Kurs Symfony Framework

Kurs Symfony Framework

Techniki Pracy

Witaj w kursie

Poznaj jeden z najlepszych frameworków PHP, który pomoże Ci wejść na kolejny poziom programowania dynamicznych stron z PHP. Skorzystaj z gotowych komponentów oraz metodologii, która nie tylko przyspieszy Twoją pracę, ale także sprawi, że Twoje projekty będą jeszcze bardziej skalowalne!


 • Fundament wiedzy o frameworku Symfony 2
 • Konfigurację środowiska deweloperskiego
 • Szablony w Symfony 2 z Twig
 • Formularze i wysyłanie wiadomości
 • Doctrine2 i komunikacja z bazą danych
 • Routing i kontrolery

Co znajdziesz w kursie?

Kurs to obszerne wprowadzenie, które zawiera mnóstwo praktycznych przykładów. Omówimy najważniejsze moduły i komponenty frameworka, tak abyś bez problemu mógł zastosować je w swoich projektach. Skoncentrujemy się na konkretnych zadaniach, które zrealizujemy, dając Ci fundament pracy w Symfony w taki sposób, abyś mógł wykorzystać jego pełny potencjał i pracować na modułach, co sprawi, że będziesz jeszcze bardziej wydajny.

Konfiguracja środowiska i komponentów

Kurs Symfony Framework 2

W początkowych lekcjach kursu zajmiemy się przygotowaniem środowiska deweloperskiego pod optymalną pracę z frameworkiem Symfony. Z pomocą VirtualBox zainstalujemy dystrybucję Ubuntu Linuxa, którą skonfigurujemy instalując PHP, serwer MySQL i Apache oraz skonfigurujemy vHost'a. Następnie przejdziemy do samej instalacji i konfiguracji Symfony 2, gdzie wykorzystamy Profiler oraz format YAML, o którym także porozmawiamy w kursie. Uruchomimy także NetBeans, w którym zajmiemy się tworzeniem naszej aplikacji.

Routing oraz kontrolery

Kurs Symfony Framework 2

Kolejna obszerna część kursu będzie dotyczyła tworzenia ścieżek do zasobów w ramach naszej aplikacji. Symfony umożliwia bardzo intuicyjne tworzenie adresów, przekierowań czy parametrów w ścieżkach, które będziesz mógł bardzo łatwo definiować. Pomówimy przy okazji o Prefixach, Adnotacjach czy nadpisywaniu ścieżek. Następną część poświęcimy jednym z najważniejszych funkcji - Kontrolerom oraz ich klasom. Dowiesz się, jak je definiować w strukturze plików oraz jak wykorzystać je w sposób optymalny.

Widoki i Szablony z Twig

Kurs Symfony Framework 2

Następna część kursu dotyczy widoków, które będziemy definiować z pomocą silnika szablonów Twig. Jest to najczęściej wykorzystywany w pracy z Symfony 2 framework, który daje ogromne możliwości i pomoże Ci wygodnie tworzyć funkcjonalne, szybkie szablony PHP. W Twigu możemy korzystać z ciekawych mechanizmów jak dziedziczenie szablonów, co pozwala nam na maksymalną czytelność, oraz jest on łatwo rozszerzalny i bezpieczny. W kursie wdrożymy i oprogramujemy prosty, praktyczny szablon bloga.

Zobacz lekcję - Dziedziczenie

Formularze w Symfony 2

Kurs Symfony Framework 2

Tworzenie, walidacja i obsługa formularzy z pomocą Symfony 2 jest niezwykle prosta. Framework oferuje nam gotowe komponenty, które sprawią, że praca z nimi jest szybka i przyjemna. Stworzymy rozbudowane formularze z walidacją, oraz zdefiniujemy ich style. Zajmiemy się także bardziej zaawansowanymi technikami jak walidacja w encjach oraz wyślemy maile z wykorzystaniem biblioteki SwiftMailer.

Zobacz lekcję - Wysyłanie wiadomości e-mail.

Baza Danych, Bezpieczeństwo, Composer i inne

Kurs Symfony Framework 2

Podczas pracy z bazą danych skorzystamy z jednego z najbardziej zaawansowanych narzędzi do tego celu, czyli Doctrine2 i omówimy podstawowe elementy jak konfiguracja połączenia, tworzenie nowej bazy danych, aktualizacja tabel i debuggowanie. Ponadto, w kursie znajdziesz omówienie Security Component, który odpowiedzialny jest za zabezpieczanie zasobów naszej aplikacji. Poznasz role i uprawnienia oraz możliwości grupowania ich w hierarchię. Stworzysz też własnego firewalla i będziesz pracował z narzędziem Access Control tworząc system logowania użytkowników do Twoich serwisów.

Poznasz także narzędzie do zarządzania zależnościami dla Symfony. W tym celu pobierzemy i zainstalujemy Composer, a następnie dowiesz się jak używać go do zarządzania zewnętrznymi bibliotekami Twojego frameworku. Będziemy także mówić o serwisach, czyli obiektach które działają w ramach aplikacji a także tzw. Service Container'owi, który pozwoli w prosty sposób zarządzać obiektami wewnątrz naszej aplikacji.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Fundament wiedzy o frameworku Symfony 2
 • Konfigurację środowiska deweloperskiego
 • Szablony w Symfony 2 z Twig
 • Formularze i wysyłanie wiadomości
 • Doctrine2 i komunikacja z bazą danych
 • Routing i kontrolery
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs opracowaliśmy dla osób, które znają już język PHP i chcą rozszerzyć swoje umiejętności o wiedzę z zakresu Symfony. Osobom początkującym zdecydowanie polecamy skorzystanie w pierwszej kolejności z kursów podstawowych PHP na eduweb.pl (np. PHP Podstawy). Natomiast jeśli już znasz podstawy - zapraszamy Cię na niezwykłą podróż po frameworku, który zmieni Twój sposób projektowania dynamicznych stron WWW.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w Symfony.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%