[Photoshop][HTML] Photoshop/HTML
Monika Jaworowska
3/14/2017 | 1:14 AM

Przenosząc projekt z psd do HTML/CSS, mimo dokładnych pomiarów odległości między el. (guides, linijka) i przepisania rozmiarów czcionek, nie udaje się idealnie odtworzyć projektu z psd, są zwykle duże przesunięcia między el. co widać, gdy podkłada się jako tło oryginał w PixelPerfect. Np. w psd r = 30px, tyle wpisuję w CSS, a w przeglądarce po zmierzeniu MeasureIt jest r=40px. Co może być powodem?

Piotr Palarz
3/17/2017 | 12:57 PM

Nie powinno to mieć żadnego znaczenia. Jeśli w PSD odległość to np. 30px, to tak samo powinno być w HTML. Ja bym szukał problemu w samym kodzie HTML i CSS. Najłatwiej skorzystać z narzędzi deweloperskich, np. w przeglądarce Chrome kliknąć prawym przyciskiem na jakiś element na stronie i wybrać "Zbadaj" i wtedy najeżdżając na poszczególne elementy będzie widać ich obrys, marginesy, paddingi itd.

Monika Jaworowska
3/14/2017 | 11:17 AM

Bardziej może chodziło mi o to, czy można się oprzeć na pomiarach w pliku PSD (w Image Size pliku w Resolution mam ustawione 72px/cal), czy trzeba brać jakąś poprawkę przenosząc te dane do HTML/CSS, albo zmienić jakieś ustawienia, żeby uzyskać dokładność co do piksela (albo chociaż prawie)