[PHP] Dreamweaver automatyczne ładowanie klas
Aneta Duk
7/3/2015 | 9:38 AM

Piszę sobie klasy w Dw, mam plik index w którym tworze obiekty tych klas, w pliku index jest załadowany config z autoloaderem klas. W phpDesigner w kursie php - techniki pracy u Mateusza podczas wykorzystywania tych klas w pliku index, pojawiają się automatyczne podpowiedzi, że te klasy są jakie parametry wymagają itp. Dw tego nie robi, czy ja coś robię źle czy można to jakoś spiąć?

Aneta Duk
7/3/2015 | 11:22 AM

Jeszcze tylko dopowiem, że jeżeli klasa jest w tym samym pliku to podpowiedzi są, natomiast jeżeli jest w osobnym pliku ładowana do pliku index przez autoload, to pomimo iż Dw widzi ją jako plik powiązany to nie sugeruje podpowiedzi.

Aneta Duk
7/3/2015 | 11:20 AM

Podpowiedzi do kodu były włączone i ogólnie działały problem dot. podpowiedzi do klas napisanych przeze mnie ładowanych dynamicznie. Po dodaniu serwera testowego, wykrył te klasy i pojawiają się jako pliki powiązane, ale niestety podpowiedzi do stosowania tych klas i tak się nie pojawiają nawet po wymuszeniu przez ctr+spacja. Także jeśli nic się nie da zrobić to generalnie słabo działa ten Dw ;)

Grzegorz Róg
7/3/2015 | 10:41 AM

Hej - czy masz na pewno włączone code hints dla wszystkich komponentów PHP? http://i.imgur.com/easLvbR.png. Niestety, w praktyce ta funkcja DW z PHP nie działa najlepiej, jeśli nie działa wcale proponuję wyłączyć hinting dla wszystkich pozostałych języków i sprawdzić, potem sukcesywnie włączać jeśli zadziała. Proszę upewnij się też że spięta klasa jest wykrywana w DW jako "related file". Pozdrawia