[Warsztat] One Page w WordPress problem scripts.js
Jakub Popowski
8/27/2015 | 10:49 AM

Korzystałem z kursu: http://eduweb.pl/player/strona-typu-one-page-w-wordpress . I mam pewien problem a mianowicie stworzyłem moją stronę: www.syntech.pl . Tylko niestety nie działa w niej nawigacja oraz odnośniki pod przyciskami. Do tego kiedy ktoś miał przeglądać moją stronę na telefonie miałopojawić się przycisk do rozwijanego menu, niestety menu po prostu się rozwija i nic nie widać.

Załącznik: scripts.js
Piotr Palarz
8/28/2015 | 2:40 PM

To dlatego, że wczytał Pan scripts.js w <head> strony, a odwołujemy się w nim do #mainNav, które w momencie wczytywania skryptu jeszcze nie istnieje na stronie. Można albo przenieść skrypt na sam dół strony, albo to co się w nim znajduje wstawić w funkcję $(document).ready(function() { // tutaj });

Jakub Popowski
8/28/2015 | 12:24 PM

OK, rozwijane menu w wersji mobilnej działa, ale wciąż nie działa mi poprawnie nawigacja. To znaczy, przenosi do podstron, ale nie ma pomiędzy tym animacji scrolloania, tylko poprostu przeskakuje.

Krzysztof Branecki
8/28/2015 | 9:40 AM

Według specyfikacji http://getbootstrap.com/components/#navbar powinien pan owinąć całe menu w diva o klasie .collapse navbar-collapse i dodać przed tego diva dodać navbar-header. Porównaj sobie swój kod menu z tym http://pastebin.com/pHy8VMst powinno pomóc

Jakub Popowski
8/27/2015 | 9:00 PM

Dziękuję za podpowiedź z konsolą. Ale jak mogę sprawić, aby nawigacja na mojej stronie zaczęła działać, a menu w wersji mobilnej było rozwijane z przycisku? Do tego mam jescze jedno pytanie: Co ja powinienem jeszcze na tej stronie poprawić, oraz jak? Byc może są to zbyt ogólne pytania, ale jestem jeszcze trochę zielony w projektowaniu stron, a chciałbym, aby moja witryna była profesjonalna.

Krzysztof Branecki
8/27/2015 | 8:46 PM

Zależy jakiej przeglądarki Pan używa, najczęściej klika Pan prawym przyciskiem myszy na stronę i wybiera zbadaj element. Jeśli używa Pan Firefoxa to warto się zainteresować dodatkiem o nazwie Firebug oraz uniwersalnym dla większości popularnych przeglądarek Web Developer (http://chrispederick.com/work/web-developer/ )

Jakub Popowski
8/27/2015 | 8:18 PM

Scripts.js teraz ładuje się na samym końcu, a autofix_anything, ładuje się w środku. Niestety nic się nie zmieniło. Gdzie mogę znaleźć konsolę przeglądarki?

Krzysztof Branecki
8/27/2015 | 7:31 PM

W ogóle scripts.js powinien Pan ładować na samym końcu.

Krzysztof Branecki
8/27/2015 | 4:52 PM

Problem może być spowodowany tym że http://www.syntech.pl/wp-content/themes/syntech/js/scripts.js ładujesz przed skryptem http://www.syntech.pl/wp-content/themes/syntech/js/jquery.autofix_anything.js a w scripts.js wykorzystuje właśnie metodę autofix_anything która jeszcze nie jest załadowana.

Piotr Palarz
8/27/2015 | 2:29 PM

Ma Pan serię błędów, które widać w konsoli przeglądarki. Problem z metodą "autofix_anything", którą Pan dodał, a najprawdopodobniej nie załadował skryptu.