[WordPress] Custom post type
Piotr Smałz
1/19/2016 | 3:38 PM

Czy istnieje możliwość zadeklarowania custom fields na stałe? Chodzi o to żeby już zadeklarować takie gotowe nowe pole w tablicy support w custom post types. Aby po wejściu w edycje wpisu pole było odrazu dostępne. Najlepiej również gdyby miało właściwości pola tekstowego.

Krzysztof Branecki
1/21/2016 | 1:58 PM

Proszę przejrzeć ten wątek, nie testowałem ale powinno pomóc. http://wordpress.stackexchange.com/questions/49901/post-custom-metabox-textarea-using-wp-editor

Krzysztof Branecki
1/19/2016 | 7:24 PM

Tutaj masz kod który ostatnio wykorzystywałem do tworzenia Danych filmy w postach http://pastebin.com/eCUiaaEz Wklej to do functions.php w szablonie i sobie zobacz co i jak. Jeśli znasz trochę php to spokojnie sobie to ogarniesz.

Piotr Smałz
2/17/2016 | 8:47 AM

Dzięki panowie, wszyscy mocno mi pomogliście. Dodam jedynie że w nowo stworzonych polach nie działają shortcody - niestety. Cała funkcjonalność jest ok po za tą jedną.

Krzysztof Branecki
1/26/2016 | 10:10 PM

Może ta funkcja pomoże https://codex.wordpress.org/Plugin_API/Action_Reference/add_meta_boxes tylko zamiast post proszę wpisać swój post_type

Piotr Smałz
1/25/2016 | 10:19 PM

Wielkie dzięki. Bardzo mi pomogliście!! Nie domykając tematu mam ostatnie pytanie. Jak wielokrotnie użyć register_meta_box_cb w jednym post_type ?? Potrzebuje dodać cztery takie pola ale za nic mi nie wchodzi. Po przecinkach, po średnikach nic nie idzie.

Piotr Palarz
1/20/2016 | 11:00 AM

Najlepszym dostępnym rozwiązaniem w tym przypadku jest dodatek: http://www.advancedcustomfields.com/ Chwilka na konfigurację i mamy wszystko co zazwyczaj jest potrzebne. Łącznie z uploadowaniem plików itd. A potem te dane wyciągamy sobie prostym API w kodzie szablonu z użyciem PHP. Dodatek darmowy, ale płatna wersja ma też wiele przydatnych "bajerów". Korzystam od lat, polecam.

Piotr Smałz
1/20/2016 | 12:13 AM

Super sprawa, dzięki wielkie!! Jeśli wiesz dodatkowo jak pola Reżyseria i Produkcja zamienić w pola edytora tekstu tak jak pole wpisu byłbym zobowiązany;) Mam na celu stworzenie takiego post typa w którym będą zakładki. Strona Szkoleniowa. Każda zakładka w danym wpisie będzie dotyczyła np. Opisu szkolenia, cennika, dostępnych terminów, itp. A może masz inne rozwiązanie które było by użyteczne?