Kurs Fotografia i Photoshop

Kurs Fotografia i Photoshop

od Planu do Postprodukcji

Wprowadzenie

Witaj w kursie Fotografia i Photoshop! Materiał który dla Ciebie przygotowaliśmy, zawiera kompleksowe omówienie procesu, jaki przechodzi profesjonalne zdjęcie reklamowe, począwszy od przygotowania planu, a skończywszy na postprodukcji. Jeśli pracujesz z Photoshopem, poznasz mnóstwo zaawansowanych technik, oraz dowiesz się jak pracuje fotograf na planie. Jeśli fotografujesz - wysłuchasz wskazówek eksperta, ale także dowiesz się jak wiele można wycisnąć z ujęcia w procesie postprodukcji! Co znajdziesz w Kursie?


 • Relację i szkolenie z planu zdjęciowego
 • Tajniki fotografii samochodowej
 • Uniwersalne techniki fotografii produktowej
 • Kompletny proces retuszu czterech efektownych ujęć
 • Masę wskazówek dotyczących technik pracy w Photoshop
 • Pracę z kolorem, czyszczeniem zdjęcia, wyostrzaniem i efektami
 • Kompletne pliki źródłowe które wykorzystasz do stworzenia własnej pracy
 • Wskazówki doświadczonego fotografa i specjalisty od postprodukcji

Organizacja pracy

Zanim przejdziemy do właściwej części postprodukcji, zobaczysz proces wybierania właściwych zdjęć w Aperture, a także część dotyczącą pracy z Adobe Bridge, gdzie odpowiednio oznaczymy i zrecenzujemy nasze zdjęcia, a także zorganizujemy je w intuicyjne kolekcje na podstawie których wykonamy finalną kompozycję.

Praca z kolorami i wstępny retusz zdjęcia

Rozpoczniemy od prostych narzędzi korekty koloru z pomocą Camera Raw, a następnie przejdziemy do bardziej zaawansowanych technik neutralizacji już w Adobe Photoshop. Wybrane ujęcia zaimportujemy na warstwy i zajmiemy się ich wstępną obróbką przez wyczyszczenie zbędnych elementów. Poznasz tutaj narzędzia, które pozwolą skutecznie usunąć niepożądane elementy fotografii, w tym narzędzia Content Aware, techniki odszumiania oraz inne sprytne sztuczki.

Światła i cienie w postprodukcji

Następnie przejdziemy do ustawienia elementów naszej kompozycji względem oświetlenia, które dobierzemy a także dodamy realistyczne efekty padania światła rozjaśniając i przyciemniając niektóre fragmenty zdjęć. Te i wiele więcej techni stanowią fundament postprodukcji, który wykorzystasz również w innych fotografiach.

Zobacz przykładową lekcję z procesu postprodukcji >>

Techniki rozmywania i wyostrzania

Podczas kursu przerobimy szereg ciekawych sposobów na wyostrzanie zdjęć, tak aby uchwycić ich najlepsze detale i zaprezentujemy szereg technik, które pozwolą uzyskać idealnie ostre obrazy. Ponadto, będziemy pracować z rozmyciem oraz innymi sztuczkami, które pozwolą wyodrębnić plany na naszym zdjęciu, co będzie niezwykle przydatne do uzyskania złudzenia jadącego auta na jednej z naszych fotografii.

Finalna kompozycja w garażu

Pokażę Ci także, jak można wycisnąć jeszcze więcej z gotowej kompozycji. Jedno ze zdjęć, które uzyskamy w wyniku postprodukcji ujęcia w garażu, na przestrzeni kolejnych dwóch lekcji, w rekordowo krótkim czasie w Photoshop przekształcimy w dwa kolejne, dobrze wyglądające ujęcia. Jak się okaże, po osiągnięciu interesującego rezultatu warto poświęcić jeszcze trochę czasu na pracę nad tym samym zdjęciem, a rezultat może pozytywnie Cię zaskoczyć!

Pliki źródłowe do Twojej dyspozycji

Razem z kursem otrzymasz kompletny zestaw plików źródłowych, dzięki którym będziesz mógł na bieżąco pracować z kursem tak aby uzyskać podobne rezultaty, jak również stworzyć swoją własną pracę opartą na przygotowanych przez nas fotografiach, którą zamieścisz w portfolio. Na przestrzeni kursu poznasz dziesiątki technik, które pozwolą Ci wykorzystać te materiały w niezwykle kreatywny sposób. Być może uzyskasz jeszcze lepsze efekty niż w kursie! Otrzymasz także dodatkowy zestaw zdjęć z wnętrzem samochodu, którego nie omawiamy szczegółowo w kursie po to abyś mógł poznane techniki zastosować samodzielnie tworząc tą świetną fotografię. Zdjęcia możesz wykorzystać do tworzenia prac niekomercyjnych.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Relację i szkolenie z planu zdjęciowego
 • Tajniki fotografii samochodowej
 • Uniwersalne
 • techniki fotografii produktowej
 • Kompletny proces retuszu czterech efektownych ujęć
 • Masę wskazówek dotyczących technik pracy w Photoshop
 • Pracę z kolorem, czyszczeniem zdjęcia, wyostrzaniem i efektami
 • Kompletne pliki źródłowe które wykorzystasz do stworzenia własnej pracy
 • Wskazówki doświadczonego fotografa i specjalisty od postprodukcji
 • ...i wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Fotografia i Photoshop jest przeznaczony dla osób, które fotografują bądź zajmują się postproduckją zdjęć. Graficy znajdą w nim informacje o tym, jak pracuje fotograf na planie, ale przede wszystkim niezwykle obszerną część z zaawansowanymi technikami w Photoshop, natomiast osoby które interesują się fotografią będą mogły podpatrzeć jak pracuje ekspert na planie a także jak wielkie możliwości daje postprodukcja. Mile widziane są tutaj podstawy Photoshop. Jeśli pasjonujesz się fotografią i jej obróbką, zarówno jeśli jesteś amatoerem jak i zaawansowanym fotografikiem, ten kurs na pewno będzie kopalnią inspiracji, wiedzy i pomysłów.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w Photoshop.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Otrzymasz wiele gotowych projektów, które ułatwią Ci pracę.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%