Kurs Tworzenie Gier w Unity

Kurs Tworzenie Gier w Unity

od Podstaw

Wprowadzenie

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem gier na pc, mobile oraz web? Unity świetnie się to tego nadaje a przy tym jest przyjazne dla początkujących. W Kursie pokażemy Ci jak stworzyć najważniejsze funkcjonalności inspirowane popularną grą Pokemon GO, bazując na silniku Unity. Naszą grę przetestujemy na telefonie z systemem Android. Przy okazji poznawania złożonych, ciekawych zagadnień, jak wirtualna rzeczywistość oraz GPS, wyjaśnimy Ci także od podstaw techniki pracy z Unity. Do dzieła!


 • Wprowadzenie do silnika Unity
 • Rozszerzanie edytora
 • Rozszerzona rzeczywistosc
 • Praca z gotowymi narzedziami
 • Zapisywanie stanu projektu
 • Testy z urzadzeniem
 • Tworzenie wlasnych animacji
 • Lokalizacja GPS i Google Maps

Wprowadzenie do Unity

Jeżeli nigdy nie miałeś styczności z silnikiem Unity - nie przejmuj się! W tym kursie zostaniesz wprowadzony krok po kroku w każdą część silnika, z którą będziemy pracować. Nie ma znaczenia, czy są to podstawowe okna, czy szczegółowe ustawienia projektu. Dowiesz się jak skonfigurować projekt od początku do końca.

Kreuj własną rzeczywistość

Kurs Tworzenie Gier w Unity

Poznaj tajniki rozszerzonej rzeczywistości i spraw, by normalny świat został wzbogacony o elementy wirtualnego świata, który sam stworzysz! Jeszcze nigdy ta technologia nie była tak łatwo dostępna i jest to idealny moment, żeby spróbować swoich sił. Kilka lekcji wystarczy, żebyś był w stanie samemu stworzyć działającą aplikacje na telefonie, która będzie w stanie odtworzyć dowolny obiekt, w każdym miejscu, gdzie skierujesz swoje urządzenie.

Korzystanie z gotowych zasobów

W kursie dowiesz się jak tworzyć własne, ale także korzystać z gotowych zasobów oraz frameworków, które pozwolą obsłużyć najważniejsze elementy naszej gry. Pobierzemy także darmowe modele, które posłużą nam za prototypy. Całą grę będziemy budować krok po kroku odkrywając kolejne możliwości fantastycznego środowiska Unity i tworząc klon najbardziej przełomowej gry ostatniej dekady.

Twórz przez zabawę

Kurs Tworzenie Gier w Unity

Pamiętaj o tym, że tworzysz grę. Twoim głównym założeniem jest dostarczenie graczowi dostatecznie dużo wrażeń - ludzie nie lubią nudnych gier. Testuj nowe rozwiązania, zamieniaj wartości miejscami, baw się kodem i projektem, tak by Twój projekt wyróżniał się z tłumu. Kurs pokazuje indywidualne podejście do połączenia rozszerzonej rzeczywistości z mechaniką. Wzorujesz się na produkcie, a nie go klonujesz. Dlatego wykorzystamy mnóstwo autorskich rozwiązań tak abyś mógł dodać do gry ciekawe funkcjonalności.

Podstawowa architektura projektu

Kurs Tworzenie Gier w Unity

Architektura projektu jest kluczowa jeśli chodzi o elastyczność i skalowalność projektu. Bardzo ważne jest, żeby na tym etapie nie popełnić żadnego błędu, ponieważ każda zła decyzja, może dodać nam sporo pracy w późniejszym etapie projektu. W kursie nauczysz się podstawowych wzorców projektowych. Zobaczysz w praktyce jak wygląda ich implementacja, oraz dowiesz się jakie są ich mocne i słabe strony. Z kursu wyniesiesz szereg praktyk które pomogą Ci w dalszej pracy, jednak w dużej mierze będziemy koncentrowali się na wdrażaniu kolejnych działających funkcjonalności i tym, aby projekt skończyć możliwie szybko.

Lokalizacja GPS

Kurs Tworzenie Gier w Unity

Podstawowa funkcjonalność gry na której się wzorujemy, zaraz za rozszerzoną rzeczywistością, jest możliwość sczytania Twojej lokalizacji i bazując na niej, oszacować twoje położenie oraz przebyty dystans. Jest to bardzo obszerny i trudny temat, który zasługuje na oddzielny kurs - dlatego w tym kursie jest on omawiany tylko szczątkowo, ale wystarczająco by zaimplementować podstawowe funkcjonalności zawarte w grze którą tworzymy.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs został przygotowany dla osób potrafiących już programować, znających co najmniej C#, oraz chcących rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem gier. Kurs przygotowaliśmy tak aby pokazywał najnowsze i najbardziej atrakcyjne technologie, które zostały świetnie przyjęte na świecie. Już na samym początku zostaniesz płynnie wprowadzony w zaawansowane technologie rozszerzonej rzeczywistości i przekonasz się sam, że wcale nie jest to aż takie trudne.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i tworzyć pierwsze gry komputerowe!
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%