Kurs Adobe Photoshop

Kurs Adobe Photoshop

Techniki Zaawansowane

Wprowadzenie

Photoshop to aplikacja o ogromnych możliwościach. Zobacz jak wykorzystać pełny potencjał tego fantastycznego programu z pomocą naszego kursu. Na praktycznych przykładach omówimy w nim osiem zaawansowanych narzędzi - Wyostrzanie, Content Aware, Akcje, Tryby Mieszania, Liquify, Drukowanie, Adjusty i wydajność.


 • Kompleksowe omówienie osmiu zagadnien zwiazanych z Photoshop
 • Prace z narzedziami wyostrzania i poprawianie fotografii
 • Teorie koloru i mechanizmów Photoshopa zwiazanych z jasnoscia, nasyceniem
 • Omówienie Akcji, które usprawnia Twoja prace
 • Kompleksowe informacje na temat zastosowan Trybów Mieszania
 • Praca z narzedziem Liqify i retuszem

Praca na praktycznych przykładach

Niektóre zagadnienia omawiane w kursie, jak tryby mieszania czy kolory i histogram, wymagają zrozumienia mechanizmu, z pomocą którego Photoshop przetwarza obraz. Staraliśmy się jednak ograniczyć niezbędną teorię do minimum, aby przekazać Ci jak najwięcej praktycznych wskazówek i przykładów, które będziesz mógł zastosować w swoich kolejnych projektach. W kursie korzystamy z dziesiątek zdjęć i setek technik, które pozwolą jeszcze lepiej i wydajniej korzystać z Photoshopa.

Narzędzia i techniki wyostrzania

Kurs Photoshop - Techniki Zaawansowane

W pierwszej części kursu dowiesz się, co sprawia, że jedno zdjęcie jest po prostu dobre, a inne wygląda fantastycznie. Poznasz mechanizmy związane z interpolacją pikseli i optymalne ustawienia Photoshopa pod tym kątem, jak również, dowiesz się jak korzystać z narzędzi wyostrzania, zarówno tych oczywistych jak Smart Sharpen, jak również poznasz mniej szablonowe rozwiązania, które niekiedy oferują jeszcze lepsze efekty.

Narzędzia Content Aware

Kurs Photoshop - Techniki Zaawansowane

Narzędzia Content Aware to ten element Photoshopa, w którym zaciera się granica między cyfrową edycją obrazu a magią. Łatwo jest opanować pracę z Content Aware na przykładzie typowych zastosowań, jednak w codziennej pracy narzędzia te mogą się przydać dopiero po opanowaniu bardziej zaawansowanych funkcji i sztuczek. Takie właśnie techniki będziemy omawiać w Kursie.

Zobacz lekcję kursu - Clone Stamp Tool w trybie Content Aware >>

Barwa, jasność i warstwy korekcyjne

Kurs Photoshop - Techniki Zaawansowane

Kolor to jeden z kluczowych elementów kompozycji. W tym rozdziale dowiesz się jak działają kolory w Photoshop, czym jest luminancja, jak czytać panel Histogram i optymalnie wykorzystać Poziomy (Levels). Na szeregu zdjęć zapoznasz się z ciekawymi zastosowaniami Warstw Korekcyjnych (Adjustments) w celu poprawy kolorów czy odzyskania detali fotografii. Poznasz też możliwości Kanałów w programie Adobe Photoshop.

Tryby Mieszania w Photoshop

Kurs Photoshop - Techniki Zaawansowane

Jednym z najważniejszych rozdziałów kursu jest ten, w którym poznasz Tryby Mieszania (Blend Modes), czyli narzędzie które daje ogromne możliwości, jednak jego opanowanie, zwłaszcza dla osób początkujących nie jest proste. Dlatego rozpoczniemy od lekcji teoretycznych, które tłumaczą mechanizmy działania Blend Modes i uzupełnimy je konkretną porcją praktyki i najlepszych sztuczek przy zastosowaniu tej funkcji Photoshopa.

