[Kurs] Instalaca serwera lokalnego w kursie SYMFONY 2
Wojciech Zdziejowski
1/27/2016 | 8:32 AM

W kursie Symfony 2 jest problem z instalacją serwera lokalnego. Wykonując wszystkie zadania przedstawione w kursie uruchomiłem ubuntu w virtualboxie oraz zainstalowałem pakiety. Problemy pojawiły się przy: 1. przez FTP nie mam dostępu do plików, brak uprawnień do zapisu, mogę je tylko podejrzeć 2. w hoście nie działają ustawienie aliasu (sf2-podstawy.local) oraz przypisania dla niego katalogu.

Wojciech Zdziejowski
1/31/2016 | 8:43 PM

Ok udało się to uruchomić: - ftp - po restarcie maszyny i kolejnym podejsciu do kursu zaczął działać. - hosts - musiałem stworzyc nowy plik conf przy pomocy gksudo (trzeba zainstalować sudo apt-get install gksu ) - użycie sudo powodowało jakiś błąd przy zapisie i tworzyło dodatkowy plik z ~ na końcu który nie dało się usunąć i uruchomienie a2ensite nie wykrywało konfiguracji. Alias działa. PS. Symfony lepiej wgrać z paczki z githuba czy mam szukać tutka z composerem?

Maciek Zukiewicz
1/28/2016 | 10:22 AM

Witam Panie Wojtku. Odnośnie Pana problemów: 1) Proszę upewnić się, czy odpowiednio ustawił Pan parametry konfiguracyjne w pliku vsftpd.conf, w szczgólności write_enable oraz local_umask, tak jak to omawiałem w lekcji "Instalacja serwera FTP". 2) Tutaj proszę na początku upewnić się, czy vhost został dobrze skonfigurowany na Ubuntu (czy z poziomu Ubuntu można uruchomić stronę). Jeżeli nie to pros