Kurs Photoshop dla Designerów

Kurs Photoshop dla Designerów

Projektowanie na potrzeby stron WWW

Wprowadzenie

Poznaj aktualne techniki pracy z projektowaniem dla sieci oraz urządzeń przenośnych. W kursie dowiesz się jak wykorzystać potencjał narzędzi Photoshop do przygotowania modnych, webowych grafik oraz stworzenia layoutu strony WWW. Kurs zawiera także szereg wskazówek, które przyspieszą Twoją pracę!


 • Ciekawe techniki pracy z grafikami na potrzeby sieci
 • Kompletny projekt układu strony głównej serwisu od A do Z
 • Szereg praktycznych przykładów nietypowego wykorzystania narzędzi Photoshopa
 • Praca z narzędziami jak Layer Comps, Smart Objects czy schemat pracy PSD do HTML5
 • Kreatywne użycie tekstur i tworzenie modnych elementów jak szlaczki, przyciski, ikonki
 • Cięcie i optymalizacja grafiki na potrzeby sieci

Co znajdziesz w kursie Photoshop?

Przede wszystkim kurs nakierowany jest na praktykę. Zobaczysz szereg przykładów, w których wykorzystamy ciekawe narzędzia Photoshopa. W kursie omówimy szereg technik przydatnych podczas projektowania nowoczesnych stron WWW oraz grafik na potrzeby sieci i różnych ekranów. W części praktycznej od podstaw zaprojektujemy układ strony, naszpikowany modnymi elementami graficznymi jak wstążki czy przyciski.

Zobacz podgląd jednego z projektów >>

Ustawienia i tworzenie na różne ekrany

Kurs Photoshop dla Designerów

W kursie skonfigurujemy Photoshopa do pracy z projektami dla sieci a także omówimy szereg technik projektowania na wiele ekranów i rozdzielczości stanowiących nowoczesny, mobilny ekosystem. Dowiesz się też jak optymalnie wykorzystać siatkę z użyciem 960 Grid System i ułatwić sobie projektowanie stron z pomocą Akcji w Photoshop a także, czym jest pixelowa perfekcja i jak uzyskać ją we współpracy z Illustratorem.

Grafiki i animacje do sieci

Kurs Photoshop dla Designerów

Zajmiemy się także tworzeniem grafik, które możesz wykorzystać jako bannery. Ponadto, z pomocą Photoshopa przygotujemy animowane gify, których użyjesz na przykład w kampaniach AdWords. Poznasz też ciekawe techniki pracy z wzorkami, które pozwolą Ci praktycznie każdą bitmapę przerobić na efektowny, elastyczny pattern.

Zobacz lekcję kursu - Wykorzystanie Layer Comps >>

Tipsy, triki, przydatne wskazówki

Kurs Photoshop dla Designerów

Pierwsza część kursu stanowi zbiór lekcji, które pokazują konkretne, nieraz nieszablonowe, zastosowanie narzędzi na szeregu przykładów. Lekcje są ze sobą luźniej powiązane a omawiane w nich techniki znajdą zastosowanie przy rozwiązaniu wielu problemów. Dowiesz się między innymi wszystkiego o profilach kolorów dla sieci i narzędziach, z których warto korzystać aby uzyskać optymalne kolory. Przyjrzymy się też nowym narzędziom w Photoshopie CS6 oraz stworzymy ciekawy, kosmiczny krajobraz wykorzystując szereg ciekawych technik.

Praktyczny projekt układu strony (layoutu)

Kurs Photoshop dla Designerów

W drugiej części kursu zajmiemy się natomiast pracą z kompletnym projektem witryny. Rozpoczniemy od siatki i zaprojektujemy wszystkie elementy naszej strony WWW. Dowiesz się jak wygląda schemat pracy dalszego eksportu layoutu na potrzeby HTML5 a także jak stworzyć modne, webowe efekty jak wzorki, szlaczki, ribbony, guziki i inne. Po stworzeniu układu dowiesz się także jak przygotować i pociąć grafikę na potrzeby strony WWW.

Jeszcze więcej Photoshopa

Kurs Photoshop dla Designerów

To nie wszystko! W kursie skoncentrujemy się też na szczegółach - stworzymy własne ikonki czy szablony pod tak zwane Sprite'y, czyli zestawy grafik, które przy pomocy HTML5 i CSS można umieszczać na stronach WWW. Jest to jeden z kursów, który wchodzi w skład obszernego Kompendium Photoshop, w ramach którego poznasz jeszcze więcej ciekawych, zaawansowanych technik. Więcej o Kompendium dowiesz się poniżej.

Zobacz lekcję kursu - Techniki pracy z wzorkami >>

Cięcie i optymalizacja grafiki do sieci

Kurs Photoshop dla Designerów

Kurs Photoshop dla Designerów zawiera również rozdział dotyczący pracy z narzędziami służącymi do cięcia naszej grafiki na potrzeby jej wdrożenia do HTML. Dowiesz się również jak korzystać z najbardziej popularnych formatów plików do sieci oraz jak uzyskać najmniejszy możliwy rozmiar pliku przy najlepszej jakości.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Ciekawe techniki pracy z grafikami na potrzeby sieci
 • Kompletny projekt układu strony głównej serwisu od A do Z
 • Wprowadzenie do projektowania na wiele platform i rozdzielczości
 • Wskazówki do projektów mobilnych i np. ekranów Retina
 • Szereg praktycznych przykładów nietypowego wykorzystania narzędzi Photoshopa
 • Praca z narzędziami jak Layer Comps, Smart Objects czy schemat pracy PSD do HTML5
 • Kreatywne użycie tekstur i tworzenie modnych elementów jak szlaczki, przyciski, ikonki
 • Nowe, ciekawe funkcje Photoshopa CS6
 • Cięcie i optymalizacja grafiki na potrzeby sieci
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Photoshop dla Designerów to pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która pracuje w Photoshop. Zawiera on zbiór przydatnych wskazówek, które przydadzą się zwłaszcza osobom, które projektują grafiki na potrzeby sieci oraz ekranów urządzeń przenośnych. Jeśli jesteś webdesignerem, lub też nawet okazjonalnie tworzysz webowe grafiki, bannery, layouty stron WWW - ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Ponieważ w kursie nie omawiamy podstaw Photoshopa, osobom, które dopiero zaczynają pracę z programem polecamy wcześniejsze zapoznanie się z kursem Photoshop CC od Podstaw. Mamy też dobre wiadomości dla tych z Was, którzy czekają na więcej materiałów z Photoshopa. Kurs Photoshop dla Designerów to pierwsza część Kompendium Photoshop, które wkrótce ukaże się na eduweb.pl. Zachęcamy do lektury wpisu na blogu. Możesz też zapoznać się z kursami, które pozwolą stworzony układ zakodować do gotowej strony WWW jak HTML - Podstawy oraz HTML5 w Praktyce.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w Photoshop.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%