Prawo dla Freelancerów

Prawo dla Freelancerów

Umowy i Prawo Autorskie w Praktyce

Wprowadzenie

Pracujesz na zlecenie? Posiadasz działalność lub myślisz o założeniu własnej firmy? Jesteś freelancerem - tworzysz strony WWW czy grafikę? Jeśli tak - koniecznie sprawdź materiał, który dla Ciebie przygotowaliśmy. W kursie poznasz popularne typy umów oraz zapisy, które skutecznie zabezpieczą Twoje interesy. Poznasz także najczęściej popełniane błędy i dowiesz się, jak zawierać korzystne finansowo kontrakty. Poznasz też aspekty prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa autorskiego - w tym licencje na fonty i grafiki, a także pojęcie plagiatu. Wszystko na praktycznych przykładach, a same wzory dokumentów są dołączone do kursu. Ten kurs to inwestycja, która zwraca się jeszcze przed zawarciem pierwszej umowy!


 • W jaki sposób naskuteczniej zabezpieczyć swoje interesy
 • Jakich zapisów umownych powinno się unikać w umowach
 • W jaki sposób prawidłowo przenieść prawa autorskie lub udzielić licencji
 • Co zrobić, aby zapewnić sobie otrzymanie wynagrodzenia na czas
 • Jak zachować się w sytuacji, w której ktoś wykorzystuje Twoją twórczość
 • Jak prowadzić własną działalność jako Freelancer
 • Z jakich zasobów można legalnie korzystać
 • I wiele, wiele więcej!

Umowy o dzieło i zlecenie mogą być proste

Naukę zaczniemy od wyjaśnienia podstawowych zagadnień - wytłumaczymy, co kryje się pod pojęciem umowy, powiemy o tym kim jest osoba fizyczna a kim osoba prawna. Dowiesz się co warto sprawdzić jeszcze przed podpisaniem umowy, oraz czy umowa może być zawarta poprzez e-mail. Powiemy o tym jakie są najczęściej spotykane rodzaje umów w obrocie gospodarczym, oraz dlaczego warto mieć umowę na piśmie. Ta wiedza da Ci pewność i bezpieczeństwo zawieranych kontaktów.

Kurs Prawo dla Freelancerów

Kolejno, opowiemy o tym, co powinno znaleźć się w prawidłowo zbudowanej umowie, pokażemy, jak zbudowana jest umowa oraz powiemy dlaczego warto określić sposób realizacji umowy - na przykład precyzując ilość dozwolonych poprawek. Przejdziemy do kwestii finansów - dowiesz się jak określić korzystną dla siebie wartość wynagrodzenia a także jak ustrzec się przed ryzykiem poniesienia kosztów. Poza tym poznasz różnicę między zaliczką a zadatkiem i będziesz potrafił zabezpieczyć się przed wybrednym klientem. Przekonasz się, że zainwestowany czas zwróci się wielokrotnie!

Jakie są zagrożenia w Prawie Autorskim?

Kurs Prawo dla Freelancerów

W kolejnych lekcjach wyjaśnimy pojęcie licencji, powiemy czym różni się przeniesienie praw autorskich od udzielenia licencji, jakie są rodzaje licencji oraz jakie są zalety i wady poszczególnych typów. Kiedy opłaca się udzielić licencji a kiedy przenieść prawa autorskie na swojego klienta. Przejdziemy później do zagrożeń umownych, gdzie zapoznamy się z różnymi haczykami umownymi, dowiesz się czym są wady prawne oraz kary umowne. Powiemy jakich zapisów lepiej unikać i na jakie nie warto się godzić, a także jakie zapisy dodać, aby zabeczpieczyć się na wypadek nieoczekiwanych okoliczności.

