[Porada] Być czy mieć?
Robert Radonski
10/22/2015 | 4:22 PM

Lekki problem natury ludzkiej w 3D. Jako ze zaczynam nauke 3d chcialem wybrac Program cinema 4d (wybor padl po przejrzeniu trial'i Cinemy , 3ds'a, maya) jednak gdy sprawdzilem oferty pracy w naszym pięknym kraju cinema jest znikomo uzywana:( W tym wypadku zostaje mi zaczac się uczyć albo 3ds'a albo programu ze stajni Autodesk czyli Maya. Pytanie co by zrobiły osoby siedzące w branzy ?

Marcin Lewtak
10/23/2015 | 2:28 PM

że pomimo tego czas na poświęcenie kolejnym programów nie będzie aż tak wielki jak nam się wydaja na samym początku. Więc na rynek Polski i na wymagania jakie panują poświęcił bym czas na oprogramowanie jakie zagwarantuje mi pracę a potem rozszerzał bym swoją wiedzę o inne oprogramowanie mając już pracę ;) Pozdrawiam.

Robert Radonski
10/23/2015 | 2:31 PM

Dzięki za opinie :) O coś takiego mim chodzi :)

Marcin Lewtak
10/23/2015 | 2:25 PM

Jeśli poznanie programu ma dać Tobie szansę pracy to odpowiedź jest oczywista bo jak możesz pracować nie znając oprogramowania a dopiero potem warto poznawać kolejne oprogramowanie bo w czasie kiedy już będziesz mieć pracę i zaczniesz pracować na danym oprogramowaniu jeszcze bardziej będziesz poznawał go i jego zalety co pozwoli już z większą łatwością poznawać inne oprogramowanie co da też

Robert Radonski
10/23/2015 | 10:36 AM

Dzieki za informacje, problem jest niestety z czasem , dlugie godziny pracy i ledwo co zostaje na nauke. Chodze jak upior bo nieprzespanych nocach :D ale moze coś w tym jest aby poznać jeden bardzo dobrze a drugi 'wiedziec co i jak' i jak bedzie potrzeba to podlapac reszte. Ogolnie po tym jak Autodesk wycofuje licencje wieczyste mysle ze cinema moze duzo zyskac w naszym kraju.

Jakub Michniewicz
10/23/2015 | 10:26 AM

Na twoim miejscu uczyłbym się Cinemy i dodatkowo któregoś z dwóch pozostałych (jeśli masz wystarczająco czasu i zapału, to nawet obu). Ja na przykład zacząłem od Mayi, ale każdy program jest w jednych rzeczach jest lepszy, a w innych gorszy. Nigdy nie wiadomo jak się życie potoczy i czy akurat coś rzadziej używanego się nie przyda.

Robert Radonski
10/22/2015 | 5:03 PM

Boję się tylko o to że jak naucze sie cinemy to nigdzie pracy nie znajde :) Wtedy będzie duzy problem :)

Damian Moliński
10/22/2015 | 4:57 PM

Generalnie lepiej jest się uczyć niszowych technologii Bo skoro wszyscy rzucają się na cinema to warto wziąć zupełnie coś innego.. tak mi się wydaje..