystów, a dodatkowo - szczególnie na słabszych komputerach często działa szybciej i bardziej płynnie od konkurencyjnego, rozbudowanego Adobe Premiere.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów DaVinci Resolve

Stanowiska: Kolorysta, Video Editor, Videographer
Wynagrodzenia netto: 3000-4500 zł
Kto rekrutuje? Freelance, ESL, CD Projekt RED, Freelance

zobacz oferty pracy
5 godzin 39 minut

Kurs Color Grading

Korekcja Koloru w DaVinci Resolve

Chcesz poznać tajniki obróbki materiałów filmowych i nauczyć się, jak poprawić wygląd Twoich projektów? Nie mogłeś lepiej trafić. Korekcja barwna to finalny i bardzo ciekawy etap pracy nad filmem, który ma diametralny wpływ na jego odbiór. Poznając zagadnienia z tej dziedziny sprawisz, że Twoje filmy będą wyglądały świetnie i profesjonalnie - niezależnie od tego, czy przygotowujesz relację z wesela, czy kolejną hollywoodzką superprodukcję.

Tomek Ślesicki