[Preprocesory] CSS a SASS
Piotr Stachurski
7/10/2016 | 12:34 PM

Mam dylemat, wiele lat tworze już CSS w taki sposób, że pisze puste selektory i później pod przeglądarką je dynamicznie uzupełniam, przeglądarka mi podpowiada 90% poleceń, dzięki temu mogę zrobić CSS dla całej strony za jednym razem, ale próbuje z SASS działać, zrobiłem jak było w warsztacie Node.js, Gulp.js ale pisanie tak wydało mi się strasznie nieefektywne i mało dokładne. Jest jest u was?

Aneta Duk
7/12/2016 | 11:21 AM

Piszę w netbeans tam skonfigurowałam compilację co css, genralnie jestem po kursie Preprocesory z eduweba i tam lecieli z konsoli albo koala, ale jak skonfigurowałam projekt w netbeans to okazało się że ani konsoli ani koala nie potrzebuje. Piszę normalnie sass jak tylko klikne ctr+s to mam automatycznie zmiany w css i zmiany w przeglądarce wszystko jest spięte. mam też dubuger błędów

Piotr Stachurski
7/12/2016 | 11:03 AM

Node i Gulp pozwalają na automatyczną kompilację tego do CSS co każdą zmianę pliku, ale wtedy kodujesz tak, że piszesz tylko i wyłącznie w kompilatorze odświeżając co jakiś czas przeglądarkę i patrząc czy jest dobrze tak? Czy może jakoś zmusiłaś przeglądarkę by czytała ona pliki SASS?

Aneta Duk
7/12/2016 | 10:44 AM

Poza tym ja robię w samym sass nie wiem jak jest node czy gulp.

Aneta Duk
7/12/2016 | 10:44 AM

Piszę pierwszą stronę w sass zdecydowałam się na sass ponieważ to dosyć skomplikowany projekt. I tak to jest po pierwsze dla skomplikowanych projektów po drugie bardzo przydatne jeżeli ten sam szablon graficzny chcesz jeszcze raz wykorzystać. To jest jak pisanie aplikacji pod różne warianty. Zrobiłam sobie config w którym definiuje kolory, stopień zaokrągleń etc. i mam jakby kolejny projekt.