[Hosting] Dodatkowa domena
Pawel Szulc
3/12/2017 | 9:51 AM

Witam, posiadam teraz domene np. strona.pl i tytanie moje brzmi czy da się zrobić tak jak bym chciał teraz mieć sklep to chciałbym dodać do tej starej domeny : sklep.strona.pl to muszę jakieś przekierowanie zrobić na serwerze?? czy muszą dodatkową domenę na serwerze wykupić ??

Piotr Palarz
3/13/2017 | 10:20 AM

Teoretycznie powinna wtedy wystarczyć zmiana adresu w ustawieniach WordPressa, a do tego przejście do Ustawienia->Bezpośrednie odnośniki i kliknięcie "Zapisz". Dzięki temu od nowa wygeneruje się plik .htaccess Ja jednak kiedy miewam jakieś problemy, to eksportuję bazę danych, otwieram ją w edytorze tekstowym i poleceniem "Znajdź i zastąp" wyszukuję w ten sposób np. http://mojastrona.pl (bez slasha na końcu!) i zamieniam na http://sklep.mojastrona.pl i importuję ją z powrotem.

Arkadiusz Kotecki
3/13/2017 | 12:53 AM

A jeśli masz już działającą stronę na głównej domenie, a chcesz aby wyswietlała się zawartosć tylko pod subdomeną, to musisz delegację WP do innego katalogu zrobić i pobawić się trochę .htacessem :)

Arkadiusz Kotecki
3/13/2017 | 12:38 AM

Możesz mieć dwie niezależne instalacje Wordpressa, zarówno dla domeny głównej jak i subdomeny. Jeśli jednak chciałbyś połączyć ze sobą i główna stronę i woocommerca, to możesz zapoznać się z zagadnieniem Multisite WP, ale to jako extra. A co do samej konfiguracji domeny, będzie ona ta np. sklep.strona.pl działala na niezaleznym katalogu :) Zapoznaj się z FAQ swojego usługodawcy. Wiele wyjaśni! :)

Pawel Szulc
3/12/2017 | 9:49 PM

Witam, dzieki za odpowiedź tylko moje pytanie czy w tym momencie np w wordpress główny adres witryny nalezy ustawić jako np sklep.strona.pl ?

Piotr Palarz
3/12/2017 | 10:21 AM

W panelu ustawień serwera należy znaleźć opcję "subdomeny" i dodać taką subdomenę kierującą na odpowiedni katalog. Nie trzeba nic dodatkowo wykupować. Na większości hostingów można dodać dowolną liczbę subdomen, a na tych tańszych czasami jest tak, że można dodać np. 3 subdomeny.