Kurs Aplikacje Windows Phone

Kurs Aplikacje Windows Phone

W Praktyce

Poznaj tajniki projektowania aplikacji na Windows Phone na praktycznym przykładzie, w którym krok po kroku, zaprojektujemy aplikację wykorzystując zewnętrzne RSS, geolokalizację, Live Tile i inne ciekawe funkcje WP7. Dowiedz się także, jak przejść certyfikację i zarabiać na aplikacjach w Windows Phone Marketplace.Czego nauczysz się w kursie Windows Phone w Praktyce?

W kursie od podstaw zaprojektujemy kompletną, działającą aplikację z wykorzystaniem najciekawszych funkcji Windows Phone a następnie przetestujemy ją i opublikujemy w Windows Phone Marketplace.

Kurs Windows Phone w Praktyce - wprowadzenie

W kursie prezentujemy kompletny proces tworzenia aplikacji na platformę Windows Phone. Rozpoczniemy od założeń projektowych interfejsu Metro, następnie przygotujemy grafikę w Photoshop i wyeksportujemy do Expression Blend. Kolejno stworzymy strukturę danych aplikacji i napiszemy logikę w Visual Studio. Podczas całego procesu będziemy korzystać z darmowych narzędzi wchodzących w skład SDK.

aplikacja windows phone

Zobacz fragment lekcji, w której testujemy aplikację >>

Płynna praca z narzędziami

expression blend i visual studio

Dzięki integracji takich narzędzi jak Photoshop, Expression Blend i Visual Studio, praca przy tworzeniu aplikacji jest wydajna i wygodna. Po drodze omówimy jednak szereg sztuczek, które pozwolą ją jeszcze lepiej zoptymalizować Twoje projekty. Załadujemy między innymi dane z zewnętrznych serwisów wykorzystując kanał RSS oraz Google i Yahoo! API. Strukturę danych przygotujemy już na poziomie Expression Blend, aby następnie płynnie oprogramować logikę aplikacji wykorzystując Visual Studio.

Zobacz przykładową lekcję - Wersja Trial i bitrate >>

Wykorzystanie funkcji telefonu

praca z windows phone

Jedną z największych zalet Windows Phone jest szereg funckji systemowych, które w pełni wykorzystamy w kursie. Nasza aplikacja będzie bazować na układzie Panoramy, posłużymy się również geolokalizacją po to, aby po zidentyfikowaniu położenia użytkownika przedstawić mu dane z serwisów pogodowych. Stworzymy też własny Live Tile, który będzie dynamicznie pobierał i wyświetlał dane z aplikacji.

Zobacz przykładową lekcję - Testowanie aplikacji >>

Interfejs Metro oraz Photoshop i Illustrator

metro ui

Dowiesz się także jak został zaprojektowany interfejs Metro, który wkrótce dostępny będzie również w Windows 8. Poznasz podstawowe wzorce i wytyczne projektowe a także wysłuchasz szeregu wskazówek o tym, jak najlepiej zaprojektować wygląd aplikacji na Windows Phone.

Windows Phone Marketplace

Windows Phone Marketplace

Obszerna część kursu dotyczy przygotowywania naszej aplikacji na potrzeby Marketu. Przejdziemy cały proces rejestracji jako deweloper na witrynie App Hub. Dowiesz się także jak zoptymalizować i dokładnie przetestować aplikację pod kątem kryteriów Microsoft. W ten sposób każdy Twój projekt pomyślnie przejdzie etap Certyfikacji. Przy okazji przedstawimy szereg wskazówek dotyczących zarabiania na aplikacjach na WP7.

Podsumowując, w kursie Windows Phone w Praktyce znajdziesz:

 • Tworzenie kompletnej aplikacji z wykorzystaniem Visual Studio i Expression Blend
 • Wytyczne projektowe dotyczące Metro UI
 • Współpracę z Photoshopem i Illustratorem
 • Wykorzystanie zewnętrznych API i danych z RSS
 • Uzycie Geolokalizacji oraz Live Tile
 • Testowanie aplikacji pod kątem Certyfikacji w Markecie
 • Omówienie Windows Phone Marketplace
 • Pliki źródłowe do projektów
 • i wiele, wiele więcej...

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które zapoznały się już z kursem Windows Phone - Podstawy i chcą zacząć projektować i zarabiać na aplikacjach dla Windows Phone. Kurs będzie przydatny także dla tych, którzy już projektują aplikacje w WP7, ponieważ zawiera zbiór ciekawych i przydatnych praktyk zarówno od strony projektowej jak i deweloperskiej.

Ważna informacja

Aplikacje możesz tworzyć i testować lokalnie w darmowym środowisku Windows Phone SDK, na którym pracujemy w kursie. Jeśli jednak stworzysz aplikację i będziesz chciał umieścić ją w Marketplace, konieczne jest posiadanie licencji deweloperskiej. Dla studentów jest ona darmowa, dla firm jest to koszt $100 / rok.

Twórz aplikacje i zgarniaj nagrody!

geek Club

Ucz się z kursów eduweb.pl i zgarniaj nagrody, w tym telefony z systemem Windows Phone! Stwórz swoje aplikacje a następnie zgłoś je do programu Geek Club. Więcej na oficjalnej stronie.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs Video to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał a także zacząć przygodę z projektowaniem aplikacji na Windows Phone.
 3. W cenie kursu otrzymujesz mnóstwo cennych bonusów a wszystkie materiały są przygotowane rzetelnie i profesjonalnie.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%