[Backbone] Kurs Backbone.js c.d
Krzysztof Branecki
9/21/2016 | 9:19 PM

Ciąg dalszy mojej walki z kursem Backbone.js. Tym razem mam problem z tą linijką kodu isValid = mongo.BSONPure.ObjectID.isValid(id); w server.js przy app.get("/movie/:id". Gdy zastąpię tą zmienną tak isValid=true; to wszystko ładnie wyświetla przy przykładowym adresie http://localhost:8000/movie/podaneid jednak przy tej linijce mam błąd TypeError: Cannot read property 'ObjectID' of undefined

Krzysztof Branecki
10/5/2016 | 9:43 PM

Poradziłem sobie także z problemem nie przekierowywania. Trzeba zmienić w server.js przy app.post("/movies" itd res.json(doc[0]); na res.json(doc) dzięki czemu uzyskamy dostęp do zmiennej insertedIds i MovieNewView.js należy w redirectToEdit zmienić this.model.get("_id") na this.model.get("insertedIds") Pytanie do Pana Piotra czy to dobre rozwiązanie z punktu bezpieczeństwa i optymalizacji??

Piotr Palarz
10/6/2016 | 12:35 PM

Świetnie. Proszę skomentować również pod odpowiednią lekcją, będzie informacja dla pozostałych osób. Dziękuję!

Krzysztof Branecki
10/5/2016 | 4:19 PM

Jeśli chodzi o pętle to błąd tkwił w mojej nieuwadze, zamist dwóch znaków równości w warunku wstawiłem jeden: <% for(var i = 1; i < anchors; ++i) { %> <a href="#" class="<% i==active ? print("active") : "" %>" data-page="<%= i %>"><%= i %></a> <% } %> Teraz działa, problem z przekierowaniem nadal nie rozwiązałem.

Krzysztof Branecki
10/4/2016 | 7:28 PM

Także pętle oraz instrukcje warunkowe w templatkach to nie działa poprawnie: np. <% for(var i = 1; i <= anchors; i++){ %> <a href="#" class="<% i= active ? print("active") : "" %>" data-page="<%= i %>"><%= i %></a> <% } %> dodam że <%= anchors %> wyrzuca mi poprawną liczbę.

Krzysztof Branecki
10/3/2016 | 7:28 PM

Mam kolejny problem i wydaję mi się że to także przez jakieś zmiany w nowej wersji. A mianowicie skrypt nie reaguje na this.listenTo(this.model, "sync", this.redirectToEdit); przy zapisywaniu nowych filmów. Znaczy film jest zapisywany ale nie przekierowuje na podstronę edycji

Piotr Palarz
9/22/2016 | 3:21 PM

To również zmiany w nowszym sterowniku. Teraz tak to powinno wyglądać: isValid = mongo.ObjectID.isValid(id);