Kurs Laravel

Kurs Laravel

Techniki Pracy

Wprowadzenie

Laravel to obok Symfony jeden z najpopularniejszych frameworków PHP na świecie. Powstał tuż po tym, gdy język PHP wkroczył w swoisty renesans, zyskując narzędzia takie jak Composer czy rozpoczynając drogę do standardów znanych dzisiaj jako PSR. Rozwój samego języka PHP i przełomowa wersja 7 pozwoliły na nowo zaufać tej technologii, a Laravel pojawiając się w idealnym czasie, odpowiedział na potrzeby wielu programistów. Dziś, kilka lat później, framework ten wciąż cieszy się rosnącą popularnością. Kurs ten pozwoli Ci od podstaw poznać to narzędzie i budować bez frustracji ambitne aplikacje internetowe.


 • Praktyczny projekt bloga z mini CMS
 • Model MVC w praktyce
 • Praca z migracjami
 • Tworzenie systemu autentykacji
 • Autoryzacja użytkowników
 • Sposoby wysyłania maili
 • Praca z Front-endem
 • Wdrażanie do produkcji

Pierwsze kroki z Laravel

Kurs Laravel Techniki Pracy

Kurs ten rozpoczniemy od omówienia czym jest framework Laravel i co może Ci zaoferować. Następnie zobaczysz jak skonfigurować środowisko do pracy lokalnej w formie wirtualnej maszyny z preinstalowanymi narzędziami, tj. PHP, MySQL czy serwerem nginx. Zobaczysz w jaki sposób tworzyć nowe projekty wykorzystujące Laravel, zrozumiesz strukturę katalogów projektu i skonfigurujesz połączenie z bazą danych.

Praktyczny projekt

Kurs Laravel Techniki Pracy

W kursie nie znajdziesz czysto teoretycznych lekcji. Każda z części przybliżać nas bowiem będzie do finalnej wersji projektu, którym będzie aplikacja internetowego bloga. Funkcjonalności, które od podstaw zaimplementujemy, to m.in. dodawanie i wyświetlanie wpisów, tworzenie i przypisywanie tagów, komentowanie, rejestracja i logowanie użytkowników czy wyszukiwarka. Każda z nich odkryje przez Tobą możliwości frameworka Laravel i jego sposoby na rozwiązywanie konkretnych problemów.

MVC w praktyce

Kurs Laravel Techniki Pracy

Laravel to framework oparty o wzorzec MVC. Na konkretnych przykładach zobaczysz co to oznacza. Tworzyć będziemy wspólnie kontrolery, do których przypiszemy stosowne adresy URL, modele, które reprezentować będą dane, a także widoki, które te dane sformatują, wplatając je w kod HTML.

Praca z danymi

Kurs Laravel Techniki Pracy

Choć aby w pełni zrozumieć omawiane zagadnienia, należy znać podstawowe koncepcje relacyjnych baz danych, to pisanie zapytań SQL nie jest czymś, to będziemy musieli robić. Wszystko to za sprawą migracji oraz Eloquenta. Te pierwsze pozwolą nam zaprojektować strukturę tabel bazy danych i jedną komendą je utworzyć, a Eloquent posłuży nam do tworzenia, zapisywania i odczytywania modeli reprezentujących te dane. Wszystko to uzyskamy pisząc wyłącznie prosty kod PHP. W kursie nie zabraknie również informacji na temat tworzenia relacji. Zobaczysz m. in. jak skojarzyć autora w wpisem, jak dodawać tagi czy komentarze.

Autentykacja i autoryzacja

Kurs Laravel Techniki Pracy

Te dwa pojęcia, choć podobne, różnią się od siebie. Pierwsze pozwala określić, czy logujący się użytkownik jest tym, za kogo się podaje. Drugie mówi nam, czy dana osoba może wykonać żądaną akcję. Oba te koncepty zobaczysz w akcji na praktycznym przykładzie.

Do naszego bloga dodamy pełen system autentykacji, tj. rejestrację, logowanie, resetowanie hasła i potwierdzanie adresu email. Zalogowani użytkownicy otrzymają dzięki temu bonus w postaci niewidocznych dla pozostałych osób wpisów premium.

Aby zarządzać wpisami na blogu, stworzymy mini sekcję administracyjną, do której dostęp będzie miał wyłącznie użytkownik oznaczony jako administrator. Dowiesz się wówczas nie tylko jak pokazywać pewne widoki wyłącznie zautoryzowanym osobom, ale także jak zabezpieczyć kontrolery przed nieuprawnionym dostępem.

...i wiele, wiele więcej

Kurs Laravel Techniki Pracy

Oprócz wymienionych wyżej tematów, w kursie poruszymy również uploadowanie plików na serwer, sposoby tworzenia i wysyłania maili, pracę z Front-endem, debugowanie aplikacji, korzystanie z rozszerzeń tworzonych przez aktywną społeczność Laravel czy techniki wdrażania aplikacji do produkcji.

Ostatni temat będzie o tyle ciekawy, że jest on często pomijany w materiałach tego typu. Z tym kursem Twoja aplikacja nie pozostanie wyłącznie na dysku Twojego komputera. Dowiesz się bowiem jak skonfigurować serwer VPS tak, aby wykorzystać tzw. zero-downtime deployment. Dwie komendy wystarczą wówczas do tego, aby w kilkanaście sekund nowa wersja Twojej aplikacji ukazała się światu. A wszystko to bez przerywania jej działania nawet na ułamek sekundy i bez wykorzystania płatnych rozwiązań!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten jest dla wszystkich tych, którzy znają już podstawy języka PHP i koncepcje relacyjnych baz danych SQL oraz chcieliby przyjemnie i wydajnie tworzyć ambitne aplikacje internetowe. Znajomość samego frameworka Laravel lub podobnych rozwiązań nie jest jednak wymagana. Praca z frameworkiem omawiana jest stopiowo, od podstaw do bardziej zaawansowanych tematów. Jeśli zatem masz głowę pełną pomysłów, a chcesz uniknąć frustracji związanej z pisaniem wszystkiego od podstaw - koniecznie sięgnij po Laravel i zobacz jak to narzędzie pozwoli skupić Ci się na tym, co istotne!

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%