Kurs Responsive Web Design

Kurs Responsive Web Design

Skuteczne Techniki

Wprowadzenie

Projektowanie na wiele ekranów i rozdzielczości to jedno z największych wyzwań współczesnych front-end developerów. Materiał, który masz przed sobą stanowi szereg niezwykle praktycznych lekcji, dzięki którym będziesz mógł jeszcze skuteczniej kodować responsywne serwisy.


 • Szereg skutecznych technik projektowania responsywnych stron WWW
 • Omówienie ciekawych bibliotek JavaScript i jQuery
 • Przegląd możliwości testowania stron przygotowanych w RWD
 • Responsywne tabele oraz skalowanie i osadzanie obrazków na stronach
 • Formaty i optymalizacji grafiki na nowoczesne urządzenia
 • Narzędzia wspomagające pracę jak Inspect czy Reflow
 • Adobe Generator oraz obsługa zdarzeń dotykowych

Praktyczna wiedza na dziesiątkach przykładów

Poznaj zestaw uniwersalnych technik kodowania responsywnych stron WWW. Większość przykładów, które omawiamy w kursie koncentruje się wokół optymalnego wykorzystania technologii HTML, CSS, JavaScript czy jQuery. Ponadto, dowiesz się także jak pracować z grafiką na potrzeby nowoczesnych stron WWW i które formaty wybrać.

Dodatki ułatwiające kodowanie responsywnych serwisów

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Szereg warsztatów na dziesiątkach praktycznych przykładów omawia optymalizację procesu kodowania witryn dzięki zastosowaniu rozszerzeń, bibliotek JavaScript, wtyczek jQuery czy po prostu sprawdzonych sposobów na pracę z takimi elementami strony jak obrazki oraz skalowalne tabele.

Obsługa ekranów dotykowych

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

W kursie znalazł się także materiał, który omawia obsługę Touch Events na ekranach dotykowych. Zdarzenia takie jak swipe, tap, pinch & zoom pozwalają nam reagować na obsługę ekranu dotykowego i tworzyć dopasowaną, użyteczną zawartość. W jednym z praktycznych przykładów zajmiemy się budową dotykowej przewijarki zdjęć z jQuery.

Testowanie responsywnych witryn

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Dowiedz się jakie są sposoby na testowanie stron WWW, począwszy od optymalizacji najprostszych technik testowania w przeglądarce, przez testowanie na fizycznych urządzeniach oraz optymalizację tego procesu narzędziami takimi jak Edge Inspect, aż do rozwiązań które pozwolą Ci testować serwisy na wielu urządzeniach zdalnie czy korzystać z narzędzi developerskich na urządzeniach. Dzięki zdobytej wiedzy będziesz wiedział, jak optymalnie testować w zależności od potrzeb konkretnego projektu.

Perfekcyjna grafika na wszystkich wyświetlaczach

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Sprawdź najlepsze techniki pracy z grafiką na potrzeby responsywnych stron WWW, oraz nowych, wysokiej jakości wyświetlaczy urządzeń mobilnych. Poznaj zasady skalowania w systemach iOS, Android i Windows i optymalne sposoby na zapisywanie grafiki na ich potrzeby, jak również sprytne sztuczki przyspieszenia całego procesu w Photoshop. Dowiedz się także więcej o formacie SVG i jego zastosowaniach.

Narzędzia wspomagające pracę

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Zobacz jak można szybko tworzyć responsywne, proste projekty z pomocą zewnętrznych narzędzi. Na przykładzie Edge Reflow i integracji z Photoshop razem z technologią Adobe Generator, dowiesz się jak w rekordowym czasie, w interfejsie graficznym wykonać proste projekty stron WWW. Być może na potrzeby niektórych projektów będzie to jeden z najlepszych sposobów na dostarczenie pracy.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Szereg skutecznych technik projektowania responsywnych stron WWW
 • Omówienie ciekawych bibliotek JavaScript i jQuery wspomagających pracę
 • Przegląd możliwości testowania stron przygotowanych w technice Responsive Web Design
 • Responsywne tabele oraz skalowanie i osadzanie obrazków na stronach
 • Wskazówki dotyczące formatów i optymalizacji grafiki na nowoczesne urządzenia
 • Narzędzia wspomagające pracę jak Inspect czy Reflow
 • Nowe technologie jak Adobe Generator oraz obsługa zdarzeń dotykowych
 • I wiele, wiele więcej

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został opracowany z myślą o osobach, które projektują strony WWW i chcą poznać nowe metody i skuteczne techniki pracy związane z optymalizacją witryn pod urządzenia mobilne i rozdzielczości. Do pracy z kursem wymagana jest wiedza z zakresu HTML, warto znać także przynajmniej podstawy JavaScript i jQuery. Szczególnie polecamy wcześniejsze przerobienie kursów HTML i CSS, jak również kursu Elastyczne Strony WWW. Jesteśmy pewni, że materiał który masz przed sobą będzie stanowił ciekawe źródło wiedzy i przełoży się na Twoją codzienną pracę ze stronami WWW.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty stron WWW.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%