Kurs Wordpress

Kurs Wordpress

od Podstaw

Wprowadzenie

Poznaj niezwykle popularny i elastyczny system CMS WordPress, który pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób tworzyć i zarządzać dynamicznymi stronami WWW. W naszym kursie od podstaw opanujesz obsługę WordPress, jak również zmodyfikujesz grafikę swojej strony i rozszerzysz jej funkcjonalności!


  • Podstawy obsługi i zarządzania systemem CMS
  • Instalację i konfigurację WordPress'a
  • Praca z mediami - obrazki, wideo, linki i inne
  • Edycję kodu HTML i CSS Motywów
  • Aktualizacje strony w WordPress
  • Rozszerzanie strony z pomocą Wtyczek i Motywów

Instalacja i konfiguracja WordPress

Kurs Wordpress od Podstaw

Pierwsze lekcje kursu dotycza ekosystemu WordPress oraz tego, co mozna osiagnac z wykorzystaniem tego systemu CMS. Nastepnie zajmiemy sie pobraniem aktualnej, polskiej wersji WordPress oraz jego instalacja w ramach lokalnego srodowiska deweloperskiego. Kolejno skonfigurujemy nasza strone tak, aby praca z nia byla komfortowa a takze aby publikowane tresci byly przyjazne dla wyszukiwarek.

Administracja systemem CMS WordPress

Kurs Wordpress od Podstaw

Na przestrzeni kursu poznasz wszystkie narzedzia, które sluza do zarzadzania Twoja strona w WordPress. Dowiesz sie jakie sa podstawowe typy tresci oraz czym sa taksonomie, w ramach których mozemy organizowac strukture naszej strony. Poznasz takze metody na dodawanie mediów do WordPress, takich jak obrazki, wideo czy linki. Stworzymy tez swoje wlasne galerie oraz wygenerujemy miniaturki na potrzeby Wpisów. Zajmiemy sie takze administracja uzytkownikami oraz ich uprawnieniami w ramach naszej strony.

Zarzadzanie Motywami

Kurs Wordpress od Podstaw

Dowiesz sie, czym sa darmowe oraz platne Motywy do WordPress, które nastepnie bedziemy instalowac aby zmienic wyglad naszego serwisu. Zajmiemy sie takze dostosowywaniem gotowych Motywów do naszych potrzeb. Skorzystamy z domyslnego Motywu WordPress oraz jego panelu, z pomoca którego podmienimy grafiki, kolory czy tla. Dowiesz sie takze, jak mozna edytowac styl Motywu dokonujac zmiany bezposrednio w plikach CSS oraz PHP, jak równiez czym sa i dlaczego warto korzystac z Motywów Potomnych w WordPress.

Wtyczki do WordPress

Kurs Wordpress od Podstaw

Wyjasnie Ci równiez czym sa Pluginy, czyli tak zwane wtyczki do CMS WordPress. Z ich pomoca bedziemy rozszerzac mozliwosci naszej witryny i dodawac do niej funkcjonalnosci, które pozwola nam na przyklad stworzyc dzialajacy formularz kontaktowy czy uruchomic automatyczne backupy zarówno bazy danych jak i plików z FTP tak, aby Twoja strona byla zawsze bezpieczna. Poznamy szereg najciekawszych Pluginów, jak równiez pokaze Ci metody z których mozna skorzystac aby przywrócic dzialanie naszego systemu po awarii wynikajacej np. z instalacji wadliwej wtyczki.

Dodatki i projekt strony

Kurs Wordpress od Podstaw

Na przestrzeni kursu bedziemy rozszerzac mozliwosci naszej strony WWW, zarówno z pomoca wtyczek, mediów, jak równiez pokaze Ci jak dodac do strony mapke Google oraz skrót najnowszych informacji z profilu witryny na Facebook'u. Stworzymy prosta strukture dzialajacej strony Bloga Kulinarnego, która dostosujemy do naszych potrzeb. Pomówimy takze o aktualizacjach WordPress oraz jego komponentów.

Sciezka WordPress

Kurs Wordpress od Podstaw

Kurs, który masz przed soba jest pierwsza czescia i fundamentem Sciezki WordPress, która znajdziesz na eduweb.pl a sklada sie na nia szereg kursów, dzieki którym bedziesz mógl systematycznie rozwijac swoje umiejetnosci.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Wordpress od Podstaw

Kurs przeznaczony jest dla osób, które rozpoczynaja swoja przygode z systemem CMS WordPress i chca od podstaw poznac jego mozliwosci. Jesli jeszcze nie pracowales z WordPress, posiadasz strone WWW postawiona na tym systemie lub projektujesz witryny, ale chcialbys uporzadkowac swoja wiedze - ten kurs jest wlasnie dla Ciebie! Pomoze Ci on szybko poznac wszystkie funkcje i narzedzia oraz techniki prowadzenia strony WWW opartej na WordPress.

Z kursu skorzystaja miedzy innymi:
- Poczatkujacy twórcy stron WWW
- Osoby, które chca wlasnymi silami stworzyc firmowa strone
- Redaktorzy obslugujacy WordPress'a
- Blogerzy, którzy potrzebuja wiecej elastycznosci
- Web developerzy, którzy chca poznac system WordPress

Dlaczego wybrac wlasnie ten kurs?

  1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, bys caly czas mógl go sledzic z zainteresowaniem i zaangazowaniem, a takze czerpac satysfakcje ze zdobytej wiedzy!
  2. Wiedza, która otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale równiez wskazówki od praktyka z wieloletnim doswiadczeniem, dzieki którym duzo latwiej bedzie Ci opanowac material.
  3. Uczysz sie na praktycznych przykladach. Kurs, który masz przed soba to esencja praktycznej wiedzy i doswiadczenia a takze wzorów, które oszczedza Ci godziny pracy i poszukiwan.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%