Dostęp do wszystkich Warsztatów tylko 59 zł Sprawdź

Strona typu One-Page w WordPress

  • Czas trwania: 85 min
  • Wejście na żywo za darmo
  • Wersja HD w Abonamencie
  • Wyświetleń: 17494
  • Ocena:
    Aby dodać ocenę musisz się zalogować.

Warsztat, który masz przed sobą, porusza kwestie tworzenia coraz bardziej popularnych stron internetowych typu "One Page". Są to witryny, gdzie cała treść zawarta jest na jednej stronie, po której możemy nawigować za pomocą scrollowania, używająć stworzonego menu lub tak i tak jednocześnie.

Na początku przyjrzymy się temu, jakie są sposoby tworzenia takich witryn z użyciem HTML, CSS i JavaScript. Do tego celu wykorzystamy jeden z dostępnych pluginów jQuery, który bardzo ułatwi nam pracę. Następnie rozszerzymy możliwości wspomnianej wtyczki i zaimplementujemy również nawigację, która pozwalać będzie na przechodzenie do poszczególnych sekcji strony. Na tym przykładzie poznasz zalety i wady omawianego rozwiązania.

Później podejdziemy do tego samego zagadnienia od innej strony i stworzymy własne, autorskie rozwiązanie w jQuery, które również, lecz w nieco inny sposób, obsłuży całą naszą stronę typu "One Page".

Uzbrojeni w gotową witrynę przejdziemy dalej i kod HTML, CSS i JavaScript zamienimy na szablon dla systemu CMS WordPress. Dowiesz się w jaki sposób z poziomu panelu administratora tworzyć wiele niezależnych od siebie podstron, które następnie wyświetlimy wspólnie w jednym miejscu, we wcześniej stworzonym szablonie. Stworzymy również dynamiczne menu, które będzie automatycznie uzupełniane o nowo stworzone sekcje. Podczas warsztatu, poznasz techniki pracy i tricki, które ułatwią Ci tworzenie witryn typu "One Page", którymi można łatwo zarządzać z poziomu WordPressa.

Zapraszam i do usłyszenia,
Piotr Palarz

6 Komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%