Kurs Tworzenia Startupów

Kurs Tworzenia Startupów

Budowanie Dochodowego Biznesu

Wprowadzenie

W kursie dowiesz się wszystkiego, co jest niezbędne do właściwego zaplanowania i rozwoju dochodowego biznesu. Niezależnie od tego, czy zamierzasz uruchomić startup internetowy, czy inny, a nawet wdrożyć nowy produkt w ramach firmy, kurs przeprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie najważniejsze czynności. Zaczniemy od definiowania modelu biznesowego i pracy w oparciu o Canvas, określenia grupy docelowej i przetestowania tego, czy Twój produkt ma szansę na sukces. Dowiesz się jak wybrać właściwe osoby do Twojego przedsięwzięcia, jak się z nimi rozliczać, poznasz narzędzia analityczne i stworzysz plan biznesowy, który zrobi wrażenie na inwestorach. Wszystko to i wiele więcej opowie Ci Paweł Sieczkiewicz - praktyk, jeden z twórców firmy będącej liderem polskiej telemedycyny i aspirującej do międzynarodowego sukcesu – Telemedi.co.


 • Pomysł na startup i modelu biznesowy
 • Business Model Canvas
 • Metoda Lean Startup
 • Customer Development
 • Umowy między wspólnikami
 • Tworzenie i testowanie produktu
 • Przydatne narzędzia Poszukiwanie inwestora
 • I wiele, wiele więcej!

Stwórz swój własny startup!

Kurs ma za zadanie przeprowadzić Cię przez cały proces tworzenia własnego startupu, od szukania pomysłu na biznes, przez pracę nad modelem biznesowym, oraz sprawdzenie przed wydaniem pieniędzy czy Twój biznes ma szanse kiedykolwiek być rentowny. Następnie, gdy znajdziesz już taki rynek, skupimy się na budowie produktu zarówno własnymi siłami, jak i przy wykorzystaniu programistów - dam CI kilka rad odnośnie współpracy z innymi wykonawcami, oraz odnośnie samego zarządzania projektami, tak aby udało się uruchomić Twój startup w jak najkrótszym czasie i testować nim rynek.

Kurs Tworzenie Startupów

Dużo uwagi poświęcimy marketingowi i sprzedaży, zarówno skierowanej do klientów biznesowych (tak zwane B2B), jak i indywidualnych (czyli popularnie B2C). W kursie znajdziesz też kilka lekcji z dodatkowymi informacjami, które powinny dać Ci spojrzenie na proces inwestycyjny oraz inne warte uwagi inicjatywy, które mogą Ci się przydać w rozwoju biznesu.

Model Biznesowy

Kurs Tworzenie Startupów

By zrobić pierwszy krok potrzebujemy pomysłu. Jeśli już go masz, sprawdzimy jak wygląda Twoja konkurencja pośrednia i bezpośrednia oraz w jaki sposób możesz się od niej wyróżnić. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu, podsunę Ci źródła inspiracji. Porozmawiamy również o tym, jaki wybrać model biznesowy do rozpoczynanego projektu. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie prezentując kilka podstawowych modeli biznesowych znanych z innych projektów, które odniosły sukces. Na podstawie tego z łatwością wybierzesz ten, który przyniesie Ci największe zyski i sprawdzi się najlepiej do Twojej działalności.

Metodologie i narzędzia, Business Model Canvas

Kurs Tworzenie Startupów

W kolejnej części kursu porozmawiamy o takich zagadnieniach i narzędziach jak Business Model Canvas. Poznasz informacje dotyczące popularnych metodologii w Tworzeniu startupów oraz dowiesz się jakie poszczególne z nich niosą ze sobą korzyści, oraz jak zastosować je do Twojej działalności. Porozmawiamy również o tym jak wybrać odpowiedniego wspólnika i zastanowimy się dlaczego w ogóle warto to zrobić. Usłyszysz kilka porad dotyczących tego, w jaki sposób sprawdzić czy Twój wspólnik jest odpowiednim partnerem, oraz na co zwrócić uwagę podpisując umowę określającą zasady współpracy. Dowiesz się też jakie są najpopularniejsze metody rozliczania w startupie.

Tworzenie Produktu

Kurs Tworzenie Startupów

Cały obszerny dział będzie poświęcony również tworzeniu Twojego produktu. Kiedy już odrobisz zadaną pracę domową i upewnisz się, że warto inwestować w dany pomysł, bo ma szansę być rentowny - przystąpimy do budowy produktu. Powiemy kiedy warto zlecić to zewnętrznej firmie, a kiedy samemu zatrudnić ludzi do współpracy. Znowu porozmawiamy o możliwych formach rozliczeń, oraz - możesz zlecić to firmie programistycznej lub samemu znaleźć programistów do współpracy. O tym dowiesz się z tego działu. W rozdziale z przydatnymi narzędziami poznasz produkty do mierzenia, testowania oraz komunikacji i sprzedaży, które mogą pomóc Ci rozwinąć swój produkt.

Od autora:

Postaram się by ten kurs był dla Ciebie przedsionkiem dla zdobywania informacji związanych z umiejętnościami. Chcę by był dla Ciebie źródłem wiedzy oraz miejscem, które wskaże Ci inne źródła, z których możesz ją czerpać. W jednym miejscu zebrałem informacje, których musiałbyś szukać w wielu źródłach, dodałem do nich też wiele moich spostrzeżeń wynikających z naszego doświadczenia przy rozwijaniu kilku projektów. Jeśli trafisz na zagadnienia o których jeszcze nie słyszałeś, to wszystko pozwoli Ci nabyć świadomą niekompetencję, czyli miejsca w których będziesz wiedział, że brakuje Ci wiedzy i potrzebujesz ją uzupełnić. Ja sam mam swoją długą listę tych punktów i nieustająco ją uzupełniam. Bardzo ważne będzie dla mnie, jeśli podzielisz się ze mną wrażeniami na temat kursu. Informuj mnie na bieżąco o postępach w swoim projekcie, a jeśli będę mógł Ci pomóc w pracy nad projektem, daj znać.

Jeszcze jedną rzeczą, o której specjalnie nie wspomniałem aż do teraz - dla podkreślenia znaczenia, jest zasada ‘pay it forward’. Kultura otwartości i bezinteresownego pomagania osobom w Twoim otoczeniu (my oczywiście odnosimy to do kontekstu budowy biznesu). Nie jest to do końca takie bezinteresowne, bo zakłada to, że nawet jeśli osoba której pomagasz nie będzie w stanie Ci się odwdzięczyć, zrobi to inna osoba, której to pomoże ktoś inny, dotknięty chęcią pomocy bliźniemu.
- Paweł Sieczkiewicz, Telemedi.co

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które mają pomysł na biznes, ale nie wiedzą jak zacząć i co ich czeka, oraz dla wszystkich tych, którzy chciałyby spróbować założyć startup, ale nie wiedzą, jak znaleźć pomysł na niego. Z kursu skorzystają również Ci, którzy rozpoczęli już prace nad własnym startupem, ale zastanawiają się w jaki sposób rozwinąć swój biznes i zwiększyć szanse na sukces.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobywanej wiedzy.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i zwiększyć swoje szanse na sukces finansowy.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%