Kurs Zend Framework

Kurs Zend Framework

Podstawy

Wstęp do Zend Framework 2.0

Wykorzystaj potencjał jednego z najlepszych i najbardziej popularnych frameworków PHP i przyspiesz proces budowania nawet bardzo zaawansowanych stron WWW. W kursie doświadczony praktyk wprowadzi Cię w tajniki Zenda, począwszy od konfiguracji środowiska po gotowe moduły.


 • Obszerne wprowadzenie do Zend Framework
 • Różne warianty instalacji lokalnego środowiska Zend
 • Uruchomienie Zend na wykupionym hostingu
 • Omówienie GIT i COMPOSER
 • Wprowadzenie do nowości w PHP na potrzeby Zend
 • Pierwszy serwis i moduły rejestracji i zarządzania użytkownikami
 • Zmiana layoutu oraz wiele, wiele więcej!

Płynne wejście w środowisko Zend

W pierwszej części kursu dowiesz się jak skonfigurować środowisko Linux oraz Windows, jak również jak przeprowadzić instalację na wykupionym hostingu. Porozmawiamy także o GIT i COMPOSER, które będą niezwykle przydatne w dalszej pracy. Poznasz także nowości w PHP oraz wzorce projektowe MVC i MVVM . Następnie uruchomimy samą aplikację oraz skonfigurujemy moduł użytkowników po to, aby zająć się metodami ich autoryzacji. logowaniem, rejestracją a przy okazji komunikacją z bazą danych i obsługą formularzy.

Zobacz lekcję kursu - Wprowadzenie do Zend >>

Instalacja środowiska Zend

Kurs Zend Framework

W kursie duży nacisk położyliśmy na poprawną i bezproblemową instalację środowiska Zend. Przy okazji poznasz szereg praktycznych zastosowań jak pobranie i zainstalowanie systemu Debian Wheezy na maszynie wirtualnej w środowisku Windows, praca z linią poleceń w systemie Linux i instalacja bazy danych, apache’a i PHP’a (LAMP). Zainstalujemy Zend'a także z pomocą GIT oraz COMPOSER, tak, abyś mógł jak najlepiej dostosować instalację do swoich potrzeb. Dowiesz się także, jak uruchomić Zend na gotowym hostingu na przykładzie usługi Eduweb Hosting z pomocą SSH.

Nowości w PHP 5.3 pod kątem Zend

Kurs Zend Framework

Pomówimy także o najciekawszych nowościach w PHP oraz o tworzenie kodu z wykorzystaniem nowoczesnych metody projektowania Dowiesz się między innymi jak działają funkcje anonimowe (Lambda), czym są przestrzenie nazw a także będziesz tworzył własny Event Manager, zaimplementujemy wzorzec Depndency injection jak również pomówimy o wzorcach MVC i MVVM. Te wszystkie informacje pomogą Ci pracować skutecznie z Zend Framework.

Pierwszy serwis z Zend Framework

Kurs Zend Framework
Kolejno przystąpimy do pracy ze świeżo zainstalowanym frameworkiem Zend, rozpoczynając od uruchomienia szkieletu aplikacji oraz instalacji i konfiguracji modułu użytkowników. Przeprowadzimy logowanie użytkownika z pomocą nowych metod autoryzacji w ZF 2.0 a także nauczymy się nawiązywać połączenie z bazą danych, do której będziemy zapisywać nowych użytkowników, rejestrowanych z pomocą stworzonego formularza. Wykorzystamy wzorzec Active Record do połączenia tabeli z obiektem klasy w PHP. Jest to próba odnoszenia się do tabeli w bazie danych tak jakby był to zwykły obiekt PHP – metoda, która automatyzuje i znacznie upraszcza pracę.

Panel administracji oraz skórki

Kurs Zend Framework

W ramach praktycznych przykładów w kursie stworzymy także moduł administracyjny, z pomocą którego będziemy mogli zarządzać zarejestrowanymi z formularza użytkownikami. Ponadto obsłużymy notyfikacje mailowe, które będą wysyłane do naszych użytkowników. Dowiesz się także, jak można zarządzać wyglądem predefiniowanej strony w Zend Framework przez zmianę layoutów.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Obszerne wprowadzenie do Zend Framework
 • Różne warianty instalacji lokalnego środowiska Zend
 • Uruchomienie Zend na wykupionym hostingu
 • Omówienie GIT i COMPOSER
 • Wprowadzenie do nowości w PHP na potrzeby Zend
 • Pierwszy serwis i moduły rejestracji i zarządzania użytkownikami
 • Zmiana layoutu oraz wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które znają już język PHP i chcą wejść na wyższy poziom pracy z technikami kodowania zaawansowanych stron WWW, dzięki wykorzystaniu potencjału frameworku Zend. Jeśli jeszcze nie kodowałeś w PHP - zapraszamy do naszych kursów podstawowych tego języka, w tym PHP - Podstawy, oraz PHP - Techniki Pracy. Warto także zapoznać się z kursem PHP - System CMS.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w Zend.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%