Własna Działalność w Praktyce

Kurs Prawo dla Freelancerów

Chcesz wiedzieć, kiedy rozpoczęcie i prowadzenie działalności jest obowiązkowe, a kiedy będzie dla Ciebie najbardziej korzystne? Na jakich zasadach rozliczać się, abyś mógł zarabiać jak najwięcej? Poruszymy zagadnienia związane z prowadzeniem własnej, legalnej działalności gospodarczej - odpowiemy na pytanie, kiedy freelancer powinien zacząć myśleć o założeniu działalności gospodarczej, czym się różni faktura od rachunku a kwota netto od kwoty brutto... oraz co każdy powinien wiedzieć o podatkach. W kursie znajdziesz również obszerne Case Study, w którym szczegółowo, krok po kroku omówimy poszczególne zapisy umowne które będziesz mógł od ręki zastosować w swojej pracy. Wzory umów są także dołączone do kursu!

Zasoby w sieci - Fonty, Grafiki oraz licencje

Kurs Prawo dla Freelancerów

W kursie dowiesz się czym jest dozwolony użytek prywatny a czym publiczny, jakie są zasady legalnego korzystania z grafik i zdjęć znalezionych w internecie, jakie są zasady korzystania z banków zdjęć (stocków), czym są licencje Creative Commons, jakie możemy spotkać licencje na fonty, oraz jakie są najczęstsze przypadku naruszeń prawa autorskiego. Podamy szereg przykładów poprawnego stosowania grafik i innych elementów zgodnie z prawem autorskim. Powiemy także, jak upewnić się, że zasoby z których korzystasz są na odpowiednich licencjach oraz podamy przykłady serwisów oferujących darmowe zasoby do wykorzystania w Twojej pracy.

Czym jest Plagiat i jak się przed nim uchronić?

Kurs Prawo dla Freelancerów

Dokładnie wyjaśnimy na jakich zasadach działa prawo chroniące Twórców, kiedy pracę można nazwać inspirowaną, a jakie są nowe trendy w orzekaniu w zakresie naruszenia praw autorskich, czyli tak zwany plagiat. Doradzimy, co zrobić w sytuacji, gdy ktoś kradnie Twoją twórczość - jakie kroki podjąć oraz jak najmniejszym kosztem i nakładem czasu wyegzekwować swoje prawa.

BONUS! E-book oraz gotowe wzory dokumentów

Przygotowaliśmy dla Ciebie także wyjątkowy dodatek do kursu! Otrzymasz e-book w którym znajdziesz przejrzyste odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w zakresie prawa autorskiego oraz umów dla Freelancerów. Dodatkowo, przygotowaliśmy także dla Ciebie czytelne wzory umów, skonstrułowane w oparciu o przykłady szczegółowo omawiane w kursie - w związku z czym będziesz doskonale wiedział, jak zabezpieczyć swoje interesy!

Podsumowując, dowiesz się między innymi:

 • W jaki sposób naskuteczniej zabezpieczyć swoje interesy
 • Jakich zapisów umownych powinno się unikać w umowach
 • W jaki sposób prawidłowo przenieść prawa autorskie lub udzielić licencji
 • Co zrobić, aby zapewnić sobie otrzymanie wynagrodzenia na czas
 • Jak zachować się w sytuacji, w której ktoś wykorzystuje Twoją twórczość
 • Jak prowadzić własną działalność jako Freelancer
 • Z jakich zasobów można legalnie korzystać
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przygotowany został z myślą o wszystkich projektantach, Grafikach, Programistach, Freelancerach, Twórcach stron WWW - czyli wszystkich pracujących na zlecenie lub rozpoczynających własną działalność gospodarczą, bądź zastanawiających się nad rozpoczęciem takiej działalności. Jest to niezbędny elementarz każdego, kto chce właściwie zabezpieczyć swoje interesy, mieć pewność że korzysta z legalnych zasobów, oraz że uzyska wynagrodzenie na czas. Ta wiedza przyda się każdemu kto chce bezpiecznie funkcjonować w obrocie gospodarczym.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy z zakresu prawa.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i poczuć pewniej przy zawieraniu umów.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%