Zobacz lekcję kursu - Wycinanie tła >>

Akcje w Photoshop

Kurs Photoshop - Techniki Zaawansowane

Cała kolejna część kursu poświęcona jest na omówienie akcji oraz automatyzacji programu Adobe Photoshop. Po obejrzeniu tych lekcji będziesz potrafił zautomatyzować nie tylko proste ale i bardziej złożone czynności w Photoshop, dzięki czemu oszczędzisz mnóstwo cennego czasu. Będziemy też pracować z Bridge, dowiesz się czym jest Manager Akcji jak również Contact Sheets.

Zobacz lekcję kursu - Manager Akcji w Photoshop >>

Narzędzie Liquify

Kurs Photoshop - Techniki Zaawansowane

Osobny rozdział w kursie przeznaczyliśmy też na omówienie możliwości kultowego narzędzia Liquify, które pozwala modyfikować i przesuwać piksele w ramach obrazu. Jest to narzędzie z którego na co dzień pracują osoby związane z retuszem czy fotomodelingiem, jednak jego funkcje mogą być w kreatywny sposób wykorzystane również w nieszablonowych zastosowaniach. Polecamy eksperymentowanie z Liquify!

Narzędzia drukowania w Photoshop

Kurs Photoshop - Techniki Zaawansowane

Od czasu do czasu spotykamy się z sytuacją, gdzie konieczne jest wykonanie wydruku bezpośrednio z Photoshop. Nowe narzędzia Photoshopa ułatwiają ten proces a ich opanowanie pozwala na łatwe zarządzanie projektami do druku. Oprócz tego dowiesz się jak wybrać ustawienia DPI, kolory, przygotować pliki dla drukarni czy wykonać podgląd grafiki na monitorze w rozmiarach identycznych z tymi po wydrukowaniu.

Wydajność w Photoshop

Kurs Photoshop - Techniki Zaawansowane

Wydajność aplikacji ma kluczowe znaczenie dla komfortu i szybkości naszej pracy. Wskazówki z tego działu przydadzą się osobom, które pracują z grafikami w wysokiej rozdzielczości lub posiadają nieco słabszy sprzęt, jednak tak na prawdę skorzysta z nich każdy, ponieważ świadomość ustawień wydajności jest kluczowa w procesie projektowania grafiki. Dowiesz się jak skonfigurować ustawienia systemowe jak i same ustawienia Photoshopa. Porozmawiamy też o zagadnieniach hardware-owych dotyczących pamięci RAM czy dysków twardych.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Kompleksowe omówienie ośmiu zagadnień zwiazanych z Photoshop
 • Pracę z narzędziami wyostrzania i poprawianie fotografii
 • Teorię koloru i mechanizmów Photoshopa związanych z jasnością, nasyceniem
 • Omówienie Akcji, które usprawnią Twoją pracę
 • Kompleksowe informacje na temat zastosowań Trybów Mieszania
 • Drukowanie oraz wydajność w Adobe Photoshop
 • Praca z narzędziem Liqify i retuszem
 • Szereg praktycznych zastosowań
 • Nowe, ciekawe funkcje Photoshopa CS6
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Photoshop - Techniki Zaawansowane, to pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która pracuje w Photoshop. Znajdziesz w nim wiele praktycznych wskazówek zarówno jeśli jesteś osobą średnio zaawansowaną, która dopiero się uczy, jak i w przypadku gdy pracujesz z Photoshopem już od dłuższego czasu. Staraliśmy się skoncentrować na praktycznych przykładach i mniej szablonowych zastosowaniach. Ponieważ w kursie nie omawiamy podstaw Photoshopa, osobom, które dopiero zaczynają pracę z programem polecamy wcześniejsze zapoznanie się z kursem Photoshop CC od Podstaw. Szczególnie polecamy także przerobienie kursu Photoshop dla Designerów, w którym znajdziesz więcej wskazówek o projektowaniu na potrzeby sieci i urządzeń. Już wkrótce ukażą się też kursy, które będą rozwinięciem kursu Technik Zaawansowanych, zachęcamy więc do regularnego odwiedzania eduweb.pl.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w Photoshop.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%