Kurs Symfony Framework

Kurs Symfony Framework

Techniki Zaawansowane

Powitanie

Kurs Symfony2 Techniki Zaawansowane, stanowi kontynuację i rozwinięcie kursu podstawowego, wprowadzając widza w tajniki praktycznego programowania aplikacji WWW w oparciu o framework Symfony2. Omawiane zagadnienia dotyczyć będą niezwykle szerokiego wachlarza pojęć oraz czynności- od wdrożenia szablonu HTML przez system szablonów TWIG, po wykorzystanie pakietu AsseticBundle i przyspieszenia działania aplikacji. Od konfiguracji modułu bezpieczeństwa po przygotowanie w pełni kompletnego pakietu do logowania, rejestracji i zarządzania użytkownikami. Od programowania funkcjonalności Bloga po w pełni funkcjonalny Panel Administracyjny. Ten kurs odkryje przed Tobą wszystko to co powinieneś wiedzieć, aby móc samodzielnie tworzyć profesjonalne aplikacje WWW z wykorzystaniem frameworka Symfony2.


 • Wdrażanie szablonów HTML pod system TWIG
 • Praktyczne wykorzystanie wbudowanych pakietów Symfony2
 • Programowanie najczęściej używanych funkcji jak logowanie, rejestracja, przypominanie hasła, generowanie chmurek tragów, wyszukiwanie najczęściej komentowanych postów itp.
 • Instalacja i wykorzystanie dodatkowych pakietów rozszerzających podstawowe funkcjonalności frameworka
 • Wiele praktycznych porad doświadczonego programisty Symfony2
 • ...i wiele, wiele więcej!

Tworzymy system Blogowy w Symfony

W pierwszej części kursu skupimy się na stworzeniu bloga. Dowiesz się jak, wcześniej przygotowany kod HTML wdrożyć do systemu szablonów TWIG. Przy tej okazji omówimy pakiet AsseticBundle, który pozwala na zarządzanie plikami CSS i JS, a także na ich łączenie i kompresowanie w locie. W kolejnym kroku dowiesz się, jak odpowiednio zdefiniować routing dla stworzonych kontrolerów i widoków.

Praca z Bazą Danych

Bardzo ważną częścią witryny jest treść, przechowywana w bazie danych. W trakcie kursu, dowiesz się jak stworzyć Encje oraz korzystając z narzędzia Doctrine2, zmapować je na tabele w bazie danych. Poznasz również techniki, pozwalające na mapowanie asocjacji między Encjami w systemie. Przy okazji pracy z bazą danych poznasz dodatkowe narzędzie jakim jest DoctrineFixturesBundle, które pozwala na ekspresowe uzupełnianie bazy danych przykładowymi danymi. Dzięki temu będziesz mógł szybko przetestować działanie bloga na rzeczywistych danych.

Zobacz jedną z lekcji kursu - Assetic Bundle >>

Rozszerzanie Symfony 2

Framework Symfony2 składa się z wielu pakietów, które razem pracują na to, aby udostępnić Ci szereg ważnych i niezbędnych funkcji, potrzebnych w trakcie tworzenia stron. Zdarzają się jednak sytuację, że potrzebujemy czegoś więcej. Zamiast wynajdywać koło od początku dowiesz się jak wykorzystać gotowe rozwiązania dostępne w sieci. Poznasz kilka pakietów, które pozwolą Ci w dosłownie w kilka minut dodać nowe funkcjonalności do swojej aplikacji.

Pakiet DoctrineFixturesBundle ekspresowo będzie ładował przykładowe dane do bazy danych, abyśmy mogli uruchomić bloga i móc poruszać się między postami, komentarzami, użytkownikami itp. Z kolei pakiet KnpPaginatorBundle posłuży nam do zaimplementowania mechanizmu paginacji i logowania. Przy jego pomocy, nie będziemy musieli nic programować, wystarczy że użyjemy dostarczonych funkcji i w mig zaimplementujemy paginację czy też sortowanie na dowolnej stronie. IvoryCKEditorBundle pozwoli nam bez konieczności pisania kodu HTML czy CSS dodać do zaplecza potężny edytor WYSIWYG – CKEditor.

Logowanie i rejestrowanie użytkowników

Nieodzownym elementem większości aplikacji internetowych jest możliwość logowania i rejestracji użytkowników. W kursie dowiesz się jak odpowiednio skonfigurować komponent Security Symfony2, oraz jak zaprogramować najczęściej wykorzystywane funkcjonalności: logowanie, rejestrację, przypominanie hasła użytkownika oraz zmiana danych użytkownika. Co ciekawe stworzony przez nas kod będzie dowolnie przenaszalny między różnymi aplikacjami, a także będziesz mógł go wykorzystać we własnych projektach. To wszystko dzięki temu, że opakujemy go w oddzielny pakiet.

Zobacz jedną z lekcji kursu - Doctrine Fixes Bundle >>

Panel Administracyjny

W ostatnim etapie pracy, oprogramujemy Panel Administracyjny, pozwalający na zarządzanie postami, kategoriami, taksonomiami oraz użytkownikami zarejestrowanymi na blogu. Poznasz również mechanizm ParamConverter, który w magiczny sposób sam pobierze odpowiednie encje z bazy danych i wstrzyknie je do kontrolerów. Dowiesz się także, jak odpowiednio zdefiniować routing oraz zabezpieczyć Panel Administracyjny przed dostępem nieuprawnionych użytkowników.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Wdrażanie szablonów HTML pod system TWIG
 • Praktyczne wykorzystanie wbudowanych pakietów Symfony2
 • Programowanie najczęściej używanych funkcji jak logowanie, rejestracja, przypominanie hasła, generowanie chmurek tragów, wyszukiwanie najczęściej komentowanych postów itp.
 • Instalacja i wykorzystanie dodatkowych pakietów rozszerzających podstawowe funkcjonalności frameworka
 • Wiele praktycznych porad doświadczonego programisty Symfony2
 • ...i wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Symfony - Techniki Zaawansowane przeznaczony jest dla osób posiadających przynajmniej elementarne doświadczenie w pracy z Symfony 2. Najlepszym wprowadzeniem będzie jednak wydany przez nas w kwietniu “Symfony – Techniki Pracy”, przygotowany przez tego samego autora i zawierający komplet niezbędnych informacji.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza zawarta w powyższym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w Symfony.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Otrzymasz wiele gotowych projektów, które ułatwią Ci lepsze zrozumienie zaawansowanych technik pracy z Symfony.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%