Kurs PHP 7

Kurs PHP 7

od Podstaw

Wprowadzenie

PHP to, obok takich języków jak Java czy Python, jeden z najpopularniejszych języków programowania. Dzięki swojej prostocie, a także ogromnej liczbie entuzjastów i bibliotek, wiele osób wybiera go jako narzędzie do nauki podstaw algorytmiki i struktur danych. Konstrukcja języka jest na tyle prosta, że nie wymaga ona wcześniejszej znajomości innego języka, a wręcz sprawia, że jest to świetny wstęp do bardziej skomplikowanych języków.


 • Konfiguracja środowiska pracy
 • Podstawowe struktury danych
 • Praca z tablicami w PHP
 • Operacje na plikach
 • Pojęcie obiektowości
 • Pierwsza aplikacja internetowa
 • Omówienie nowości w PHP 7
 • I wiele, wiele więcej!

Kurs podzielony jest na 8 głównych sekcji, w których krok po kroku przejdziesz od konfiguracji środowiska pracy, przez najważniejsze konstrukcje języka, zagadnienia związane z obiektowością, aż po napisanie prostej aplikacji internetowej.

Konfiguracja środowiska pracy

Kurs PHP7 od Podstaw

W tej części dowiesz się czym jest język PHP, do czego go można używać oraz w jaki sposób skonfigurować swoje środowisko tak, by bez problemu pisać oprogramowanie. Dowiesz się także czym jest Linux oraz dlaczego większość programistów z niego korzysta. Nauczysz się podstawowych komend używanych w konsoli, a następnie zainstalujesz interpreter języka PHP i uruchomisz swój pierwszy program.

Podstawowe struktury danych

Kurs PHP7 od Podstaw

W kolejnej części poświęconej podstawowym strukturom danych dowiesz się w jaki sposób tworzyć zmienne, przechowywać w nich dane oraz jak z tymi danymi pracować. Zapoznasz się także z pojęciem zasięgu zmiennych oraz przekonasz się w jaki sposób poprawnie korzystać z różnego typu operatorów. Nauczysz się deklarowania oraz wywoływania funkcji, parametryzowania ich oraz tego, czym jest Type Hinting w PHP 7.

Praca z tablicami oraz operacje na plikach

Kurs PHP7 od Podstaw

Dowiesz się w jaki sposób definiować tablice oraz modyfikować jej rozmiar poprzez dodawanie i usuwanie elementów. Poznasz najważniejsze operacje jakie można wykonywać na tablicach, w tym przeszukiwanie oraz sortowanie. Potem przejdziemy to zagadnienia operacji na plikach, które już niejednemu programiście przysporzyły wielu problemów. W tej części kursu dowiesz się w jaki sposób uniknąć najczęstszych błędów przy pracy z plikami.

Pojęcie obiektowości

Kurs PHP7 od Podstaw

W tej części dowiesz się czym jest obiektowość i w jaki sposób wykorzystać ją do odwzorowania rzeczywistości. Dowiesz się w jaki sposób usprawnić swoje pisanie kodu poprzez użycie IDE. Napiszesz swoje pierwsze klasy oraz dowiesz się w jaki sposób obiekty się ze sobą komunikują. Nauczysz się także jak poprawnie obsługiwać wyjątki i dowiesz się, dlaczego ta obsługa jest tak ważna.

Pierwsza aplikacja internetowa

Kurs PHP7 od Podstaw

Wielu osobom język PHP bezpośrednio kojarzy się z aplikacjami internetowymi, toteż i w tym kursie nie mogło zabraknąć informacji odnośnie tego, w jaki sposób stworzyć swoją pierwszą stronę. Dowiesz się w jaki sposób skonfigurować swój serwer Apache, by kierował ruch do Twojej aplikacji. Nauczysz się różnych sposobów przesyłania danych pomiędzy serwerem i przeglądarką oraz zagrożeń jakie ze sobą niosą. Dowiesz się także czym są sesje oraz - tak bardzo popularne - ciasteczka.

Jak nie dać się zwariować

Kurs PHP7 od Podstaw

Pisząc kod nietrudno jest o błędy. W związku z tym dowiesz się na co zwracać szczególną uwagę oraz jak wyjść obronną ręką z takich sytuacji. Opowiemy Ci o tym jak wydobyć informacje z interpretera PHP korzystając z phpinfo(), a także jakie inne ciekawostki skrywa on w sobie.

Co nowego w PHP 7

Kurs PHP7 od Podstaw

W ostatnich latach język PHP wykonał krok milowy w swoim rozwoju. Mowa tu nie tylko o jego wydajności, ale także o nowych konstrukcjach, jakie zostały w nim wprowadzone. Zmiany były tak duże, że dla ich podkreślenia - nigdy nie powstała wersja 6.0.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs podstaw programowania w języku PHP jest skierowany zarówno do osób, które jeszcze nigdy nie programowały w PHP, lub tych, którzy chcą odświeżyć i zdobyć solidne podstawy wersji 7. WAŻNE!. Mimo, że z kursem powinna poradzić sobie nawet osoba, która nigdy nie programowała, przygotowaliśmy go tak, aby był najbardziej odpowiedni dla osób, które znają już najbardziej elementarne koncepcje programowania, takie jak zmienne, funkcje czy pętle. Na eduweb.pl wkrótce ukaże się też kurs podstaw programowania, z którego będziesz mógł uzupełnić tą elementarną wiedzę. Niezależnie od tego, czy planujesz z tym językiem dłuższą relację, czy tylko traktujesz to jako wstęp do programowania w innych - bardziej skomplikowanych - językach statycznie typowanych, wiedza w nim zawarta z pewnością Ci się przyda.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%