Kurs Tworzenie Gier w Unity

Kurs Tworzenie Gier w Unity

w Praktyce

Wprowadzenie

W tym kursie zaprezentujemy Ci konkretny, sprawdzony schemat tworzenia gier komputerowych. Odchodzenie od niego może skutkować sporymi opóźnieniami ze strony wykonawcy, a w najgorszym przypadku – nawet niedokończeniem projektu. Naszym celem jest przedstawienie kilku niezawodnych kroków w tworzeniu od zera gry komputerowej. Zobaczysz, na jakie przeszkody powinien uważać początkujący deweloper. Pod koniec kursu będziesz miał możliwość bardzo łatwego, samodzielnego rozbudowania projektu gry tworzonej w trakcie lekcji, czyli klasycznego space shootera!


 • Kompletny proces tworzenia gry
 • Prototypowanie i testy
 • Architektura projektu
 • Wykorzystanie systemu kontroli wersji
 • Programowanie komponentowe
 • Game Design
 • Level Design
 • I wiele, wiele wiecej

Jak tworzyć gry?

Jest to przewodnie zagadnienie całego kursu. Wbrew pozorom, jest to bardzo trudny temat i nie bez powodu tak dużo gier nie zostaje stworzonych do końca. W tym kursie zostanie omówiony cały proces, a także zostaniesz wprowadzony w każdy etap takiej produkcji. Skupimy się nie tylko na samym programowaniu i ustawianiu elementów w grze, ale również nad przedstawieniem pomysłu i tworzeniem prototypów oraz przeprowadzaniu testów.

Kontrola nad projektem

Kurs Tworzenie Gier w Unity w Praktyce

Panowanie nad projektem jest bardzo istotnym – i niestety często pomijanym - zagadnieniem przy tworzeniu gry. Jednym z elementów kontroli nad projektem jest system kontroli wersji. W tym kursie będziemy pracowali z systemem kontroli wersji Mercurial (HG). Jest on o tyle istotny, że jesteśmy w stanie z każdego etapu projektu trzymać lokalnie wszystkie wersje naszej gry.

Najpierw sprawdź swój pomysł

Kurs Tworzenie Gier w Unity w Praktyce

Pomysł na grę, nawet jeśli wydaje się idealny, często po przygotowaniu prototypu okazuje się mało interesujący. Dowiesz się jak i dlaczego powinieneś tworzyć prototypu. Rozwiniesz i dopracujesz tylko sprawdzone pomysły, a pozwoli Ci to zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wytłumaczymy, dlaczego warto pokazywać swój projekt jak największej liczbie ludzi i weryfikować, czy na pewno ta gra im się podoba. Pokażemy Ci, jak badać ich zaangażowanie podczas testowania oraz dokładnie słuchać feedbacku.

Programowanie komponentowe

Kurs Tworzenie Gier w Unity w Praktyce

Dużym minusem Unity jest niewymuszanie na programiście dobrych praktyk programistycznych - w trakcie tego kursu dowiesz się, co to są za praktyki. Zostaniesz wprowadzony w podstawy programowania komponentowego. Pokażemy Ci, jakie korzyści przychodzą dzięki takiej implementacji projektu i jak łatwo w późniejszym etapie można modyfikować główne funkcjonalności gry.

Game Design

Kurs Tworzenie Gier w Unity w Praktyce

Mając utworzony elastyczny projekt dużo łatwiej jest balansować docelową grę. W trakcie tego kursu pokażemy Ci w jaki sposób można projektować grę, tworzyć i balansować przeciwników, a nawet wymyślać nowe funkcjonalności. Dostaniesz możliwość zbudowania własnej gry i to Ty będziesz decydował co i dlaczego ma się dziać.

Level Design

Kurs Tworzenie Gier w Unity w Praktyce

W odróżnieniu od game designu, level design zajmuje się projektowaniem poziomów. W przypadku naszej gry, będzie się to tyczyło kontrolowania wzrostu poziomu trudności, zatem – będziemy starali się dodawać kolejnych przeciwników, nowe bronie i bossa wraz ze wzrostem zdobyczy punktowej. Będziemy tworzyć formacje, w jakich będą tworzone nowe oddziały wrogów.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs został przygotowany dla osób potrafiących już programować oraz znających zasadę działania Unity, najlepiej mających już pewne doświadczenie z tworzeniem gier. Dzięki temu dużo łatwiej będzie zrozumieć dlaczego wprowadzamy konkretne zasady i dlaczego tak istotne jest trzymanie się ich. Podstawowej znajomości Unity możesz nauczyć się w dostępnych warsztatach i kursach dostępnych na stronie eduweb.pl.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i tworzyć lub projektować swoje pierwsze gry!
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%