Kurs Photoshop Masterclass 2

Kurs Photoshop Masterclass 2

Tajniki Kreacji

Wprowadzenie

Chcesz poznać zaawansowane techniki fotomanipulacji oraz cyfrowego malarstwa? Ten kurs Adobe Photoshop Masterclass jest właśnie dla Ciebie! Autorem kursu jest Maciej “Valp” Hajnrich, cyfrowy artysta, projektant graficzny oraz art director z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Maciej przedstawia kompletny proces tworzenia autorskich ilustracji oraz omawia krok po kroku to, jak efektywnie wykorzystać techniki fotomanipulacji oraz cyfrowego malarstwa, które idealnie się uzupełniają podczas tworzenia surrealnych - i nie tylko - światów. Materiał, który obejmuje ponad 30 lekcji, dokładnie i szczegółowo omawia zagadnienia związane z pracą w Photoshopie - od szkicu, poprzez malowanie, wykorzystanie zdjęć, aż po finalną korekcję koloru i post produkcję.


 • Projektowanie postaci
 • Teksturowanie twarzy oraz innych obiektów
 • Tworzenie projektu w wysokiej rozdzielczości
 • Tworzenie brył imitujących 3D w środowisku 2D
 • Malowanie i modelowanie motywów roślinnych
 • Tworzenie efektu półprzezroczystości
 • Techniki maskowania oraz wycinania zdjęć
 • Praca z kolorem, zalety RGB, konwersja na CMYK
 • Artystyczny retusz, czyli tworzenie efektu malarskiego
 • Porównanie 8bit i 16bit na kanał
 • Kompletne pliki źródłowe

Wszystkie wykorzystane ilustracje są bogate w detal, tak więc prześledzenie procesu tworzenia każdej z nich pozwoli Ci zrozumieć jak efektywnie używać narzędzi Photoshopa do stworzenia unikatowego obrazu.

Matka Ziemia

Kurs Photoshop Masterclass 2

W tej części kursu wykorzystamy stockowe zdjęcia do stworzenia tytułowej Matki Ziemi, czyli postaci będącej częścią górskiego pejzażu. Skupimy się na efektywnym użyciu technik fotomanipulacji oraz cyfrowego malarstwa do opracowania wizerunku naszej postaci: zaczniemy od wyretuszowania (a właściwie wygładzenia) portretu, a następnie stworzymy oryginalną fakturę twarzy z wykorzystaniem tekstur. Postać Matki Ziemi będzie posiadać akcenty futurystyczne, takie jak szklany hełm, unikalne detale na twarzy czy też roślinny mózg, a wszystkie te elementy namalujemy od podstaw.

W dalszej części zajmiemy się tworzeniem górskiego pejzażu. Tutaj także będziemy bazować na zdjęciach, a naszym głównym narzędziem będzie pędzel. Sprawdzimy jakie pędzle najlepiej sprawdzą się do malowania gór, mgieł, chmur a także śniegu. Dowiemy się jak efektywnie wykorzystać zdjęcia oraz jak wykonać korekcję koloru do stworzenia imponującej ilustracji fantasy.

Ósemka Karo

Kurs Photoshop Masterclass 2

Ilustracja karty do gry. Będzie to surrealna ósemka stworzona z gałek ocznych, ułożonych jedna na drugiej, którą następnie umieścimy w szklanym zbiorniku w kształcie symbolu karo. Zaczniemy od przygotowania szkicu, który posłuży nam za bazę do tworzenia całej ilustracji. W kolejnych lekcjach będziemy zastępować elementy robocze materiałem, który powstanie z wykorzystaniem narzędzi takich jak Pędzel czy Lasso. Do stworzenia szklanych paneli i efektu cieczy wykorzystamy techniki cyfrowego malarstwa, natomiast za pomocą zdjęć dodamy tekstury, aby całość była jeszcze bardziej realistyczna i bogata w detal.

