Profesjonalny Retusz Zdjęć

Odkryj tajniki profesjonalnego retuszu w wyjątkowym szkoleniu z masą praktycznych porad i wskazówek

To szkolenie stanowi esencję wiedzy na temat profesjonalnych technik retuszu zdjęć i przeznaczone jest dla fotografów, retuszerów, grafików i wszystkich, którzy korzystają z Adobe Photoshop i chcą wzbogacić swój warsztat o zaawansowane techniki retuszu.

Wiadomości, które zdobędziesz podczas szkolenia to często ściśle strzeżone tajemnice służące osiągnięciu zachwycających efektów przy postprodukcji fotografii. Wszystkie te sekrety zdradzimy Ci podczas wypełnionego po brzegi praktycznymi wskazówkami z zakresu Photoshop szkolenia, w którym możesz uczestniczyć zdalnie lub w naszym ośrodku w Warszawie! Na jego potrzeby zorganizowaliśmy wcześniej sesję fotograficzną z udziałem świetnego fotografa - Artura Nyka.

Na rynku nie brakuje ofert szkoleń z retuszu. Są to jednak na ogół kilkugodzinne wykłady, prowadzone dla dużych grup słuchaczy. Na naszym szkoleniu, w małej grupie będziesz czuł się komfortowo jak również będziesz mógł uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Każdy z uczestników ma do dyspozycji wydajny komputer, tablet oraz monitor Eizo z kalibratorem, a cała druga część szkolenia to praktyka, gdzie pod okiem trenera i z plikami źródłowymi stworzysz własną, świetną pracę, którą będziesz mógł zamieścić w swoim portfolio.

Misja

W sieci można znaleźć mnóstwo materiałów i tutoriali na temat retuszu, które niestety w wielu przypadkach prezentują wyrywkowo nieusystematyzowane techniki, prowadzące do pogorszenia jakości retuszowanej fotografii. W rezultacie odnalezienie wartościowego materiału jest niezwykle czasochłonne, jak również łatwo jest nabyć błędne nawyki. W przeciwieństwie do nich, nasze Szkolenie stanowi starannie opracowany i logiczny zbiór wskazówek oraz praktyk, które od początku do końca, krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces profesjonalnego retuszu. Przykłady wybraliśmy tak, aby w sposób uniwersalny zaprezentować Ci najciekawsze i praktyczne techniki obróbki zdjęć. Tylko tyle i aż tyle wystarczy, abyś z powodzeniem mógł retuszować portrety, fotografię beauty, jak również inne rodzaje zdjęć!

Czy wiesz że techniki takie jak Liquify, Plasterek Spot Healing Brush, filtry rozmycia oraz wyostrzenia mogą w wielu przypadkach jedynie popsuć zdjęcie i spowodować pogorszenie jego jakości? Używanie tego typu narzędzi jest niedopuszczalne w agencjach, które zajmują się retuszem oraz dla światowej klasy retuszerów. Podczas szkolenia poznasz techniki, które pozwolą Ci w maksymalnym stopniu zachować jakość zdjęcia oraz jego niezwykle ważne elementy takie jak pory na skórze, jak również doskonałą ostrość. Osiągniesz rezultaty, które często widujesz w najlepszych modowych magazynach oraz w reklamie.

Podczas szkolenia chcemy obalić wszystkie popularne mity o retuszu, błędnie wykorzystywane techniki i pokazać Ci całą esencję profesjonalnej pracy ze zdjęciami tak, aby uzyskać genialną jakość przy możliwie jak najmniejszej ingerencji w zamysł fotografa. Podczas gdy na niektórych retuszowanych fotografiach modelki mają problem z rozpoznaniem się, my stawiamy na naturalne piękno osób, które fotografujemy i staramy się wyciągnąć ze zdjęcia jak najwięcej, a modelkę przedstawić bez przesadzania, tak jakby wyglądała jakby właśnie w trakcie sesji miała najlepszy dzień w życiu.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich osób, które znają przynajmniej podstawy programu Adobe Photoshop i chcą nauczyć się profesjonalnych technik retuszu. W szczególności kierujemy je do fotografów, retuszerów, grafików i wszystkich osób które korzystają z Photoshop i chcą w fachowy sposób, bez przekłamań poznać sekrety ekspertów retuszu i tworzyć prace które jakością nie odbiegają od okładek topowych modowych magazynów.

Omawiane zagadnienia

Podczas szkolenia omówimy na konkretnych przykładach kompletny projekt retuszu, jednak nie zabraknie także informacji pobocznych, przydatnych dla każdej osoby która pracuje z Photoshop. W trakcie Szkolenia poznasz między innymi:

  • Ważne zasady współpracy fotografa i retuszera
  • Wstępny brief do retuszu
  • Wybór odpowiedniej fotografii
  • Narzędzia wspomagające - pluginy, Bridge, Camera Raw
  • Tworzenie własnych i korzystanie z gotowych akcji
  • Techniki czyszczenia fotografii
  • Gra ze światłem i cieniem z Dodge & Burn
  • Skuteczne wykorzystanie Separacji Częstotliwości (eng. Frequency Separation)
  • Sposoby na wyostrzenie zdjęcia
  • I wiele więcej!

Autor - Grzegorz Róg

Pełny profil
Grzegorz Róg

Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!

badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%