[Javascript] Dynamiczne Tworzenie URL
Daniel Manaj
5/2/2015 | 8:20 PM

Witam, szukam biblioteki bądź jakiegoś tutoriala na temat tworzenia dynamicznych zmieniających się adresów url, o co chodzi dokładnie, np: w witrynie xxx jest podział na kategorie, zaznaczamy kategoria 1, kategoria 2, i w momencie kliknięcia sortuj/filtruj tworzony jest adres na zasadzie domena.com/kategoria,1,2,3.html jak to ugryźć w js? są już jakieś gotowe rozwiązania?

Piotr Palarz
5/7/2015 | 4:34 PM

Rozumiem. Na eduweb.pl działa to w ten sposób, aby można było skopiować taki adres URL i przejść pod niego bezpośrednio. Podobnie jest na allegro. Można to oczywiście wszystko napisać własnoręcznie, ale są również dobre biblioteki, które w tym pomagają, np. http://medialize.github.io/URI.js/

Daniel Manaj
5/6/2015 | 8:23 PM

Nawet eduweb ma zrobione w ten sposób sortowanie kategorii, przejdźmy tu http://eduweb.pl/kategorie potem zaawansowane i filtrujemy sobie dowolnie co chcemy, adres po zaznaczeniu lub odhaczeniu zmienia się sam, a content jest ładowany ajaxem.

Daniel Manaj
5/6/2015 | 8:19 PM

Podałem chyba tylko informacje, które sam rozumiem, my bad, allegro to w miarę dobry przykład, dane nie musza być przeładowane ajaxem, ważne by adres dynamicznie został zmodyfikowany na podstawie zaznaczonych pól, checkboxów ect, jestem po prostu ciekaw czy walidacja adresu w js jest konieczna, czy jest jakiś gotowiec (np biblioteka js).

Piotr Palarz
5/4/2015 | 6:42 PM

Podał Pan niestety za mało szczegółów. Jaki cel miałoby tworzenie takich URL? Czy treść miałaby być przeładowana AJAXem, a URL miałby się zmienić (jak np. allegro.pl)?