Kurs Autodesk Maya

Kurs Autodesk Maya

Techniki Pracy

Wprowadzenie

Wykorzystaj potencjał jednej z najbardziej popularnych i cenionych aplikacji do tworzenia grafiki 3D Autodesk Maya. Obszerny kurs, który dla Ciebie przygotowaliśmy, prowadzony jest przez najwyższej klasy eksperta - praktyka, który od podstaw wprowadzi Cię w fantastyczny świat Maya.Interfejs i środowisko pracy

W kursie poznasz podstawy pracy z aplikacjami 3D oraz niezbędną teorię i pojęcia, która pozwoli Ci rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie. Rozpoczniemy od omówienia interfejsu Autodesk Maya, wskazując podstawowe panele, ich możliwości, oraz najważniejsze funkcje i widoki aplikacji. Gdy będziesz już zaprzyjaźniony z aplikacją, przejdziemy do bardziej ambitnych zadań polegających na modelowaniu, kamerach i oświetleniu oraz renderowaniu i animacji.

Najważniejsze narzędzia i modelowanie

Kurs Maya - Techniki Pracy

Od podstaw, krok po kroku, poznasz narzędzia Autodesk Maya. Począwszy od interfejsu i najważniejszych preferencji aplikacji, przez wykorzystanie kluczowych funkcji, aż do bardzo praktycznych projektów związanych z tworzeniem i edycją modeli 3D oraz renderowaniem i publikacją gotowych scen. W trakcie kursu, poznasz różne metody tworzenia trójwymiarowych obiektów oraz ich modelowania z pomocą krzywych czy NURBS. Poznane techniki będziesz mógł dopasować do projektu, nad którym pracujesz tak, aby proces tworzenia modeli przebiegał optymalnie i szybko.

Materiały i tekstuturowanie

Kurs Maya - Techniki Pracy

Poza standardowymi funkcjami spotykanymi również w innych programach tego typu, Maya pozwala na łatwą symulację takich obiektów i zjawisk jak ciecze, gazy, tkaniny, sierść oraz różnego typu kolizje - wgniecenia, odkształcenia i inne. W kursie zajmiemy się pracą z różnymi materiałami, które wykorzystamy do oteksturowania stworzonych przez nas obiektów tak, aby uzyskać jak najbardziej realistyczne i najciekawsze efekty.

Oświetlenie i kamery

Kurs Maya - Techniki Pracy

W kursie dowiesz się także jak przygotować scenę i kompozycje, którą będziesz mógł później wykorzystać na potrzeby filmu, animacji czy reklamy. Nauczysz się pracować z różnymi rodzajami świateł w Autodesk Maya, dowiesz się które z nich najlepiej sprawdzają się w konkretnych warunkach i środowisku. Nauczysz się także korzystać z kamer i umieszczać je w scenie aby z łatwością przygotować grunt pod animację.

Animacja w Maya i postprodukcja w After Effects

Kurs Maya - Techniki Pracy

W kursie obszerny rozdział poświęciliśmy na omówienie mechanizmów animacji wraz z najważniejszymi technikami pracy w zakresie animowania trójwymiarowych obiektów i kamer. Najpierw zdobędziesz informacje o tym jak działa animacja, czym są klucze, jak nadać jej realizm, a następnie zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktycznym, kursowym projekcie. Przygotowaną w Maya animację zaimportujemy następnie do Adobe After Effects po to, aby dodać efekty wizualne, refleksy i w końcu wyrenderować gotową zanimowaną scenę. Taki proces możesz spotkać przy większości realizacji na potrzeby reklamy czy kina.

Zobacz lekcję kursu - Zmiana położenia animacji >>

Praktyczny projekt i wiedza od eksperta

Kurs Maya - Techniki Pracy

W kursie nie zabrakło także konkretnego, praktycznego projektu w którym usystematyzujesz wiedzę zdobytą wcześniej, jak również stworzysz niezwykle realistyczny model telefonu, który następnie zanimujemy uzyskując efekt nadający się do spotu TV. Przez cały czas trwania kursu będziesz poznawał warsztat Macieja Benczarskiego, świetnego specjalisty - praktyka, który od ponad 10 lat zajmuje się 3D w Maya tworząc projekty dla największych marek. Podczas kursu poczujesz się, jakbyś nabywał wiedzę stojąc za jego plecami i obserwując pracę, jednocześnie słuchając precyzyjnych wskazówek.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Podstawy 3D oraz najważniejsze zagadnienia teoretyczne
 • Omówienie interfejsu i najważniejszych narzędzi Autodesk Maya
 • Różne sposoby modelowania obiektów 3D
 • Pracę z teksturami oraz materiałami dla stworzonych obiektów
 • Działanie kamer i oświetlenie sceny
 • Praktyczne wskazówki eksperta - praktyka
 • Narzędzia animacji w Maya
 • Praktyczny projekt reklamówki TV
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które zaczynają od podstaw przygodę z 3D i programem Autodesk Maya. Jednak poza omówieniem niezbędnych podstaw, w kursie koncentrujemy się na praktycznych przykładach oraz esencji pracy z tą rewelacyjną aplikacją 3D. Poza omówieniem zagadnień podstawowych, w kursie omawiamy także praktyczny projekt oraz zawiera on szereg wskazówek od eksperta w zakresie Maya, zatem również osoby średnio zaawansowane znajdą w nim coś dla siebie. Polecamy także uzupełnienie umiejętności o elementy After Effects, które pozwolą Wam tworzyć jeszcze lepsze finalne rezultaty stilli oraz animacji - kursy After Effects znajdziecie tutaj.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe pluginy dla WordPress.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%