[JavaScript] porównywanie stringów
Izabela Grabowska
1/15/2016 | 11:34 AM

Od niedawna uczę się programować w javascript i postanowiłam zrobić prostą grę na bazie znanego "wisielca". Mam już ogólne wyobrażenie jak sobie z tym poradzić, oczywiście w prosty sposób, bez skomplikowanego kodu, niestety utknęłam w momencie kiedy trzeba będzie porównać literę, którą wpisze bądź wybierze z listy użytkownik z wymyślonym hasłem. Czy ktoś z Was poradzi jak się do tego zabrać?

Piotr Palarz
1/18/2016 | 11:44 AM

Cieszę się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam!

Izabela Grabowska
1/18/2016 | 12:06 AM

Dziękuję bardzo za pomoc, gra dziala poprawnie. I dziękuję za kurs javascript, który okazał się niezwykle inspirujący

Piotr Palarz
1/17/2016 | 2:17 PM

...pozwoli zmienić tekst z gwiazdki na trafioną literę.

Piotr Palarz
1/17/2016 | 2:16 PM

Proponuję najpierw z hasła wygenerować gwiazdki i potem zamieniać konkretną gwiazdkę na trafioną literę w ten sposób: http://pastebin.com/bQyuUjHm Jeśli chodzi o odwołanie się do div.children, to zwraca ono obiekt tablico-podobny z wszystkimi elementami w tym divie, a więc w naszym przypadku z elementami span. Zatem odwołanie do div.children[2] zwróci nam trzeci element span, a .textContent pozwo

Izabela Grabowska
1/17/2016 | 2:03 PM

Dziękuję bardzo za odpowiedz, z porównaniem poradziłam sobie wczoraj w ten właśnie sposób, ale metoda toLoweRCase() bardzo się przyda. Mam jednak inny problem - nie mogę poradzić sobie w wyświetleniem znaku w zakrytym haśle. Próbowałam w ten sbosób, że hasło ma w stylach css deklarację, że jest niewidoczne, ale nie potrafię później odsłonić właściwej litery. Bardzo proszę o jeszcze jedną poradę :)

Piotr Palarz
1/17/2016 | 1:08 PM

Dobrze Pani myśli. Po stringu można iterować tak samo jak po tablicy. Czyli jeżeli ktoś poda literę "a", a mamy hasło "Ania", to można to sprawdzić w ten sposób: http://pastebin.com/CmDaWE8y Proszę zwrócić uwagę na metodę .toLowerCase(), z której skorzystałem. To wyłącznie po to, aby można było podawać zarówno małe jak i wielkie litery, czyli aby "a" i "A" były traktowane jak jedna litera.

Izabela Grabowska
1/15/2016 | 12:27 PM

Problem mam z wyświetleniem w haśle litery, którą wybierze użytkownik. Myślałam o stworzeniu pętli, w której po wybraniu litery zostanie porównany każdy znak w haśle, w wyświetlone zostaną te, które będą takie same. Skorzystałam z metody charAt() niestety nie zadziałało

Piotr Palarz
1/15/2016 | 11:56 AM

A z czym dokładnie ma Pani problem? Z samym odczytywaniem z pola input wpisanego znaku czy gdzieś później? Samo porównywanie to znak1 === znak2, które zwróci zawsze true lub false.