Kurs Aplikacje Windows Phone

Kurs Aplikacje Windows Phone

Podstawy

Easing w animacji

Zacznij projektować aplikacje na urządzenia mobilne z systemem Windows Phone i interfejsem Metro, w który wyposażony będzie także Windows 8. Rynek tych urządzeń rozwija się niezwykle dynamicznie i już wkrótce projektowanie aplikacji pod Metro będzie domeną wielu designerów i developerów.


 • Wprowadzenie do projektowania aplikacji i frameworków
 • Konfigurację środowiska oraz darmowych programów od Microsoft
 • Tworzenie aplikacji z wykorzystaniem Visual Studio i Expression Blend
 • Wytyczne projektowe dotyczące Metro UI
 • Współpracę z Photoshopem i Illustratorem
 • Pliki źródłowe do projektów

Czego nauczysz się w kursie Windows Phone?

Kurs Podstawowy jest wprowadzeniem do technologii oraz tworzenia aplikacji z wykorzystaniem darmowych narzędzi. Na szeregu praktycznych przykładów dowiesz się jak od podstaw zaprojektować funkcjonalne aplikacje.

Aplikacje na Windows Phone - Podstawy

W kursie skoncentrujemy się na konfiguracji środowiska i przygotowaniu szeregu podstawowych aplikacji na platformę Windows Phone. Wykorzystamy do tego bezpłatne narzędzia jak Expression Blend oraz Visual Studio. Przekażę Ci także szereg wytycznych projektowych oraz informacji o interfejsie Metro. Nauczymy się także integrować narzędzia Microsoftu z Adobe Illustratorem i Photoshopem.

Frameworki i środowisko

wprowadzenie do frameworków Windows Phone

W początkowych lekcjach skoncentrujemy się na omówieniu podstaw projektowania w oparciu o Frameworki Silverlight i XNA a także pobierzemy bezpłatne Windows Phone SDK i zainstalujemy niezbędne do pracy narzędzia. Pokażę Ci także jak testować aplikacje z wykorzystaniem Emulatora, bez konieczności posiadania telefonu z Windows Phone 7.

Zobacz przykładową lekcję - Easing w animacji >>

Praca z Visual Studio i Expression Blend

praca z expression blend i visual studio

Przy pomocy najważniejszych aplikacji - Visual Studio oraz Expression Blend, przygotujemy szereg prostych aplikacji, które wykorzystują najciekawsze funkcje Windows Phone. Zadbamy o oprogramowania orientacji telefonu, przycisków i funkcji systemowych a także obsługę klawiatury. Przygotujemy między innymi aplikację z własną przeglądarką oraz szeregiem użytecznych kontrolek.

Interfejs Metro

interfejs metro ui

Dowiesz się także jak został zaprojektowany interfejs Metro, który wkrótce dostępny będzie również w Windows 8. Poznasz podstawowe wzorce i wytyczne projektowe a także wysłuchasz szeregu wskazówek o tym, jak najlepiej zaprojektować wygląd aplikacji na Windows Phone.

Zobacz przykładową lekcję - Typy klawiatury >>

Animacja oraz Photoshop i Illustrator

photoshop i illustrator

W części kursu poświęconej tworzeniu aplikacji w środowisku graficznym Expression Blend zaprojektujemy grafikę z wykorzystaniem Photoshopa i Illustratora a następnie zaimportujemy ją do tworzonego projektu. Przy okazji poznasz szereg najlepszych praktyk dotyczących współpracy tych programów. Następnie stworzymy zaawansowaną animację i dodamy do naszej aplikacji interakcje.

Podsumowując, w kursie Windows Phone - Podstawy znajdziesz:

 • Wprowadzenie do projektowania aplikacji i frameworków
 • Konfigurację środowiska oraz darmowych programów od Microsoft
 • Tworzenie aplikacji z wykorzystaniem Visual Studio i Expression Blend
 • Wytyczne projektowe dotyczące Metro UI
 • Współpracę z Photoshopem i Illustratorem
 • Pliki źródłowe do projektów
 • i wiele, wiele więcej...

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą zacząć przygodę z projektowaniem aplikacji na urządzenia mobilne. Zawiera szereg praktycznych porad dla początkujących i pracę w środowisku graficznym, co sprawia że z kursem poradzą sobie bez problemu osoby, które jeszcze nie potrafią programować. Także dla bardziej zaawansowanych w kursie znalazły się cenne wskazówki i porady dotyczące tworzenia mobilnych aplikacji na Windows Phone.

Ważna informacja

Aplikacje możesz tworzyć i testować lokalnie w darmowym środowisku Windows Phone SDK, na którym pracujemy w kursie. Jeśli jednak stworzysz aplikację i będziesz chciał umieścić ją w Marketplace, konieczne jest posiadanie licencji deweloperskiej. Dla studentów jest ona darmowa, dla firm jest to koszt $100 / rok.

Twórz aplikacje i zgarniaj nagrody!

geek Club

Ucz się z kursów eduweb.pl i zgarniaj nagrody, w tym telefony z systemem Windows Phone! Stwórz swoje aplikacje a następnie zgłoś je do programu Geek Club. Więcej na oficjalnej stronie.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs Video to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał a także zacząć przygodę z projektowaniem aplikacji na Windows Phone.
 3. W cenie kursu otrzymujesz mnóstwo cennych bonusów a wszystkie materiały są przygotowane rzetelnie i profesjonalnie.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%