Kurs WordPress - Własne Pluginy

Kurs WordPress - Własne Pluginy

Tworzenie Wtyczek dla WordPress

Twórz własne Pluginy do popularnego systemu CMS WordPress i rozszerzaj możliwości Twoich stron WWW! Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy z pisania Pluginów w PHP na przestrzeni obszernych 10 godzin kursu. To dawka wiedzy niezbędna dla każdej osoby, która zamierza na poważnie zająć się pracą z WordPress!Przygotowanie i konfiguracja środowiska pracy

W kursie dowiesz się jak odpowiednio skonfigurować od podstaw całe środowisko developera, począwszy od instalacji i konfiguracji serwer apache wraz z php i bazą danych, skończywszy na instalacji Wordpressa, a także ustawienia polskiej wersji językowej. Poznasz także wewnętrzne mechanizmy Wordpressa dzięki którym będziesz mógł wykrywać błędy w kodzie Twoich rozszerzeń. Dodatkowo napiszemy kilka pomocnych rozszerzeń, których Wordpress standardowo nie posiada, jest to zapisywanie zapytań do bazy danych do pliku, a także funkcja pozwalająca na debuggowanie zawartości zmiennych. Omówimy także plusy i minusy najpopularniejszych wtyczek dla developerów, dostępnych w repozytorium pluginów. Wybierzemy najlepsze narzędzie i wykorzystamy je w trakcie pracy nad własnymi rozszerzeniami.

Mechanizm Kotwic w WordPress

Kurs WordPress - Własne Pluginy

W trakcie kursu, poznasz czym jest mechanizm kotwic, a także jak z jego pomocą zintegrować własne funkcjonalności pluginów z odpowiednimi akcjami i zdarzeniami w WordPress. Mechanizm ten wykorzystamy w niemal wszystkich pluginach, np. w pluginie notyfikującym na e-mail o nowych komentarzach, pluginie generującym menu panelu administratora, a także podstrony wtyczek, czy też pluginie dodającym do wpisów notkę o prawach autorskich. Nauczysz się także definiowania własnych kotwic, dzięki czemu wyposażysz pluginy w możliwość ich późniejszego rozszerzenia nawet przez innych programistów, bez konieczności ingerowania w kod źródłowy.

Zobacz lekcję kursu - Shortcodes >>

Shortcodes oraz Plugabble Functions w WordPress

Kurs WordPress - Własne Pluginy

Wordpress jest systemem bardzo elastycznym i prawie każda jego funkcja może zostać przez nas na nowo zdefiniowana. Dzięki mechanizmowi Pluggable functions, pokażę Ci jak zmienić domyślne działanie wysyłania maili w Wordpressie, aby w środowisku developerskim wiadomości e-mail były zapisywane do pliku, a nie wysyłane przez serwer poczty. Dzięki temu w przypadku braku zainstalowanego serwera poczty na komputerze możemy mieć wgląd do wysyłanych wiadomości e-mail.
Omówimy także mechanizm Shortcodes, dzięki któremu możemy stworzyć własne tagi, a’la bbCode znany z for dyskusyjnych, pomocne podczas tworzenia wpisów bloga. Przykładem tego mechanizmu będzie plugin pozwalający na dynamiczną zmianę rozmiaru zdjęć dodawanych do wpisu. Używając jedynie tagi [res-img] będziemy mogli zmienić rozmiar obrazka, używając funkcji PHP, bez pisania nawet jednej linijki kodu.

Zobacz lekcję kursu - Integracja z kokpitem administratora >>

Integracja z Kokpitem oraz Uprawnienia

Kurs WordPress - Własne Pluginy

W kursie bardzo szeroko zostanie omówiony temat integracji wtyczek z interfejsem Panelu Administracyjnego. Nauczysz się jak tworzyć własne przyciski w menu panelu administracyjnego, jak dodawać przyciski w submenu istniejących przycisków, a także jak tworzyć własne submenu. Dodatkowo poznasz sposób na tworzenie własnych podstron wtyczek w panelu administracyjnym, a także jak tworzyć pluginy zintegrowane z kokpitem Administratora. Poznasz również system ról i uprawnień dzięki któremu będziesz mógł zablokować dostęp do funkcji pluginu nieuprawnionym użytkownikom

Komunikacja z Bazą Danych i Bezpieczeństwo

Kurs WordPress - Własne Pluginy

W CMS’ach takich jak Wordpress, bardzo często zapisuje się dane w bazie danych, czy też w plikach, aby w późniejszym czasie móc je odczytać i wykorzystać w pluginie lub wyświetlić użytkownikowi. W kursie zostanie omówiony szereg wbudowanych w Wordpressa funkcji, pozwalających na zapis informacji o użytkowniku, a także luźnych danych wtyczek. Pokazany zostanie także sposób na aktualizację, odczyt, a także usuwanie zapisanych wcześniej danych. Omówiony zostanie także mechanizm Settings API, pozwalający na dynamiczne tworzenie formularzy składających się z pól i sekcji. Formularze tworzone z wykorzystaniem. Za pomocą Settings API zabezpieczymy formularze przed atakami Cross Site Request Forgery. Poznasz także sposób jak zwykłe formularze i odnośniki zabezpieczać przed tego typu atakami, dzięki czemu Twoje pluginy będą szczycić się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Bardzo szeroko omówiony zostanie także obiekt, dzięki któremu w bezpośredni sposób możemy komunikować się z bazą danych Wordpress. Poznasz metody i właściwości tego obiektu, a także jak zabezpieczać się przed atakami typu SQL Injection.

