[Porada] Jak otworzyć samemu sklep internetowy?
Uzytkownik Anonimowy
12/1/2015 | 12:51 PM

Witam :) Chciałabym w przyszłości pracować w branży "sklepów online", jednak nie dokońca wiem na czym to wszystko polega..ok ucze się HTML, CSS potem Sql+PHP i co dalej? Pisze strone? Czego potrzebuje? Do czego służą Joomala! lub Magento? Pozdrawiem i dziękuję z góry za odpowiedź na to (pozornie!) banalne pytanie, Paula

Marcin Lewtak
12/1/2015 | 11:12 PM

Ważne aby wybrać dla siebie system w którym będzie nam najlepiej leżał i da najlepsze możliwości, bo każdy z nas może chwalić jedno albo drugie zależy na czym pracuje :)

Sebastian Żarnowski
12/1/2015 | 4:01 PM

Tak jak piszą inni: warto zacząć od gotowych skryptów typu: Magento, PrestaShop, Shopper. Część z nich jest darmowa i warto je zainstalować aby samemu sprawdzić jak działają i który bardziej Ci pasuje. Warto również zwrócić uwagę na chyba najbardziej popularny system e-commerce w Polsce czyli... Allegro. Popularny ponieważ większość internautów robi zakupy właśnie tam. Pozdrawiam!

Kacper Ogiński
12/1/2015 | 3:53 PM

Sądzę, że najłatwiejszym sposobem na postawienie sklepu na początku jest skorzystanie z gotowych szablonów sklepu, stworzonych na systemach CMS takich jak właśnie Magento czy dość popularny PrestaShop. Polecam strony http://themeforest.net/ oraz http://www.templatemonster.com/ , na których można kupić sobie ładny szablon i według załączonych do niego pełnych instrukcji modyfikować zawartość :)

Kinga Szumilas
12/1/2015 | 3:28 PM

stron z gotowych elementów. Tzn. mniej lub bardziej gotowych, ale generalnie w wielkim skrócie można to tak chyba nazwać. Dostajemy ogólny schemat witryny, wprowadzamy szablony, dodajemy elementy. Jak budowanie z klocków i generalnie nie trzeba mieć wiedzy programistycznej, choć oczywiście to nie zaszkodzi, a jedynie pomoże w dostosowaniu kodu do własnych potrzeb.

Krzysztof Branecki
12/1/2015 | 3:25 PM

Witam, ogólnie przed Panem długa droga do tej branży jeśli nie ma pan nawet ogólnej wiedzy na temat CMS Joomla czy Magento. HTML CSS czy JS to dopiero początek, następnie trzeba nauczyć się jakiegoś języka serwerowego i nie koniecznie musi to być PHP. Proszę na początku dobrze opanować podstawy (Html itp) dopiero gdy to będzie miał Pan dobrze opanowane można myśleć o czymś więcej.

Kinga Szumilas
12/1/2015 | 3:25 PM

Tworzenie sklepu od zera to na początek trochę karkołomne zadanie. Lepiej skorzystać z gotowych rozwiązań i przy okazji podejrzeć, jak to wygląda u innych. Jak napisał kolega Marcin, dobrze się zapoznać z Magento, ale i PrestaShop na przykład. Sklepy na Joomla też się da ładnie ogarnąć, natomiast ja za nimi nieszczególnie przepadam, ale to już rzecz gustu ;) Joomla czy MAgento służą do budowania

Marcin Lewtak
12/1/2015 | 1:33 PM

a co do Magento wystarczy że wpiszesz i Pan wikipedia trochę cech wyjawi :)

Marcin Lewtak
12/1/2015 | 1:27 PM

na początek http://eduweb.pl/kursy/joomla/joomla-podstawy.html

Marcin Lewtak
12/1/2015 | 1:25 PM

Witaj, sprawdź sobie może ten kursik ;) http://eduweb.pl/kursy/wordpress/woocommerce-sklep.html