Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: Unity?

Unity to zaawansowany, multiplatformowy silnik do tworzenia gier komputerowych. To świetny wybór dla początkujących game developerów, którzy chcą w łatwy i szybki sposób dowiedzieć się jak tworzyć gry komputerowe.

Nauka Unity sprawdzi się również w przypadku projektów wymagających interaktywnych wizualizacji oraz animacji różnego rodzaju, ale przygotowany został z myślą przede wszystkim o grach. Co ważne, działa nie tylko na systemie Windows, ale również na macOS i Linuxie.

Aplikacja pozwala tworzyć aplikacje nie tylko na komputery, ale również na konsole gier oraz urządzenia mobilne, a dodatkowo - w Unity stworzysz nawet grę w przeglądarce komputerowej. Unity możliwia pisanie programów w 3 językach - C# (C Sharp), ale również autorskim UnityScript bazującym na JavaScripcie, oraz w Boo.

Nauka Unity z kursów eduweb.pl jest dobrym pomysłem dla początkujących game developerów również dlatego, że obecnie praktycznie wszystkie funkcje oferowane przez silnik są dostępne całkowicie za darmo, również z możliwością wykorzystania w niekomercyjnych projektach. Warunkiem jest jedynie nieprzekraczanie dochodu 100 000$ rocznie.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Graphic Designer, 3D Graphic Designer, Visual FX Designer, Animation designer, Sound Designer, Unity Developer
Wynagrodzenia netto: 3000-12000 zł
Kto rekrutuje? AVON, GetinNobleBank, Nestle, TVN, Netguru, Allegro, WP, Samsung, Ceneo, Growbots, Daftcode, CDProjektRED, TenSquare, ef+worldwide, NizioDesignInternational, Techland, HSBC

zobacz oferty pracy
8 godzin 5 minut

Kurs Tworzenie Gier w Unity

od Podstaw

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem gier na pc, mobile oraz web? Unity świetnie się to tego nadaje a przy tym jest przyjazne dla początkujących. W Kursie pokażemy Ci jak stworzyć najważniejsze funkcjonalności inspirowane popularną grą Pokemon GO, bazując na silniku Unity. Naszą grę przetestujemy na telefonie z systemem Android. Przy okazji poznawania złożonych, ciekawych zagadnień, jak wirtualna rzeczywistość oraz GPS, wyjaśnimy Ci także od podstaw techniki pracy z Unity. Do dzieła!

Jakub Siwek

7 godzin 46 minut

Kurs Tworzenie Gier w Unity

w Praktyce

W tym kursie zaprezentujemy Ci konkretny, sprawdzony schemat tworzenia gier komputerowych. Odchodzenie od niego może skutkować sporymi opóźnieniami ze strony wykonawcy, a w najgorszym przypadku – nawet niedokończeniem projektu. Naszym celem jest przedstawienie kilku niezawodnych kroków w tworzeniu od zera gry komputerowej. Zobaczysz, na jakie przeszkody powinien uważać początkujący deweloper. Pod koniec kursu będziesz miał możliwość bardzo łatwego, samodzielnego rozbudowania projektu gry tworzonej w trakcie lekcji, czyli klasycznego space shootera!

Jakub Siwek

}