[WordPress] Style do responsywności
Rafał Miśkowiec
3/5/2017 | 11:25 PM

Witam, strona jest zrobiona w wordpress. Dodaję style do strony głównej i np. 4 podstron. Uzyskuję responsywność. Co w przypadku postów. Czy do każdego posta w przyszłości trzeba będzie dorabiać style czy są jakieś wzorce które pomogą uzyskać skalowanie bez konieczności "ręcznego stylowania" każdego wpisu? Mam nadzieję, że ktoś kto nabył kurs wordpress motywy zadał już to pytanie. Pozdrawiam

Piotr Palarz
3/7/2017 | 9:45 AM

Style CSS nie są przypisywane do danego postu "na sztywno" ale są aplikowane do kodu HTML za każdym razem, gdy wczytuje się strona. A zatem jeśli zmieni Pan style w pliku .css to zmieni się wygląd wszystkich postów. Sam fakt systemu WordPress nie ma absolutnie nic wspólnego z kodem HTML i CSS, które odpowiadają za wygląd. Najlepiej mieć wszystkie style w jednym pliku .css gdzie będzie wygląd i strony głównej i podstron czy wpisów.

Piotr Palarz
3/7/2017 | 9:47 AM

Posty, które trafiają do archiwum to tylko zapis w bazie danych. Zapisuje się tam tytuł, data czy treść, ale nie cała "otoczka", którą potem widać na stronie. A zatem w każdym momencie można zmienić style czy nawet cały motyw, bo są one niezależne od konkretnego posta czy strony (które są tylko danymi w bazie danych, łączonymi z kodem szablonu "w locie" podczas wizyty na stronie).

Rafał Miśkowiec
3/6/2017 | 10:42 PM

Mówię o szablonie zrobionym na zakupionym u Państwa kursie. Mam na myśli posty single. Jeżeli dobrze rozumiem, posty single stylowane, które trafią do archiwum będą już miały style (mogą mieć?). Czy w przypadku postów single do każdego za każdym razem będę musiał stylować indywidualnie? Wiem już, brak kursu jak zrobić style tego typu do wordpressa. Wiem o Elast. stronach, Resp. web design. Pozdr

Pawel Szulc
3/6/2017 | 10:05 PM

to wszystko zależy od tego czy ma Pan szablon napisany przez siebie czy od kogoś. Posty w wordpresie co szablon mogą mieć inne kasy css. I też pytanie czy mówi Pan o stronach archiwum (w których znajdują sie np wszystkie posty czy kilka), czy o stronie single (na której jest wyświetlany tylko jeden post)