[WordPress] Problemy na home.pl
Uzytkownik Anonimowy
7/8/2015 | 10:45 AM

Cześć, opracowałem stronę w wordpress korzystając z kursu. „Z grubsza” jest gotowa. Postanowiłem ją przenieść na serwery home.pl i zaczęła się jazda. Instrukcja z kursu nie była przydatna w tym punkcie. Skorzystałem z tego, co udało mi się wyczytać w innych źródłach: zmodyfikowałem pliki .htaccess, wp-config etc. Strona się uruchamia, ale z mnóstwem błędów. Ktoś pomoże?

Piotr Wróblewski
7/14/2015 | 12:02 PM

jak wordpress adresuje dane w bazie etc. Ta metoda okazała się skuteczna. Wielkie dzięki! Pierwsze koty za płoty. Teraz ciąg dalszy nauki :-)

Piotr Wróblewski
7/14/2015 | 12:01 PM

Piotr, dziękuję za pomoc. Ostatecznie zapanowałem nad sprawą, a Twoje podpowiedzi były bardzo cenne. Wcześniej aktualizowałem bazę, ale podając złą nazwę hosta serwera mysql. Rzeczywiście jednym z błędów, było to – prawidłowa konfiguracja w pliku wp-config, to po prostu localhost, a w samej bazie domena, tak jak napisałeś. Finalnie zastosowałem metodę, instalacji czystego wordpressa i sprawdzałem,

Piotr Palarz
7/10/2015 | 1:43 PM

...(bez slasha na samym końcu adresu) i zamienić je na "http://spoldzielniapr.com" i zapisać. Taką bazę zaimportuj na home.pl. Pamiętaj, aby obecną na home.pl najpierw usunąć (a dokładnie wszystkie jej tabele).

Piotr Palarz
7/10/2015 | 1:43 PM

To nie jest problem samego home.pl. Zauważ co masz w <head> strony: http://i.imgur.com/fLEEcfP.png Teraz przyszło mi do głowy, że zapewne nie zrobiłeś jednego ważnego kroku przy przenoszeniu. Po wyeksportowaniu bazy danych przez phpMyAdmin z localhosta musisz otworzyć jej plik w edytorze kodu i funkcją "Znajdź i zastąp" wyszukać wszystkich wystąpień "http://localhost/wordpress/spoldzielniapr" (be

Piotr Wróblewski
7/9/2015 | 11:23 PM

Piotr, dziękuję za podpowiedzi. Niestety ich uwzględnienie nie przynosi spodziewanych rezultatów. Ciągle sraczka... Usunięcie pliku htaccess nie umożliwia wlogowania do kokpitu.

Piotr Palarz
7/9/2015 | 4:25 PM

...i wpisy "site_url" oraz "home". W tej samej tabeli znajdziesz też komórkę "permalink_structure" i ustaw ją na wartość pustą. Do tego usuń całkowicie plik .htaccess i spróbuj się zalogować. Jeśli się uda, przejdź do Ustawienia->Bezpośrednie odnośniki i ustaw któryś z nich i po zapisaniu plik .htaccess sam się utworzy.

Piotr Palarz
7/9/2015 | 4:23 PM

Jeśli chodzi o podstrony z menu to bardzo popularny błąd, którego rozwiązanie jest m. in. tutaj: http://www.wordpress-polska.pl/popularne-problemy/cannot-modify-header-information-headers-already-sent-by/ a druga sprawa to fakt, że najprawdopodobniej nie zmieniłeś adresu strony na nową domenę na zapleczu WordPressa, więc zrób to z poziomu phpMyAdmin edytując w bazie danych tabelę wp_options i wpis

Piotr Wróblewski
7/9/2015 | 12:37 PM

Nie mogę również zalogować się do kokpitu.

Piotr Wróblewski
7/9/2015 | 12:33 PM

Krzysztof: lata temu wybrałem na potrzeby poczty i już tak zostało. Dzięki za linka, zaraz sprawdzam. Piotr: jeśli możesz to zajrzyj: spoldzielniapr.com. Nie działają poprawnie linki menu, m.in. zakres działań, projekty, rekomendacje.

Krzysztof Branecki
7/8/2015 | 5:11 PM

Ogólnie dlaczego wybrał Pan/Pani serwer home.pl. Ja pracuję z WordPressem na co dzień i wiem że takie serwery jak home i nazwa.pl nie lubią się z tym CMS'em, jest dużo lepszych hostingów do tego i na pewno tańszych. Proszę sobie przeczytać ten artykuł http://wpninja.pl/artykuly/home-pl-i-wordpress-apteczka-pierwszej-pomocy/ omawia najczęstsze problemy z home i wordpressem.

Piotr Palarz
7/8/2015 | 12:09 PM

Daj znać jakie błędy występują.