[Kurs Angular] zmiana w API spotify
Bartosz Rędziniak
6/6/2017 | 8:47 PM

W kursie Angulara wykorzystywane jest API Spotify które dotychczas było dostępne bezpośrednio bez żadnej autoryzacji, lecz od kilku dni się to zmieniło i wymagana jest autoryzacja np. do wyszukiwania. Niestety w kursie brak jest informacji jak ją przeprowadzić. Prosiłbym o pomoc w autoryzacji, albo propozycję innego API(szukałem, ale kiepsko z efektami). Niestety uniemożliwia mi to kontynuowanie.

Mateusz user
7/31/2017 | 4:03 PM

Witam, kurs będzie zaktualizowany wraz z dodatkową lekcją. Tymczasem można zarejestrowac sie w https://developer.spotify.com/my-applications/ do projektu dodaj załączony plik oraz dodaj w app.module.ts -> providers oraz wstrzyknij: export class AppModule { constructor(private auth:AuthService){ this.auth.getToken() } } W pliku trzeba podmienic client_id z panelu developera spotify

Załączony plik: auth.service.ts
Uzytkownik Anonimowy
6/12/2017 | 1:46 PM

https://github.com/typicode/json-server

Uzytkownik Anonimowy
6/12/2017 | 12:44 PM

Spotify niemile nas zaskoczyło. Szkoda bo to fajne API i można było łatwo robić multimedialne aplikacje. Pracujemy nad tym by poprawić kurs. Tymczasem postaram się przygotować i jak najszybciej podesłać jakieś tymczasowe rozwiązanie. Zarówno do lekcji ze spotify jak i kolejnych lekcji można wykorzystać program Json-Server, dzięki któremu API możemy zastąpić plikami JSON o podobnej strukturze.