Kurs Strony WWW z WordPress

Wprowadzenie

Lekcje
 • Opis
 • Recenzje
 • Autor
 • Transkrypt

19 ocen

Lubię to! 336

Wprowadzenie

Poznaj niezwykle popularny i elastyczny system CMS WordPress, który pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób tworzyć i zarządzać dynamicznymi stronami WWW! W naszym kursie od podstaw opanujesz obsługę WordPress, jak również zmodyfikujesz grafikę swojej strony i rozszerzysz jej funkcjonalności!

 1. Podstawy obslugi i zarzadzania systemem CMS WordPress
 2. Instalacje i konfiguracje WordPressa
 3. Praca z mediami - obrazki, wideo, linki i inne
 4. Rozszerzanie strony z pomoca Wtyczek i zmiane wygladu dzieki Motywom
 5. Edycje kodu HTML i CSS Motywów
 6. Aktualizacje strony w WordPress

Instalacja i konfiguracja WordPress

Pierwsze lekcje kursu dotyczą ekosystemu WordPress oraz tego, co można osiągnąć z wykorzystaniem tego systemu CMS. Następnie zajmiemy się pobraniem aktualnej, polskiej wersji WordPress oraz jego instalacją na serwerze. Kolejno skonfigurujemy naszą stronę tak, aby praca z nią była komfortowa a także aby publikowane treści były przyjazne dla wyszukiwarek.

Administracja systemem CMS WordPress

Na przestrzeni kursu poznasz wszystkie narzędzia, które służą do zarządzania Twoją stroną w WordPress. Dowiesz się jakie są podstawowe typy treści oraz czym są taksonomie, w ramach których możemy organizować strukturę naszej strony. Poznasz także metody na dodawanie mediów do WordPress, takich jak obrazki, wideo czy linki. Stworzymy też swoje własne galerie oraz wygenerujemy miniaturki na potrzeby Wpisów. Zajmiemy się także administracją użytkownikami oraz ich uprawnieniami w ramach naszej strony.Zobacz lekcję kursu - Umieszczanie galerii na stronie >>

Zarządzanie Motywami

Dowiesz się czym są darmowe oraz płatne Motywy do WordPress, które następnie będziemy instalować aby zmienić wygląd naszego serwisu. Zajmiemy się także dostosowywaniem gotowych Motywów do naszych potrzeb. Skorzystamy z domyślnego Motywu WordPress oraz jego panelu z pomocą którego podmienimy grafiki, kolory czy tła. Dowiesz się także, jak można edytować styl Motywu dokonując zmiany bezpośrednio w plikach CSS oraz PHP, jak również czym są i dlaczego warto korzystać z Motywów Potomnych w WordPress.Zobacz lekcję kursu - Korzystanie z Motywów Potomnych >>

Wtyczki do WordPress

Wyjaśnię Ci również czym są Pluginy, czyli tak zwane wtyczki do CMS WordPress. Z ich pomocą będziemy rozszerzać możliwości naszej witryny i dodawać do niej funkcjonalności, które pozwolą nam na przykład stworzyć działający formularz kontaktowy czy uruchomić automatyczne backupy zarówno bazy danych jak i plików z FTP tak, aby Twoja strona była zawsze bezpieczna. Poznamy szereg najciekawszych Pluginów, jak również pokażę Ci metody z których można skorzystać aby przywrócić działanie naszego systemu po awarii wynikającej np. z instalacji wadliwej wtyczki.

Dodatki i projekt strony

Na przestrzeni kursu będziemy rozszerzać możliwości naszej strony WWW, zarówno z pomocą wtyczek, mediów, jak również pokażę Ci jak dodać do strony mapkę Google oraz skrót najnowszych informacji z profilu witryny na Facebook'u. Stworzymy prostą strukturę działającej strony Bloga Kulinarnego, którą dostosujemy do naszych potrzeb. Pomówimy także o aktualizacjach WordPress oraz jego komponentów.

