Kurs PHP - System CMS

Kurs PHP - System CMS

Stwórz Własny System Zarządzania Treścią

Kurs, który masz przed sobą to praktyczny materiał, w którym krok po kroku zaprogramujesz swój własny system zarządzania treścią na stronie. Panel Administracyjny to niezbędny element każdej strony WWW takiej jak sklep czy blog. Zobacz najlepsze praktyki w zakresie programowania obiektowego, które pozwolą Ci stworzyć kompletny system CMS.Tworzenie Frameworku do systemu CMS

W kursie zobaczysz krok po kroku, jak zbudować kompletny panel administracyjny w PHP przy współpracy z bazą danych MySQL i podpiąć go do gotowej witryny. Panel będzie zawierał takie funkcjonalności, jak różne poziomy dostępu dla użytkowników, możliwość modyfikowania podstron i artykułów z pomocą przyjaznego edytora WYSIWYG, zaawansowaną obsługę wielu języków na stronie, obsługę kompresji plików JavaScript oraz CSS ładowanych do naszego serwisu oraz wiele, wiele innych. Zadbamy również o niezwykle istotne kwestie bezpieczeństwa tak, aby do naszego panelu nie mógł dostać się nikt z zewnątrz.

Programowanie obiektowe w oparciu o MVC

kurs tworzenia cms w php

Podczas trwania kursu opracowujemy własny framework oparty o architekturę MVC z widocznym podziałem logiki aplikacji od jej widoku. Kontrolery, modele, widoki, moduły i komponenty - to niektóre z terminów, z którymi będziesz pracował w kursie. Ponadto, dowiesz się czym są wzorce i jak skutecznie wykorzystać je w projektach. Skorzystamy z wzorca Singleton oraz opracujemy kluczowe obiekty naszego systemu, na przykład klasę Registry. Aby stworzyć serwis przyjazny pozycjonowaniu wdrożymy też szereg sztuczek jak generator metatagów.

Zobacz jedną z lekcji kursu - Usuwanie tłumaczeń z JavaScript i AJAX

Prosta edycja treści z pomocą WYSIWYG

kurs tworzenia cms w php

Wszystkie treści w naszej witrynie będą edytowalne z poziomu stworzonego przez nas Panelu Administracyjnego. Z CMS'em zintegrujemy popularny Ckeditor, który pozwoli użytkownikowi korzystającemu z systemu na intuicyjną podmianę tekstów i artykułów na podstronach. Mechanizm powiążemy także z obsługą wielu narodowości i języków a także systemem tłumaczeń, które użytkownik będzie mógł dodawać w obrębie całej strony.

Uprawnienia i poziomy dostępu

kurs tworzenia cms w php

W ramach CMS'a utworzymy konta użytkowników oraz panel logowania. W zależności od uprawnień po zalogowaniu, użytkownik będzie miał dostęp do wybranych funkcji naszego systemu zarządzania treścią. Jako zwykły użytkownik będzie mógł jedynie edytować wybrane treści, natomiast logując się jako administrator, będzie mógł zmieniać zaawansowane ustawienia systemu i zarządzać modułami oraz komponentami.

Panel Administracyjny

kurs tworzenia cms w php

Poza możliwością edycji treści, w Panelu Administracyjnym, użytkownicy znajdą w nim statystyki czy możliwość dodawania nowych modułów. Informacje z panelu będziemy przetwarzać na kod html i wysyłać z wykorzystaniem technologii AJAX. Wiele elementów systemu będzie przetwarzanych "w locie", jak kolorowanie składni w edytorze, czy tworzenie struktury plików systemu (np. kontrolera, metody kontrolera wraz z uzupełnieniem treści, modeli i widoków automatycznych).

Czego jeszcze dowiesz się w kursie?

W kursie wykonamy szereg praktycznych zadań, które pomogą Ci zrozumieć funkcjonowanie nowoczesnych systemów zarządzania treścią. Poza wspomnianymi wyżej funkcjami CMS'a, niektóre z zadań, które wykonamy w kursie to:

 • Demonstracja edytora IDE – Aptana Studio 3
 • Praca z plikiem .htaccess oraz jego możliwości i miejsce w systemie
 • Stworzenie podstawowego dyspozytora (dispatcher), który pozwoli na manipulację buforem strony i wczyta podstawowe pliki systemu takie jak np. główną klasę widoku
 • Opracowanie obiektu zarządzającego bazą danych
 • Tworzenie konfiguracji systemowej w pliku configs.php
 • Dodanie funkcjonalności – ‘pomocników’ dla osoby budującej serwis w ramach framework’u. Ich zadaniem jest upraszczanie pewnych skomplikowanych czynności i umożliwienie połączenia ich w warstwie widoku aplikacji
 • Własny obiekt obsługi błędów i wyjątków oraz mini-debuger
 • Zaawansowana obsługa wyrażeń regularnych np. na potrzeby odczytu informacji z komentarzy w plikach PHP, parsowania plików PHP i wyświetlania ich w odpowiednich tabelach wraz z grupowaniem plików i wyświetlaniem połączeń pomiędzy nimi
 • Opracowanie zaawansowanych obiektów z rodziny Reflection API do zarządzania i prześwietlania innych obiektów np. wyciąganie kodu źródłowego danej metody w klasie, zwracanie kompletnych informacji na temat właściwości klasy
 • Opracowanie obiektu FilesystemUtil do zarządzania plikami systemu np. zapis i odczyt pliku z dodatkowymi parametrami, odczyt uprawnień do pliku w sposób unix’owy i human-readable
 • i wiele więcej!

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Kompletne omówienie procesu tworzenia gotowego systemu CMS
 • Możliwość intuicyjnej edycji treści na stronie przez użytkowników z wykorzystaniem MySQL
 • Tworzenie własnego mini-frameworku w oparciu o architekturę MVC
 • Podział na użytkowników o różnych uprawnieniach
 • Przydatne dodatki jak generator metatagów czy edytor WYSIWYG
 • Wielonarodowość i obsługa tłumaczeń
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs PHP - System CMS, jest kontynuacją ścieżki PHP na eduweb.pl i jednocześnie ostatnią częścią Kompendium PHP, w skład którego wchodzą jeszcze dwa kursy: Kurs PHP - Podstawy oraz Kurs PHP - Techniki Pracy. Zdecydowanie polecamy zapoznanie się z poprzednimi kursami, ponieważ kurs, który masz przed sobą, jest najbardziej zaawansowanym materiałem i wymaga wiedzy zaprezentowanej w dwóch poprzednich kursach. Całe Kompendium PHP składa się na kompletny proces projektowania własnej strony WWW z zapleczem administracyjnym - gotowym CMS'em, jak również wykorzystaniem dynamicznego ładowania danych z bazy MySQL. Całe Kompendium można kupić w pakiecie ze zniżką 15% tutaj. Kurs jest w związku z tym przeznaczony dla osób, które albo przerobiły poprzednie materiały, albo mają już dobrze opanowane podstawy języka PHP i chcą dowiedzieć się, jak stworzyć swój własny system zarządzania treścią.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować swój system CMS.
 3. To jedyny i najbardziej obszerny kurs tego typu w sieci. Zebrane techniki wynikają z praktyki a sam system CMS omawiany w kursie jest z powodzeniem wykorzystywany w komercyjnych projektach stron WWW. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%