W ten sposób połączymy techniki cyfrowego malarstwa oraz fotomanipulacji do stworzenia szklanych paneli a także tytułowej ósemki, do powstania której wykorzystamy zdjęcia gałki ocznej i którą następnie w kreatywny sposób przerobimy na symbol karty do gry. Całość umieścimy w zaprojektowanym przez nas szablonie. Omówimy także zagadnienia związane z wyborem przestrzeni kolorystycznej oraz z pracą w wysokiej rozdzielczości gotowej do druku. W ten sposób dowiesz się jak wykorzystać potencjał Photoshopa oraz jakie są korzyści płynące z pracy w wybranej przestrzeni kolorystycznej.

Strażnik Sadu

Kurs Photoshop Masterclass 2

Projekt ilustracji wykorzystanej na okładce magazynu Practical Photoshop Polska. Tym razem omówimy techniki tworzenia niezbędne do stworzenia surrealnej ilustracji, którą zbudujemy od podstaw. Głównym elementem tej części kursu będzie tworzenie motywów roślinnych oplatających fragmenty lewitującej bryły. Omówimy techniki przygotowania materiałów: od maskowania zdjęć, po malowanie korzeni, tak, aby wszystkie elementy do siebie idealnie pasowały. Wykorzystamy także narzędzia Photoshopa do modelowania korzeni w taki sposób, aby ich kształt formował kształt z naszego szkicu.

Z tej części kursu dowiesz się jak wprowadzić efekty świetlne oraz cząsteczkowe, a także pozostałe detale, dzięki którym ilustracja stanie się jeszcze bardziej surrealna. Docelowo omówimy także techniki post produkcji oraz korekcji koloru. Będziemy eksperymentować z adjustami oraz trybami krycia. Skupimy się także na sposobach polepszenia jakości finalnej ilustracji dzięki zwiększeniu dokładności, z jaką Photoshop renderuje nasz projekt. Przećwiczymy także narzędzia do pracy z tekstem i stworzymy przykładowy projekt graficzny, w którym typografia jest integralną częścią ilustracji.

Materiał dodatkowy

Kurs Photoshop Masterclass 2

W tej części kursu w dalszym ciągu będziemy omawiać techniki fotomanipulacji oraz cyfrowego malarstwa. Wykorzystując narzędzia Photoshopa stworzymy realistyczny efekt 3D przy pomocy narzędzi do projektowania grafiki dwuwymiarowej: wykorzystując zdjęcia oraz tekstury stworzymy lustrzane powierzchnie dla naszych kryształów. W kolejnej części kursu dowiesz się jak zorganizować plik oraz jak edytować kolory tak, aby zmiana scenerii z ciemnego lasu na zimową była szybka i efektywna. Następnie zajmiemy się tworzeniem maski-czaszki. Dowiesz się jak wykorzystać narzędzia z Photoshopa do szkicowania oraz malowania maski dla naszej postaci od podstaw. Dowiesz się także jak teksturę z wykorzystaniem pędzli a także jak wprowadzić refleksy świetlne do finalnego projektu.

Kurs Photoshop Masterclass 2

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Photoshop Masterclass został przygotowany z myślą o osobach, które pracują w Photoshopie i chcą tworzyć autorskie ilustracje. Jeśli jesteś początkującym artystą i zapoznałeś się już z podstawami, to dzięki temu kursowi dowiesz się jak tworzyć niezwykłe ilustracje z wykorzystaniem zdjęć oraz technik cyfrowego malarstwa. Autor przedstawia własne sztuczki, dzięki którym te dwie techniki uzupełniają się wzajemnie. Osobom, które dopiero zaczynają poznawać Photoshopa, polecamy wcześniejsze zapoznanie się z Kursem Photoshop CC od Podstaw oraz Kursem Adobe Photoshop - Techniki Zaawansowane. To także kurs dla tych z Was, którzy pracują już z Photoshopem od dawna, np. przy projektowaniu stron WWW albo w poligrafii, ale chcą poznać zaawansowane techniki fotomanipulacji. Nowo nabyte umiejętności przydadzą się szczególnie podczas pracy dla branży muzycznej, filmowej, gier wideo, a także w reklamie - czyli wszędzie tam, gdzie kreatywność jest tak samo ważna, jak znajomość oprogramowania.

Kurs Photoshop Masterclass 2

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%