Kompendium WordPress

Kurs, który masz przed sobą jest pierwszą częścią i fundamentem Kompendium WordPress, które znajdziesz na eduweb.pl a składa się na nie szereg kursów, dzięki którym będziesz mógł systematycznie rozwijać swoje umiejętności. Kolejny kurs, który proponujemy przerobić to kurs Photoshop do HTML i CSS, w którym stworzymy grafikę i zakodujemy kompletny layout witryny WWW, którą w kursie WordPress - Własne Motywy wdrożymy do systemu CMS. Kolejny kurs nauczy Cię tworzyć własne Pluginy do WordPress.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Podstawy obsługi i zarządzania systemem CMS WordPress
 • Instalację i konfigurację WordPress'a
 • Dodawanie i edycja treści w WordPress
 • Praca z mediami - obrazki, wideo, linki i inne
 • Rozszerzanie strony z pomocą Wtyczek
 • Zmianę wyglądu dzięki Motywom
 • Edycję kodu HTML i CSS Motywów
 • Dodatki jak formularz kontaktowy i mapka Google
 • Aktualizacje strony w WordPress
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z systemem CMS WordPress i chcą od podstaw poznać jego możliwości. Jeśli jeszcze nie pracowałeś z WordPress, posiadasz stronę WWW postawioną na tym systemie lub projektujesz witryny, ale chciałbyś uporządkować swoją wiedzę - ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Pomoże Ci on szybko poznać wszystkie funkcje i narzędzia oraz techniki prowadzenia strony WWW opartej na WordPress. Ten kurs jest jednocześnie pierwszą częścią naszego Kompendium WordPress i punktem wyjścia do bardziej zaawansowanych materiałów, do których serdecznie zapraszamy!

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
6 godzin

Kurs WooCommerce

Sklep w WordPress

WooCommerce to najpopularniejszy, darmowy dodatek do systemu CMS WordPress, który umożliwia tworzenie złożonych sklepów internetowych, w środowisku, które wielu z nas zna już bardzo dobrze. Kurs który masz przed sobą, został przygotowany w taki sposób, abyś poznał WooCommerce od A do Z. Dzięki WooCommerce oraz wiedzy którą zebraliśmy dla Ciebie wraz z Piotrem Palarzem, bez trudu i w przyjaznym środowisku WordPressa stworzysz swój własny, całkowicie funkcjonalny sklep internetowy.

Piotr Palarz

60 minut

Advanced Custom Fields w WordPress

WordPress to potężne narzędzie do budowania stron internetowych, które już dawno przestało być określane wyłącznie mianem "platformy blogowej". Dzieje się tak za sprawą potężnych możliwości API, które jest udostępniane wraz z tym systemem. I choć dla "nietechnicznego" użytkownika systemu wiele jego możliwości pozostaje niedostępnych, to aktywna społeczność developerów potrafi te możliwości wykorzystać, budując rozmaite rozszerzenia. <br><br> Jednym z nich jest Advanced Custom Fields, które wykorzystuje możliwości tzw. "custom fields" dostępnych natywnie w WordPressie. To rozszerzenie jednak "opakowuje" natywne rozwiązanie w ten sposób, iż stworzyć możemy niemal dowolne dodatkowe pola i przypisać je do edycji poszczególnych podstron czy postów. W tym warsztacie dowiesz się jak zainstalować i skonfigurować ACF pod różne wymagania, jak z poziomu zaplecza wykorzystywać dodatkowe pola, ale przede wszystkim - jak wyświetlić zebrane w nich dane w swoim szablonie. Dzięki wiedzy zdobytej w tym warsztacie, będziesz mógł dodać do strony własnej lub Twojego klienta np. możliwość wgrywania plików, a także ich opisów na stronie edycji "Dokumenty", podstrony "Zespół", która pozwoli dodawać np. zdjęcie, imię czy stanowisko poszczególnych pracowników, slidera obrazów wraz z dowolnym tekstem, a także wiele innych ciekawych rozwiązań. To wiedza niezbędna dla każdej osoby, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych opartych na WordPressie. Na warsztat zaprasza Piotr Palarz.

Piotr Palarz

75 minut

Wordpress WPML

Warsztat, który masz przed sobą, porusza niezwykle ważną kwestię pracy z tym systemem, jaką jest tworzenie i zarządzanie wielojęzycznymi stronami internetowymi. W ponad godzinnej lekcji, omówimy dokładnie genialne rozszerzenie WordPressa, jakim jest <a href="http://wpml.org" target="_blank">WPML</a>. Jest to bez dwóch zdań najlepszy dostępny dodatek do zarządzania wielojęzycznością. <br><br> Kiedy poznasz już tajniki pracy z tym rozszerzeniem, przejdziemy do kolejnej, bardzo istotnej w kontekście tworzenia szablonów i dodatków dla WordPressa kwestii. Omówimy wbudowane funkcje tego systemu, które po odpowiednim użyciu, pozwalają w prosty sposób tłumaczyć statyczne teksty szablonów i rozszerzeń. Pokażę Ci, jak tworzyć specjalne pliki <strong>.mo</strong> i odpowiednio je ładować. Jeśli natomiast zajmujesz się tworzeniem stron opartych o WordPress, ale nie potrafisz kodować i tworzyć szablonów, nie martw się - na końcu pokażę również, jak wspomniany <strong>WPML</strong> pozwala ominąć pewne czynności, dając ten sam, zamierzony efekt. <br><br> Jak widzisz, mamy bardzo wiele do omówienia, zatem zapraszam serdecznie i do usłyszenia!

