[3D] Modelowanie w 3ds/blender na podstawie fotki
Michał Beszterda
4/27/2017 | 11:18 AM

WItam społeczność Eduweb :) Chciałbym wykonac model 3d takiego oto elementu na podstawie zdjecia (patrz zalacznik) . W którym programie najlepiej (i najprościej dla laika ) to wykonać? Czy jest jakis kurs na eduwebie lub innej stronie który od A do Z wytłumaczy mi jak to zrobić? Element nie jest banalny ale mam dużo czasu i chęci do nauki. Proszę o podpowiedź.

Załącznik: 363.jpg
Łukasz Dmitruk
6/26/2017 | 9:02 PM

Ostatnio znalazlem fajna stronke, ktora uzupelnia lukę w kursach od eduweba odnosnie szeroko pojetego modelowania 3d i rederowania... polecam zerknac -> www.cgwisdom.pl

Justyna Apolinarzak
6/15/2017 | 5:13 PM

Z kursów dostępnych na Eduweb obecnie uważam, że najlepiej jeśli obejrzy Pan ten do Cinemy 4D, bo jest przystepnie tłumaczony dla osób początkujących, oraz chyba najnowszy. Kursy do 3D maxa mają już kilka lat, a wszystko się strasznie szybko zmienia, ciągle wchodzą nowe narzędzia i lepiej być na bieżąco.

Justyna Apolinarzak
6/9/2017 | 12:18 AM

Jeżeli chodzi o modelowanie produktów to niezłym rozwiązaniem może też być Rhinoceros, który modeluje na NURBSach dając precyzyjne krzywizny i łuki. Polecam również 3DS Maxa, chociaż spotkałam się z opiniami, że dla osób poczatkujących Cinema 4D ma bardziej "przyjazny" interface.

Grzegorz Róg
5/3/2017 | 2:05 PM

Panie Michale, rzeczywiście dobrze by było użyć systemu CAD, choć taki projekt rzeczywiście można zrobić praktycznie w każdej aplikacji - u nas kursy Blender, Maya, 3DS Max, szczególnie polecamy Cinemę. Przesłaliśmy do Pana szczegóły i ofertę :)

Uzytkownik Anonimowy
4/28/2017 | 1:05 PM

Dziękuję za opodwiedź:) Oglądam tutoriale na YT i rzeczywiscie jest tego troche. Czy mogly sie wypowiedziec ktos kto przeszedl kurs z eduweba ? w jakim stopniu poruszany jest temat o którym rozmawiamy? zalezy mi na znalezieniu odpowiedniego kursu a nie chciałbym kupować w ciemno :)

Łukasz Dmitruk
4/27/2017 | 2:34 PM

Najlepiej byloby to zamodelowac w jakims systemie CADowskim (Inventor/Solid Works), ale jezeli ma to byc program jeden z powyzszych to sklanialbym sie ku 3dsmax. Niestety kursu z Eduweba nie posiadam, nie wiem na jakiej wersji programu byl on tworzony (mysle, ze moze byc przestarzaly). Sam uczylem sie 3dsa na studiach + doprawialem wiedza z YT. Takze polecam na poczatek na YT zajrzec :)