Kurs Adobe Muse

Kurs Adobe Muse

Tworzenie Stron WWW

Wprowadzenie

Twórz świetne witryny w środowisku graficznym - bez kodowania! Odkryj potencjał edytora, który umożliwia intuicyjne tworzenie stron WWW i przygotuj w rekordowym czasie estetyczną, prostą witrynę czy landing page. Teraz możesz także tworzyć strony responsywne, które świetnie wyglądają na każdym urządzeniu i rozdzielczości. Jeśli chcesz stworzyć swoją pierwszą witrynę lub masz doświadczenie w tworzeniu stron, ale chcesz znacznie przyspieszyć proces pracy z prostymi witrynami - Muse to najlepsze rozwiązanie!


 • Praktyczny projekt strony od A-Z
 • Responsywny serwis na wiele urządzeń
 • Praca z projektami One-Page
 • Wdrażanie widgetów jak galeria czy menu
 • Eksport na serwer i edycja w przeglądarce
 • Komponenty jak mapa, Google, Facebook
 • Efekty Parallax na stronie
 • I wiele więcej!

W kursie skoncentrujemy się na praktycznym przykładzie witryny, który wykorzystuje jak najwięcej narzędzi Adobe Muse. Przy okazji budowania kompletnej strony WWW skorzystamy z gotowych widgetów jak galeria czy rozwijane menu, zdefiniujemy tło i galerię na całą wielkość okna przeglądarki, przypniemy do przeglądarki niektóre z elementów witryny oraz wykorzystamy integrację z Adobe Photoshop i innymi narzędziami, aby przyspieszyć pracę. Na koniec opublikujemy gotową stronę oraz włączymy opcje edycji bezpośrednio w przeglądarce!

Od Planowania do Publikacji

Kurs Adobe Muse

Z pomocą Adobe Muse możesz przejść przez wszystkie etapy projektowania strony WWW, począwszy od intuicyjnego planowania mapy witryny, przez projektowanie, aż do momentu publikacji strony w sieci. W tej części zajmiemy się też przygotowaniem i organizacją treści dla witryny, przejrzymy darmowe zasoby, a także będziemy pracować ze Stronami Wzorcowymi, które pozwolą znacznie uprościć wdrażanie poprawek do najważnieszych komponentów w obrębie całej witryny.

Praca z gotowymi komponentami

Kurs Adobe Muse

Muse oferuje szereg komponentów, które możesz umieścić na stronie po prostu przeciągając je z panelu. Edycja tych elementów jest bardzo prosta i intuicyjna - bez problemu możesz zmienić zawartość przesuwanych paneli czy wyedytować grafikę, a także poszczególne stany przycisków. Biblioteki komponentów można rozszerzać instalując dodatki do Muse, jednak nawet te domyślne oferują mnóstwo ciekawych rozwiązań jak galerie, tooltipy, dynamiczne menu, obsługa przycisków social media, rozwijane panele i wiele więcej!

Esencja praktycznej pracy w Adobe Muse

Kurs Adobe Muse

Podczas całego kursu postaram się przekazać Ci jak najwięcej praktycznych, ciekawych wskazówek oraz trików w Adobe Muse. Skoncentrujemy się na nieszablonowym wykorzystaniu komponentów po to, aby osiągnąć świetne efekty, niekoniecznie zgodne z typowym przeznaczeniem danego widżetu. Wykorzystamy nietypowe rozwiązania do tworzenia efektownych animacji na przyciskach czy efektów rozwijanego menu. Tych wskazówek nie znajdziesz w popularnych tutorialach o Muse czy dokumentacji.

Responsive Web Design w Muse

Kurs Adobe Muse

Jedną z najciekawszych nowości w Muse jest możliwość tworzenia stron w pełni responsywnych, opartych o tak zwane breakpointy, które można łatwo edytować i dopasowywać elementy, które zawierają. Omówimy wszystkie aspekty tworzenia elastycznego projektu a także udzielę Ci szeregu wskazówek dotyczących dobrych praktyk tworzenia stron w technice RWD. Jest to absolutnie kluczowa strategia, którą premiuje także wyszukiwarka Google promując w wynikach organicznych strony zaprojektowane zgodnie z konwencją Responsive Web Design.

Własne Komponenty i edycja kodu HTML

Kurs Adobe Muse

Muse oferuje pracę w środowisku graficznym, nieco zbliżonym do Adobe InDesign. Jeśli jednak chcesz rozszerzyć możliwości Twojej strony, masz możliwość ingerencji w kod HTML Twojej witryny. W trakcie kursu dowiesz się jak dodać własne kawałki kodu czy nadpisać pewne style CSS w ramach Twojej witryny. Pokażę Ci także jak z pomocą tego sposobu dodać na stronę elementy takie jak mapy Google, filmy z YouTube czy inną dynamiczną zawartość!

Szybkie publikowanie oraz edycja w przeglądarce

Kurs Adobe Muse

Publikacja gotowej strony w Muse jest niezwykle prosta - z pomocą jednego kliknięcia możesz wysłać stronę na własny serwer FTP, jeśli takim dysponujesz lub skorzystać z opcji hostowania Twojej strony na serwerach Adobe, również w niezwykle intuicyjny sposób. To znaczy, że w przeciągu kilku sekund Twoja strona będzie dostępna w sieci! Późniejsza aktualizacja jest niezwykle prosta i także sprowadza się do użycia jednego przycisku. Co ciekawe, strony w Muse można także edytować bezpośrednio w przeglądarce, z dowolnego miejsca!

Lightbox oraz Galeria Zdjęć

Kurs Adobe Muse

W Muse możesz bardzo łatwo dodać na stronę gotową galerię zdjęć. Jest ona w pełni edytowalna - możesz zarządzać rozmiarami i położeniem miniaturek a także uruchomić galerię w oknie lightbox po przyciemnieniu całej strony z aktywną opcją pokazu slajdów. Dowiesz się także jak tworzyć niestandardowe galerie a także dopasować je do różnych rozdzielczości.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które zamierzają się zająć, albo już zajmują się projektowaniem stron WWW i chcą wykorzystać potencjał Adobe Muse, aby tworzyć proste strony w rekordowym czasie. Ponieważ strony projektujemy w środowisku graficznym, kurs mogą wykorzystać graficy, którzy chcą bez kodowania stworzyć działającą stronę WWW z ciekawymi komponentami lub nawet osoby zajmujące się na co dzień promocją czy prowadzące firmę, które nie mają dogłębnej wiedzy technicznej. Również ci z Was, którzy na co dzień pracują jako webdeweloperzy, używając Muse oszczędzą mnóstwo cennego czasu!

Jeśli chcesz projektować strony WWW, wizytówki, landing page i inne proste formy, wzbogacone o ciekawe komponenty z użyciem najnowszych standardów - ten kurs jest dla Ciebie!

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i tworzyć profesjonalne witryny internetowe!
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%