Piotr Palarz

90 minut

Desktopowa Aplikacja do obsługi WordPress

Naszym celem będzie zaprojektowanie aplikacji desktopowej, komunikującej poprzez API Wordpress’a w celu modyfikacji jego zawartości – wyświetlanie/dodanie/edycja postów, zarządzanie komentarzami itp.<br> Aplikacja podzielona będzie na kilka części funkcjonalnych opracowywanych na każdym Warsztacie osobno. W efekcie końcowym otrzymasz gotową aplikację, którą będziesz mógł dowolnie dystrybuować i wdrażać np. u swoich klientów.<br><br> Aplikacja EduWpAdmin – część 1: <ul class="livelist"> <li>Wstęp do języka C# i technologii pod kątem naszej aplikacji</li> <li>Zbudowanie prostego GUI do zarządzania wybranym wordpressem</li> <li>Opracowanie własnej biblioteki zarządzania zapytaniami poprzez API</li> <li>Logowanie się do worpressa – wymiana ciasteczek oraz CookieContainer</li> <li>Tworzenie nowego posta i pobieranie istaniejącej listy postów.</li> </ul> <p>Na Warsztat zaprasza Mateusz Manaj. Aby dobrze zrozumieć omawiane zagadnienia, warto znać przynajmniej podstawowe koncepcje programowania. Radzimy zaopatrzyć się w duży kubek ciepłej herbaty, ponieważ Warsztat może potrwać nieco dłużej niż zwykle.</p>

Mateusz Manaj

85 minut

Wtyczka do Wordpress - Slider w jQuery

W tym warsztacie pokażę Ci w jaki sposób wykonać własny slider z przewijaną treścią oparty o bibliotekę jQuery. Dodatkowo stworzymy wtyczkę pod system CMS Wordpress w oparciu o wcześniej utworzony slider. Wtyczka będzie posiadała własny panel administracyjny, panel za którego pomocą będzie można wpisać dany artykuł lub stronę do naszego slider'a oraz tzw. shortcode za pomocą którego powołamy do życia naszą wtyczkę w dowolnym miejscu w systemie. <br><br> Serdecznie zapraszam, Mateusz Manaj

Grzegorz Róg

Autor: Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich. <br><br> W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!

eduweb.pl
@greg_rog

Recenzje Kurs Strony WWW z WordPress

5

19 dodanych ocen

2014-09-14

Bardzo dobry kurs, dbałość o najprostsze szczegóły aż do przesady:) zaraz po skończeniu tego kursu zrobiłem swoją pierwszą stronę na platformie wordpress. Polecam

Bartosz Świerczek

2015-02-14

Bardzo ładnie, klarownie wytłumaczone podstawy WordPressa. Jest to jednak kurs dla zupełnych laików. Znam html, css, js, php. Dlatego podczas oglądania więcej ziewałem niż uważałem ;) Od razu mogłem zacząć od kursu zaawansowanego. Zaraz go kupię..

Tomek Rózalski

2015-02-26

Nie ma co się rozpisywać PODSTAWY - ale rozumiem, że o to tu chodzi! Dlatego polecam dla zupełnie zielonych!!!

Damian Moliński

2015-02-27

Kurs na prawde od podstaw i doglebnie. Grzegorz tak tlumaczy ze nawet moja 4-letnia corka powoli juz kuma Wordpressa :) Polecam wszystkim poczatkujacym!

Janusz Zasadzki

2015-03-07

Bardzo dobre wprowadzenie do WordPressa. Zdecydowanie warto przejść przez kurs przed pierwszymi działaniami z tym CMSem.

Mariusz Żabicki

2015-03-30

Polecam wszystkim początkującym!

Joanna Kiersz

2015-06-10

Solidnie przygotowany kurs adresowany do użytkowników z zerowym lub bardzo niewielkim stażem w pracy z Wordpressem. Zakres tematyczny obejmuje wszystkie podstawowe zagadnienia związane z pracą z systemem zarządzania treścią a także promuje kilka dobrych praktyk przydatnych w późniejszych projektach. Osobom doświadczonym w pracy z WP polecałabym od razu zainteresować się kursami dla zaawansowanych.

Anna Karpińska

2015-06-23

Znakomicie przygotowany kurs. Świetnie omówiony materiał.

Artur Poźniak

2015-08-18

a zastanawiałem się przed tym nad kursem HTML i CSS

Marcin Lewtak

2017-02-12

Kolejny kurs na którym się nie zawiodłem. Do tej pory wiedzę zdobywałem tylko z książek, teraz już wiem że to był błąd. Książka tak, ale tylko jako uzupełnienia kursu wideo. Polecam!

