Kurs HTML5

Kurs HTML5

W Praktyce

Outline w HTML5

HTML5 to nowy standard w którym już niedługo będą tworzone wszystkie strony internetowe. W kursie prezentujemy praktyczne podejście do nowej specyfikacji HTML5, omawiając najważnejsze możliwości języka na przykładzie konkretnej witryny. Znajomość HTML5 jest obowiązkowa dla każdego twórcy stron WWW. Dzięki naszym materiałom, jego poznanie to czysta przyjemność.


 • Omówienie nowych możliwości formularzy w HTML5
 • Najciekawsze nowości jak Web Storage czy geolokalizacja
 • Praca z elementem canvas oraz video w HTML5
 • Prawidłowe wykorzystanie nowych znaczników jak article, section, aside
 • Opis tworzenia kompletnego projektu strony internetowej
 • Pliki źródłowe, dzięki którym zaoszczędzisz czas

Zobacz stronę, którą przygotujemy w tym kursie!

Kurs HTML5 to niemal 7 godzin wysokiej jakości wideo tutoriali. Kurs nakierowany jest na przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu HTML5 na przykładzie konkretnej witryny WWW, którą oskryptujemy zgodnie z najnowszymi standardami.

zobacz stronę którą stworzymy w kursie

Rosnące wsparcie dla nowych standardów HTML5 i CSS3 w przeglądarkach pozwala już na stosowanie ich na stronach WWW. W kursie szczegółowo zajmiemy się nowymi elementami składniowymi HTML5 oraz ich najlepszym zastosowaniom na stronie Internetowej. Samą witrynę oskryptujemy od zera tak, aby była zgodna z HTML5 i CSS3. Jednak to nie wszystko, co znajdziesz w kursie!

kurs html5 - wprowadzeniePonieważ jest to zupełnie nowy standard, w kursie znalazło się szczegółowe wyjaśnienie, jak wykorzystać go w obecnych projektach i jak sprawdzić, które z funkcji HTML5 są gotowe do zastosowania na Twoich stronach WWW. Zakreślona została także perspektywa rozwoju HTML5, wraz z jego fantastycznymi możliwościami takimi jak geolokalizacja czy aplikacje off-line. Nasz materiał pozwoli Ci oswoić się oraz być na bieżąco z technologią, której znajomość będzie wkrótce obowiązkowa dla każdego webdesignera.

Przygotowując kurs chcieliśmy, żebyś poczuł się tak, jakbyś przyglądał się pracy specjalisty, słuchając jednocześnie precyzyjnych oraz przydatnych wskazówek. Skoncentrowaliśmy się na tym, żeby kurs był kompletny, to znaczy prowadził Cię za rękę prezentując wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z HTML5 oraz tworzeniem stron WWW w tym standardzie.

Nauka HTML5 na praktycznych przykładach

html5 i standardy sieciowe

Jak zwykle na eduweb.pl oferujemy materiał w którym konkretne, praktyczne przykłady pomogą Ci zrozumieć teorię HTML5. Dlatego na przestrzeni kursu będziemy zajmować się oskryptowaniem atrakcyjnej, profesjonalnej witryny z wykorzystaniem nowych standardów. Poza HTML skorzystamy także z niektórych nowych właściwości CSS3. Ponieważ HTML5 wspiera tworzenie zawartości również na urządzenia mobilne - telefony, smartfony czy tablety, w kursie zajmiemy się również tym aspektem nowych technologii.

Zobacz wynik zgodności naszej witryny z walidatorem HTML5

Zobacz lekcję o modelu Outline w HTML5

Nowe znaczniki i możliwości

kurs html5 - nowe znaczniki

HTML5 został przemyślany nie tylko jako język do oznaczania struktury stron WWW, ale także wdrażania na witryny mediów oraz działających aplikacji. W kursie poznasz zastosowanie najważniejszych, nowych znaczników HTML5 również pod kątem pozycjonowania Twoich stron w wyszukiwarkach. Dowiesz się ponadto, jak skutecznie osadzić elementy wideo z wykorzystaniem nowej semantyki, czy grafikę i animacje z pomocą znacznika <canvas>. Porozmawiamy także o aplikacjach działających off-line a także współpracy z nowymi regułami CSS3 jak @font-face.

Zobacz wprowadzenie do video w HTML5

BONUSY i dodatkowe materiały!

kurs html5 i znacznik video

W kursie zamieściliśmy także dodatkowe lekcje, które pozwolą Ci sprawdzić aktualny status specyfikacji i oszacować, które z nowości zastosować już na swojej witrynie. Aby to ułatwić, opisujemy rewelacyjną bibliotekę JavaScript Modernizr, dzięki której automatycznie wykryjesz wspierane przez przeglądarkę funkcje i w zależności od tego dostosujesz kod na swojej stronie. W ten sposób witryna przygotowana w HTML5 i CSS3 będzie dostępna nawet dla użytkowników korzystających ze starszych przeglądarek, które nie wspierają tych technologii.

Ponadto, w kursie HTML5 znajdziesz między innymi:

 • Omówienie nowych możliwości formularzy w HTML5
 • Najciekawsze nowości jak Web Storage czy geolokalizacja
 • Praca z elementem <canvas> oraz <video> w HTML5
 • Prawidłowe wykorzystanie nowych znaczników jak <article>, <section>, <aside>
 • Opis tworzenia kompletnego projektu strony internetowej
 • pliki źródłowe, dzięki którym zaoszczędzisz czas

Dla kogo jest ten kurs? Kursy XHTML i CSS

Kurs przeznaczony jest dla każdej osoby, która zajmuje się, lub zamierza się zająć projektowaniem stron WWW. Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które chcą tworzyć strony zgodnie z najnowszymi, aktualnymi standardami tak, aby były one dostępne dla jak najszerszej grupy odbiorców. Wykorzystanie HTML5 ułatwia też publikację na urządzeniach mobilnych i wpływa na pozycjonowanie naszej strony.

Aby jak najlepiej wykorzystać kurs HTML5 zalecamy wcześniejsze zapoznanie się z materiałami dotyczącymi XHTML i CSS na eduweb.pl. Kurs HTML5 nie jest kompleksowym wprowadzeniem do podstaw języka i do CSS, ale ma wskazać i pokazać w praktyce najnowsze i najciekawsze możliwości a także różnice w kontekście XHTML. Jako że HTML5 to swojego rodzaju ewolucja XHTML, kurs będzie najbardziej przydatny dla osób, kóre przerobiły już kurs XHTML - Podstawy, oraz XHTML w Praktyce. Sprawdź promocyjne Pakiety aby kupić te kursy taniej.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z kilkuletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał a także zacząć przygodę z projektowaniem stron internetowych w HTML5.
 3. W cenie kursu otrzymujesz mnóstwo cennych bonusów a wszystkie materiały są przygotowane rzetelnie i profesjonalnie. Między innymi przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo przydatnych linków, które sprawią, że po przerobieniu kursu będziesz wiedział, jak dalej rozwijać swoje umiejętności!
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%