Kurs Lightroom Classic CC

Kurs Lightroom Classic CC

Techniki Pracy

Wprowadzenie

Rozpoczynasz swoją przygodę z obróbką fotografii, bądź już pracujesz, ale chcesz poznać wszystkie możliwości, jakie daje Ci Lightroom? Adobe Lightroom to fantastyczne narzędzie, dedykowane zarówno dla profesjonalnych fotografików, jak i osób, które pasjonują się tą dziedziną i chcą, by robione przez nich zdjęcia wyglądały jak ze studio z prawdziwego zdarzenia. W kursie poznasz wszystkie tajniki Lightroom Classic CC, a jego autor - profesjonalny fotograf i trener, udzieli Ci także wielu wskazówek związanych z optymalizacją samych technik fotografii.


 • Omówienie interfejsu, narzędzi i paneli
 • Profile kolorów, ekspozycja, kadrowanie
 • Teoria edycji zdjęć na praktycznych przykładach
 • Katalogowanie zdjęć, zarządzanie kolekcjami
 • Współpraca z zewnętrznymi programami
 • Najciekawsze nowości w Lightroom CC
 • Pliki źródłowe i gotowe presety
 • I wiele, wiele więcej!

Czego nauczysz się z kursu Lightroom?

W kursie, na praktycznych przykładach, na przestrzeni 7 godzin materiału, poznasz cały interfejs i wszystkie najważniejsze narzędzia programu Adobe Photoshop Lightroom. Ponieważ korzystanie z Lightrooma jest bardzo intuicyjne, kurs nakierowany jest na przekazanie warsztatu profesjonalnego fotografika, jakim jest autor kursu - Paweł Brzozowski. Poza opanowaniem programu, otrzymasz zatem bezcenne wskazówki na temat samego fotografowania - zasad kompozycji, poprawnych ustawień aparatu i ekspozycji, czy nawet kalibracji monitora. Autor, prezentując dziesiątki przykładowych zdjęć analizuje najlepsze praktyki w tym zakresie.

Interfejs i narzędzia programu

Kurs Adobe Lightroom CC

W kursie znajdziesz szczegółowe omówienie funkcji programu Lightroom, oraz poszczególnych jego modułów poświęconych importowi, edycji a także drukowaniu zdjęć. Poznasz także narzędzia, które pozwolą usunąć niedoskonałości kompozycji czy wady techniczne, np. szum czy rysy na obiektywie. Dzięki Photoshop Lightroom, będziesz mógł pracować na wielu zdjęciach jednocześnie, oraz korzystać z predefiniowanych ustawień. Stworzysz także przykładowo galerię zdjęć, którą opublikujesz automatycznie w internecie, czy fotoksiążkę.

Korekta fotografii w Lightroom

Kurs Adobe Lightroom CC

Lightroom pozwoli Ci przekształcić zwykłe zdjęcie w takie, które wykonywane są przez profesjonalistów. Odpowiednie ustawienia balansu bieli, charakterystyki tonalnej, kontrastu czy ustawień kolorów pomogą osiągnąć świetny efekt na fotografii. Możliwości Lightrooma w zakresie obróbki są ogromne a Ty nauczysz się korzystać z optymalnych technik tak aby zdjęcia nie zostały przerysowane w postprodukcji.

Praca z Efektami w Lightroom

Kurs Adobe Lightroom CC

Lightroom zawiera szereg efektów, zarówno predefiniowanych, jaki takich, które możesz pobrać jako dodatki. Dzięki nim z pomocą jednego kliknięcia możesz nadać zdjęciom unikalny charakter. Przykładowo, jeśli przygotowujesz kolekcję do prezentacji na stronie WWW, możesz w ten sposób zadbać o ich spójny wygląd. Efekty, filtry powłokowe czy pędzel korekcyjny to narzędzia, których nie znajdziesz w innych programach, jak Adobe Photoshop.

Możliwości Lightroom CC

Kurs Adobe Lightroom CC

Najnowsze oprogramowanie umożliwia Ci jeszcze bardziej wygodną i efektywną pracę. Dlatego dowiesz się jak zastosować nowe filtry i sposoby katalogowania np. z pomocą funkcji wykrywania twarzy czy pracy z danymi GPS w module Map. Będziesz mógł także w prosty sposób hurtowo obrabiać zdjęcia, np. studyjne, tak aby małym nakładem czasu uzyskać świetne efekty.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które pasjonują się fotografią - zarówno amatorsko wykonując zdjęcia, jak i dla tych, którzy zajmują się tym profesjonalnie. Lightroom jest programem uniwersalnym - dla osoby, która amatorsko fotografuje, będzie to genialne narzędzie do osiągnięcia zadziwiającego efektu na zwykłych zdjęciach Nieważne czy edytujesz je na potrzeby strony internetowej którą tworzysz, sklepu, chcesz umieścić zdjęcia produktów na aukcji czy po prostu wydrukować i oprawić - Lightroom z powodzeniem przekształci Twoje fotografie tak, by wyglądały jak robione z wykorzystanie najlepszego aparatu. Zawodowcom natomiast pozwoli skutecznie zarządzać kolekcjami i w prosty sposób osiągnąć jeszcze więcej, niż dają im możliwości sprzętowe.

Photoshop a Lightroom

Są to dwa różne programy. Lightroom można ogólnie nazwać cyfrową ciemnią, gdzie pracujemy na ustawieniach zdjęcia, katalogujemy je, stosujemy efekty do wielu fotografii naraz i przygotowujemy do druku. Jest to narzędzie dedykowane do obróbki zdjęć i dlatego można w nim dużo mniejszym niż w Photoshopie nakładem sił uzyskać fantastyczny efekt. Photoshop posiada za to inne narzędzia, których nie znajdziesz w Lightroomie - np. filtr Liquify czy narzędzie Clone Tool - sprawdzi się świetnie w modyfikacji zdjęć i retuszu - zmiany ciała modelki, podciągnięcia rysów twarzy. W Lightroomie nie dążymy do zmiany tego, co zawiera samo zdjęcie, ale do poprawienia wyglądu fotografii.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 1. Kompleksowe omówienie interfejsu i podstawowych narzędzi i paneli programu
 2. Wyjaśnienie zagadnień teoretycznych jak profile kolorów, ekspozycja, kadrowanie
 3. Przedstawienie teorii edycji zdjęć przez praktyczne zastosowania, przykładowo: korekty kontrastu, ustawień kolorów, redukcja szumów, wyeliminowanie czerwonych oczu i wiele więcej
 4. Praktyczna wiedza o fotografowaniu - wskazówki dotyczące kompozycji
 5. Omówienie ciekawych efektów do zastosowania z pomocą jednego kliknięcia na wielu fotografiach
 6. Dodatkowe funkcje programu jak automatyczne tworzenie multimedialnej galerii zdjęć
 7. Katalogowanie zdjęć, zarządzanie kolekcjami, edycja metadanych
 8. Współpraca z zewnętrznymi programami jak Photoshop czy Bridge
 9. I wiele, wiele więcej!

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy z zakresu prawa.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pisać funkcjonalne, praktyczne i nowoczesne aplikacje!
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%