Kurs ZBrush

Kurs ZBrush

Techniki Modelowania Postaci

Wprowadzenie

Kurs, który masz przed sobą, to praktyczny materiał przeznaczony dla osób, które chciałyby nauczyć się modelowania postaci w jednej z najciekawszych aplikacji 3D na rynku. Kurs ZBrush – Techniki Modelowania Postaci pokazuje możliwości jakie posiada Zbrush, program głównie przeznaczony do modelowania organicznego, za pomocą którego Wojciech Magierski zbuduje całkowicie od zera model hard surface.


 • Techniki modelowania w ZBrush
 • Model hard surface
 • Praca z polygroupami
 • Własne insert brushe
 • Render w Modo
 • Shadery i oświetlenie
 • Teksturowanie w Photoshopie
 • I wiele, wiele więcej!

Kurs opracowaliśmy w ten sposób, abyś mógł zobaczyć cały kreatywny proces pracy artysty w narzędziach 3D. Przejdziesz krok po kroku przez wszystkie etapy powstawania efektownego modelu a na koniec zajmiesz się jego postprodukcją. W pierwszych lekcjach Kursu zajmiemy się dokładnym omówieniem modelowania za pomoca Polygroup i wykorzystamy tą właśnie technikę, aby z bazowego Meshu stworzyć postać robota. Poruszymy takie kwestie jak budowanie i wycinanie Polygroup, oraz nauczymy się poprawnych technik pracy z tymi narzędziami.

Polygroupy, Insert Brushe i detale w modelu

Kurs ZBrush

Kolejna obszerna część kursu to esencja wiedzy narzędziowej z Zbrush w praktyce. Zajmiemy się w niej dokładnym omówieniem sposobów tworzenia Insert Brushy, które pomagają w dodawaniu detali do powierzchni modelu. Zrobimy również swój własny Insert Brush w oparciu o Mesh, który będziemy modelować całkowicie niezależnie. Powiemy też o kanale Alpha, oraz wprowadzimy finalne poprawki do naszego modelu, przed przejściem do procesu renderowania.

Render postaci, praca z Modo i Photoshopem

Kurs ZBrush

W kolejnym kroku przejdziemy do części poświęconej renderowi, gdzie najpierw zajmiemy się przygotowaniem do renderowania oraz przypisaniem materiałów do poszczególnych elementów modelu. Dalej przejdziemy także do Modo, gdzie stworzymy Shadery i zajmiemy się oświetleniem całej sceny. Na koniec użyjemy Photoshopa, aby pomalować nasz obiekt i nałożyć na niego tekstury uzyskując finalną kompozycję.

Modelowanie Hard Surface w rekordowym czasie

Kurs ZBrush

Po obejrzeniu kursu będziesz mógł własnymi siłami przygotować model Hard Surface, którego tworzenie w ZBrush możesz wykonać w rekordowym czasie, w porównaniu do alternatywnego oprogramowania. Pod kątem koncepcyjnym, czas jest najważniejszy, ponieważ artysta mając w głowie wizję czy też pomysł, nie może pozwolić sobie na to, aby jego kreatywność została powstrzymana przez brak możliwości szybkiej zmiany, czy modelowania elementów – a prędkość pracy w programie to właśnie jedna z największych zalet ZBrusha.

Nauka od eksperta ZBrush

Kurs ZBrush

Kurs przygotowaliśmy tak, abyś mógł zdobyć narzędziową wiedzę z zakresu ZBrush na praktycznym projekcie. Dzięki temu nie tylko nauczysz się korzystać z najważniejszych narzędzi, ale także zobaczysz nieszablonowe sposoby na ich zastosowanie w ramach kreatywnego procesu, który zaprezentuje Ci jeden z czołowych polskich grafików - Wojciech Magierski. To niezwykła okazja, dzięki której możesz obserwować pracę eksperta, jednocześnie poznając prezycyjne wskazówki i techniki pracy.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które zamierzają się zająć, albo już zajmują się modelowaniem 3D i chcą wykorzystać potencjał ZBrusha, aby tworzyć zaawansowane i efektowne modele w rekordowym czasie. Wierzymy, że materiał będzie przydatny dla każdej osoby zainteresowanej tematem, niezależnie od tego, czy Twoim celem jest przygotowywanie imponujących grafik koncepcyjnych czy tworzenie modelów 3D na potrzeby gier.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i tworzyć profesjonalne modele 3D!
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%