Widgety i AJAX

Kurs WordPress - Własne Pluginy

Coraz częściej developerzy, aby przyspieszyć swoje witryny i zrobić je bardziej wygodnymi, korzystają z metodyki AJAX. W kursie nauczysz się jak korzystać z AJAX na zapleczu, a także we front-endzie strony. Poznasz także najczęstsze problemy z jakimi możesz się spotkać podczas implementacji tej metodyki oraz jak sobie z nimi radzić.
W trakcie kursu omówimy także Widgety. Dowiesz się czym się różni Widget od zwykłych pluginów, a także w jak tworzyć i rejestrować tego typu rozszerzenia w Wordpressie. Poznasz najlepsze praktyki podczas tworzenia Widgetów, takie jak: korzystanie z parametrów szablonu, a także korzystanie z własnych parametrów definiowanych z poziomu panelu administratora.

Wykonywanie zadań w tle i Zaawansowane Pluginy

Dodatkowo omówiony zostanie, często pomijany ale bardzo przydatny mechanizm planowania i uruchamiania zadań w tle – WP_Cron. Dzięki niemu będziesz mógł zaplanować zadania np. czyszczenie bazy danych, rozsyłanie mailingu bądź powiadomień użytkownikom, które zostaną uruchamiane automatycznie przez Wordpress w tle.

Na przestrzeni kursu, zajmiemy się tworzeniem od podstaw bardzo rozbudowanej wtyczki, posiadającej kompleksowe zaplecze administracyjne. Cały interfejs użytkownika zbudujemy od podstaw, implementując takie mechanizmy jak: wbudowana w Wordpress Biblioteka Mediów, AJAX wraz z komunikacją z bazą danych, paginację, sortowanie, masowe działania. Nauczysz się także jak tworzyć i rejestrować własne procesy instalacji, a także odinstalowywania pluginu.

BONUS! Tworzenie Panelu do zmiany stylów Motywu

Kurs WordPress - Własne Pluginy

Jako bonus, zostały omówione podstawy najnowszego mechanizmu Wordpress dostępnego od wersji 3.4 tego CMSa – Theme Customization API. Dzięki temu mechanizmowi, z poziomu panelu administracyjnego, możesz zarządzać wyglądem własnego szablonu, zmieniać kolory czcionek, tła itp.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Konfiguracja środowiska Developera
 • Utworzenie przydatnych narzędzi developerskich
 • Praca z najpopularniejszymi wtyczkami dla developerów
 • Omówienie mechanizmu kotwic - użycie gotowych i definiowanie własnych
 • Zastosowanie Pluggable functions
 • Zastosowanie mechanizmu shortcodes
 • Integracja z interfejsem Panelu Administratora
 • Omówienie mechanizmu ról i uprawnień oraz przykład zastosowania w pluginie
 • Integracja wbudowanej w Wordpress biblioteki mediów we własnych pluginach
 • Mechanizm Settings API
 • Omówienie właściwości i metod obiektu bazy danych WPDB
 • Budowa rozbudowanego pluginu w oparciu o najlepsze praktyki
 • Obsługa żądań AJAX w Panelu Administratora oraz we Front-endzie
 • Tworzenie Widgetów
 • Wykorzystanie mechanizmu WP_Cron
 • Personalizacja własnego szablonu z wykorzystaniem mechanizmu Theme Customization API
 • I wiele, wiele więcej!

Zobacz szczegółowy spis zagadnień Kursu WordPress - Własne Pluginy >>

Zobacz szczegółowy opis tworzonych w kursie Pluginów >>

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs, który masz przed sobą to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą rozszerzać funkcjonalności swoich stron WWW i wejść na najbardziej zaawansowanyc poziom pracy z WordPress. Jeżeli nie wystarczają Ci standardowe możliwości tego świetnego CMSa, masz zacięcie programistyczne i chcesz tworzyć własne wtyczki do swoich stron lub na sprzedaż, ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Kurs przeznaczony jest dla osób, które mają już podstawy WordPress, omawiane w kursie WordPress - Podstawy, jak również znają HTML oraz CSS i programują w PHP. Polecamy tutaj kurs Podstawowy HTML, a jeśli chodzi o PHP, przynajmniej kurs PHP - Podstawy, choć zalecana jest również praktyka w zakresie programowania. Dodatkowo, możesz zapoznać się też z kursem, w którym został opracowany szablon strony, który wdrażamy w tym kursie jako Motyw do WordPress, czyli Kurs Photoshop do HTML.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe pluginy dla WordPress.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%