Rafal Adamkiewicz

2017-02-13

To właśnie dzięki temu kursowi mogłem jeszcze efektywniej pracować z Wordpress.

Jakub Glapiński

2017-07-30

Bardzo dobry kurs dobrze wszystko objaśnione!

Lukasz S Pierwola

2018-02-18

Wzorowo prowadzony kurs. Wszystko wytłumaczone niezwykle czylelnie i klarownie. Dzięki tej wiedzy mogę w pełni samodzielnie stworzyć swoją stronę www i świetnie ją wypozycjonować. Dziękuję i szczerze polecam. Urszula

Urszula Tomaszewska

2018-04-26

Świetny kurs! Wszystkie aspekty wytłumaczone i pokazane w sposób bardzo przejrzysty i zrozumiały. Wiedza przekazana tak, by później móc samodzielnie śmiało korzystać z dobrodziejstwa Wordpressa. Pozdrawiam

Ewa Golaszewska

2018-05-07

Jest ok, ale na obecna chwilę przydało by się aby aktualny kurs został wydany na nowo

Michal Pielecha

2018-05-19

Podstawy podstaw

Wojciech Kaminski

2018-07-14

Bardzo dobry kurs wprowadzający w system WordPress. Szczegółowo opisane zagadnienia to plus tego kursu.

Piotr Wiktorowicz

2018-07-24

Podstawy, ale dla początkujących dobry wstęp do systemu WordPress. Grzegorz jak zwykle w bardzo przyjemny sposób prezentuje i przekazuje wiedzę. W mojej opinii kompletne.

Paweł Wyrzykowski

2018-10-02

Wszystko dobrze i prosto wytłumaczone. Szkoda tylko, że instalacja programów takich jak np. totalcmd potrzebny do instalacji wordpressa jest przeznaczony tylko dla użytkowników windowsa, brak więc tutaj wytłumaczenia dla użytkowników maca, a niestety praca z totalcmd powtarzała się w paru klipach video.

Alicja Surga

Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.

Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.

Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.

 • Informacje
 • Lekcje
Wykup w abonamencie od 79zł
Przetestuj za darmo przez 7 dni!

Autor: Grzegorz Róg

Czas: 7 godzin 30 minut

 • Certyfikat w ramach Ścieżki
 • Dostęp z urządzeń przenośnych
 • Licencje dla firm i szkół
Podaruj w prezencie

Wstęp do kursu

 • Wprowadzenie

 • Platforma WordPress

 • Czym jest WordPress?

Pierwsze kroki z WordPress

 • Wstęp do działu

 • Pobieranie WordPress'a

 • Przygotowanie do instalacji

 • Instalacja WordPress na serwerze

 • Zmiany w pliku wp-config

Konfiguracja strony WWW

 • Wstępna konfiguracja

 • Ustawienia profilu

 • Praca z linkami na stronie

 • Korzystanie z krótkich URLi

 • Inne ustawienia WordPress

Treść w CMS WordPress

 • Wprowadzenie do działu

 • Wpisy a Strony w WordPress

 • Tworzenie kategorii

 • Pierwszy wpis

 • Właściwości wpisów

 • Edytor wpisów WordPress

Media w WordPress

 • Przygotowanie zdjęć

 • Dodawanie zdjęć do wpisów

 • Generowanie miniaturek

 • Umieszczanie galerii na stronie

 • Edycja zdjęć w WordPress

 • Miniaturki do wpisów

 • Umieszczanie wideo i praca z linkami

Wpisy i taksonomie

 • Edycja wpisów

 • Taksonomie i tagi

Strony w WordPress

 • Strona z formularzem kontaktowym

 • Strona z mapką Google

 • Statyczna strona główna

Menu i komentarze

 • Praca z menu w WordPress

 • Ustawienia komentarzy

 • Zarządzanie komentarzami

 • Dodatek Disqs

 • Praca z użytkownikami

Dodatki dla systemu WordPress

 • Wprowadzenie do działu

 • Czym są Pluginy i jak z nich korzystać

 • Deinstalacja Pluginów

 • Najciekawsze wtyczki do WordPress

Pluginy w Praktyce

 • Backup bazy danych

 • Tworzenie backupu plików

Grafika na naszej WWW

 • Wprowadzenie do działu

 • Czym są Motywy w WordPress

 • Widgety w WordPress

 • Praca z Widgetami

 • Zmiana opcji Motywu

Edycja Motywów i aktualizacje

 • Anatomia plików WordPress

 • Praca ze stylami CSS strony

 • Edycja kodu HTML Motywu

 • Korzystanie z Motywów Potomnych

 • Aktualizacje w WordPress

Zakończenie

 • Dziękuję za uwagę