[Porada] Jak napisać taką stonę
Uzytkownik Anonimowy
8/3/2015 | 11:41 AM

hej, mam pytanie, możecie mi powiedzieć jak najprościej zrobić coś takiego (w jakiej technnologii albo po prostu jak to rozwiązać) że po kliknięciu na pozycje z menu nowy kontent ładuje sie w obszarze diva a nie odpala sie nowa strona? chodzi mi dokładnie o coś takiego jak na tych stronach: http://falkon.co http://www.dklublin.pl

Patryk Wiśniewski
8/4/2015 | 11:58 AM

Cześć. Tak jak wspomniała Pani Aleksandra, do budowy takiej strony zastosuj Horizontal Page Scriolling wykorzystując bibliotekę jQuery. Tu znajdziesz tutorial http://www.websitecodetutorials.com/code/jquery-plugins/horizontal-website.php Pozdrawiam

Ola Palecka
8/3/2015 | 11:28 PM

A ja bym zrobiła to za pomocą "Horizontal Page Scrolling" w google dużo jest skrypów i informacji na ten temat, choć rozwiązanie p. Krzysztofa też jest ciekawe :)

Krzysztof Branecki
8/3/2015 | 6:09 PM

Na stronie http://falkon.co jest to zrobione tak że wszystkie sekcje są pozycjonowane absolutnie i za pomocą wartości left pozycjonowane dodatkowo overflow-x: hidden; ukrywa wszystko co jest po bokach. Proszę sobie poszukać np. slider który właśnie w ten sposób przerzuca zdjęcia i zamiast zdjęć wrzucić treść.

Krzysztof Branecki
8/3/2015 | 1:20 PM

Proszę poczytać o javascript oraz metodyce ajax. Można to też zrobić tak ze ląduje pan wszystkie treści w oddzielnych div i za pomocą js wyświetla odpowiedniego diva zmieniając właściwość css visible z hiden (wczesniej wszystkim nadać hidden) na visible.